بام های شمال ایران را بشناسید، ستارگان را بر ابرها همراهی کنید


فیلبند شمالی

فیلبند یکی از چشمگیرترین دیدنی های استان سرسبز و زیبای مازندران است. این مکان چشمگیر در شرق استان مازندران واقع شده و دارای ارتفاعات بسیار جذاب و منحصر به فردی است. فیلبند در واقع در کوهپایه ها قرار دارد و مرتفع ترین نقطه استان مازندران است. با قدم زدن در آن، ابرهایی را زیر پای خود خواهید دید.

از طرفی این مکان چشمگیر به مراتع و روستاهای استان مازندران دسترسی دارد. بسیاری از افرادی که به این منطقه سفر می کنند قصد دارند به آنجا بروند تا لذت نزدیک شدن به ابرها را تجربه کنند.
در واقع با بازدید از این مکان چشمگیر که به بام مازندران نیز معروف است، می توانید تا ارتفاع 2300 متری از سطح دریا بالا بروید.

به لطف فضای بکر و طبیعت بی نظیر، ترکیب مه و ابر، پوشش گیاهی وسیع و متنوع، گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این منطقه سرسبز رفت و آمد می کنند. یکی از مهم ترین کارهایی که این افراد باید قبل از سفر انجام دهند، اجاره یا رزرو محل اقامت است. ویلا در شمال است.
این امر باعث می شود که گردشگران و مسافران نگران اقامت چند روزه نباشند و به سفری آرام بروند.

بام رامسر

رامسر یکی از زیباترین شهرهای شمالی کشور و در واقع عروس ایران است. بسیاری از مردم این شهر را برای سفر خود انتخاب می کنند تا از آب و هوای بکر و طبیعت بی نظیر آن لذت ببرند. بام سبز رامسر یکی از این جاذبه های جالب و منحصر به فرد است.

این منطقه همانطور که از نامش پیداست مرتفع ترین منطقه شهرستان رامسر است. در این منطقه می توانید تمام زیبایی های رامسر را ببینید. بسیاری از مردم می خواهند از زیبایی های این منطقه و مناظر خیره کننده آن لذت ببرند. بنابراین، شما باید به اجاره ویلا رامسر دست بدهید تا سواری خود را دو برابر کنید.


اگر به پشت بام رامسر رفتید، این فرصت را دارید که از رستوران واقع در این منطقه دیدن کنید یا آن را برای یک شام یا نهار دلچسب دوستانه و خانوادگی انتخاب کنید. در این رستوران می توانید از انواع غذاهای محلی و ایرانی لذت ببرید.
این پشت بام در آخرین ایستگاه تله کابین رامسر قرار دارد که برای رسیدن به آن ابتدا باید وارد تله کابین شده و در ایستگاه آخر پیاده شوید. پس از خروج از تله کابین، قسمت های مختلف این سقف زیبا را پیش روی خود خواهید دید.

سراوان رشت

سراوان رشت منطقه ای بسیار زیبا با جاذبه های دیدنی و طبیعی فراوان است. آسمان خراش ها و رودخانه های دیدنی تنها بخشی از نقاط برجسته این منطقه سرسبز شمالی است.
یکی از این جاذبه ها پارک جنگلی سراوان است. دریاچه سراوان یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که در پارک جنگلی آن واقع شده است. پارک جنگلی و دریاچه سراوان حدود 1487 هکتار وسعت دارد. این منطقه زیبا در قسمت غربی جاده رشت – تهران قرار دارد و یکی از قدیمی ترین مناطق جنگلی گیلان است.
ضمن بازدید از این منطقه می توانید از اولین موزه میراث روستایی کشور که موزه میراث روستایی گیلان نام دارد نیز دیدن کنید. این منطقه دارای پوشش گیاهی بسیار وسیع و بسیار سرسبز است. این عامل باعث شده است که تعداد زیادی مناظر طبیعی در این منطقه ایجاد شود.
درختان و گیاهان واقع در این منطقه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. برخی از این گیاهان خودرو هستند. از جمله این گیاهان می توان به بلوط، ممرز، انجیلی، توسکا، بیدمشک، بید، آلو وحشی و گونه های دیگر اشاره کرد.
اما برخی از این گیاهان نیز دست ساز انسان هستند و توسط مردم منطقه کاشته شده اند. چنین گیاهانی عبارتند از کاج، سرو نقره ای، افسنطین و غیره. انواع مختلفی از پرندگان و حیوانات نیز در این منطقه زیبا زندگی می کنند. خرگوش، راسو، جغد، قرقاول، کبک و… از جمله این موجودات هستند.
اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، بهتر است فصل های بهار و تابستان را در نظر بگیرید. زیرا در این فصول طبیعت زیبایی های خاص خود را به رخ می کشد و به همین دلیل به سفری طولانی می روید.
در حال حاضر گردشگران داخلی و خارجی زیادی به سراوان رشت می آیند. بسیاری از این افراد قبل از سفر به این شهر سرسبز اجاره ویلا در رشت به خصوص از سایت شب آنها نگران اسکان نیستند و به راحتی می توانند تمام مناطق شهر را ببینند و از زیبایی آن لذت ببرند.