بازیکن فوتبال دبیرستانی با سکته مغزی ، بیماری قلبی سروکار دارد


اخبار: عکس: اخبار AHA: بازیکن فوتبال دبیرستانی با سکته مغزی ، بیماری قلبی سروکار دارد

پنجشنبه ، 23 سپتامبر 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

صبح فوریه ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد ، به طبقه پایین رفت و یک پیراشکی و یک لیوان شیر را با روسری پوشاند. پدرش ، پاتریک ، نیز بیدار بود و آنها قبل از تصمیم گیری برای بازگشت به تخت کارسون صحبت کردند.

حدود دو ساعت بعد ، پاتریک صدای مهیبی را شنید. او در دبیرستان اسوهگو کارسون-ایلینوی یک سرباز دفاعی 6 پا -4 و 282 پوندی را پیدا کرد-روی زمین اتاق خوابش افتاده بود و قادر به حرکت دادن سمت چپ بدنش نبود.

پاتریک گفت: “او فقط گفت که نمی تواند چیزی را در سمت چپ خود احساس کند ، نمی تواند حرکت کند.” “من نمی دانم در مورد سکته مغزی چه فکر کردم.” او بلافاصله با 911 تماس گرفت.

امدادگران کارسون را به بیمارستان حومه منتقل کردند. یک پزشک طب اورژانس علائم تشنج را تشخیص داد ، اگرچه این برای فردی در سن کارسون غیر معمول است.

پزشکان از طریق ویدئو با متخصص سکته مغزی در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو مشورت کردند. آنها دریافتند که کارسون دچار سکته مغزی ایسکمیک شده است ، زمانی رخ می دهد که لخته خون رگ های خونی مغز را مسدود می کند.

بعد از ظهر بود. این واقعیت که پاتریک صبح صبح کارسون را دید ، اطلاعات مهمی را در اختیار پزشکان قرار داد: او هنوز مجبور بود در پنجره چهار ساعته داروی تشکیل دهنده لخته را دریافت کند که می تواند آسیب ناشی از سکته مغزی را کاهش دهد.

تیم پزشکی به س questionال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق برای یک نوجوان رخ داد ، به ویژه آن که سالم به نظر می رسید؟

پزشکان معمولاً زمانی که علت مشخصی وجود ندارد ابتدا قلب بیمار را معاینه می کنند. در اولین آزمایشها هیچ چیز غیرعادی یافت نشد. متخصص قلب که او را درمان می کرد با دکتر جاشوا مورفی ، رئیس قلب و عروق کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش مشورت کرد.

مورفی به کارسون گفت که مشکل احتمالاً حفره ای بین دو حفره فوقانی قلب اوست.

اولین آزمایش مبهم بود. دور دوم نشان داد که کارسون در واقع مورفی را پیش بینی کرده است ، حفره ای که به بیضی پتنت ، یا PFO معروف است.

کارسون به خانه رفت و سپس برگشت تا سوراخ مورفی را حدود یک ماه بعد ببندد. مورفی با این روال بسیار آشنا بود. این مرد 37 ساله همان روشی را داشت که PFO را پس از سکته مغزی تعطیل می کرد ، زمانی که در سال 2007 در ییل در فلوشیپ قلب کودکان بود.

حدود دو هفته پس از عمل جراحی ، کارسون کار خود را از سر گرفت.

به دلیل همه گیری کووید -19 ، تیم فوتبال دبیرستان او پاییز گذشته بازی نکرد. وقتی فصل تاخیری در 19 مارس آغاز شد ، کارسون بازی نکرد. اما او هفته بعد برگشت. او حتی تیم را در زمین هدایت کرد و پرچم آمریکا را در قسمت جلویی حمل کرد. در پایان ماه آوریل ، او به اندازه کافی خوب بود که دو بازی پایانی را انجام دهد.

مورفی می گوید: “همه کسانی که در کاردیولوژی کودکان کار می کنند غافلگیر می شوند که کودکان چگونه خوب کار می کنند و چگونه به عقب برمی گردند.”

در طول تابستان ، کارسون برگشت تا در اردوهای فوتبال شرکت کند. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج کسب کند. او هنوز دفاعی بازی می کند و با توجه به عملکرد خط حمله چپ ، محل بازی معمولاً توسط بهترین بازیکن خط حمله تیم تعیین می شود.

نه سکته مغزی و نه PFO هیچ مشکل جسمی پایداری به جا نگذاشتند. با این حال ، سختی او را تغییر داد. خانواده او تی شرت هایی با نام کارسون و کلمات “متفاوت ساخته شده” روی سینه او ساختند. این عبارت به او الهام بخشید تا بهبود یابد.

کارسون گفت: “من دوست دارم این داستان را بگویم ، امیدوارم به همه بگویم که اگر من می توانم آن را انجام دهم ، شما می توانید آن را انجام دهید.” “فقط ادامه بده ، به جلو حرکت کن. فقط هرگز تسلیم نشو.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ متعلق به یا متعلق به انجمن قلب آمریکا ، Inc است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر س questionsال یا نظری در مورد این داستان دارید ، لطفاً ایمیل کنید [email protected]به

نویسنده Genaro C. Armas

اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 روز سلامت. همه حقوق محفوظ استسوال

سکته مغزی چیست؟
پاسخ را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *