باکتری معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان غذایی


برخی از مواد مغذی که به درمان عفونت H.pylori کمک می کنند عبارتند از:
مطالعات زیادی در مورد داروهای طبیعی هلیکوباکتر پیلوری انجام شده است. اکثر درمانها تعداد باکتری های معده را کاهش می دهند ، اما نمی توانند آنها را ریشه کن کنند. حتماً قبل از شروع رژیم درمانی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا به هیچ وجه نباید درمان توصیه شده با هلیکوباکتر پیلوری را با داروهای طبیعی جایگزین کنید. با اجازه پزشک ، می توانید از داروهای طبیعی به عنوان یک درمان کمکی استفاده کنید که ممکن است اثرات داروهای رایج را افزایش دهد.

پروبیوتیک ها
پروبیوتیک ها به حفظ تعادل بین باکتری های مفید و بد روده کمک می کنند. طبق مطالعه ای در سال 2012 ، مصرف پروبیوتیک ها قبل یا بعد از درمان استاندارد هلیکوباکتر پیلوری ممکن است ریشه کنی را بهبود بخشد. آنتی بیوتیک ها باکتری های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به تجدید باکتری های مفید کمک می کنند. همچنین می تواند خطر رشد بیش از حد مخمر را کاهش دهد. محققان شواهدی پیدا کردند که نشان می دهد لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس بهترین نتایج را دارد.

چای سبز
چای سبز می تواند به از بین بردن و کاهش رشد هلیکوباکتر پیلوری کمک کند. نوشیدن چای سبز قبل از عفونت از ورم معده جلوگیری می کند و مصرف در حین عفونت شدت گاستریت را کاهش می دهد.

عسل
هیچ مطالعه ای نشان نداده است که عسل تنها می تواند باکتری ها را از بین ببرد. محققان پیشنهاد می کنند که استفاده از عسل با درمان های استاندارد می تواند زمان درمان را کاهش دهد.

روغن زیتون
روغن زیتون همچنین می تواند باکتری های H.pylori را درمان کند. یک مطالعه در سال 2007 نشان داد که روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی قوی در برابر هشت سویه H.pylori است.

ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان یک درمان طبیعی رایج برای زخم معده است. همچنین می تواند با H.pylori مبارزه کند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2009 انجام شد ، ریشه شیرین بیان مستقیماً باکتری ها را از بین نمی برد ، اگرچه می تواند از اتصال آن به دیواره سلول های معده جلوگیری کند.

کلم بروکلی
ترکیب موجود در جوانه های کلم بروکلی به نام سولفورافان می تواند در برابر H. pylori موثر باشد. این مکمل غذایی می تواند ورم معده را کاهش دهد. همچنین می تواند چسبندگی باکتری ها و اثرات آنها را کاهش دهد.

فتوتراپی
هلیکوباکتر پیلوری به نور حساس است. در فتوتراپی ، از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می شود. محققان معتقدند که فتوتراپی مورد استفاده در معده بی خطر است. این روش معمولاً می تواند مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهند.

از سرگیری
بسیاری از مردم در تمام طول عمر خود باکتری دارند و هیچ علامتی را تجربه نمی کنند. این باکتری در صورت ایجاد گاستریت مزمن و در صورت عدم درمان عوارض جدی ایجاد می کند که می تواند شامل زخم های خونریزی دهنده و سرطان معده باشد. هلیکوباکتر پیلوری یک عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان معده است. بر اساس CDC در سال 1998 ، میزان ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری توسط آنتی بیوتیک ها از 61 تا 94 است. اثر ترکیب با ترکیب آنتی بیوتیک ها با کاهنده اسید افزایش می یابد. افزودن داروهای طبیعی به دارو می تواند در تسریع روند بهبود موثر باشد.
اگر علائم واضح نباشند ، پزشکان به ندرت درخواست آزمایش هلیکوباکتر پیلوری می کنند. اگر آزمایش H. pylori شما مثبت بود ، در اسرع وقت درمان را شروع کنید. داروهای طبیعی مضر نیستند ، اما ثابت نشده است که می توانند عفونت را درمان کنند. از آنها به جای درمانهای معمول بدون نظارت پزشک استفاده نکنید.

نحوه جلوگیری از عفونت در آینده

علت دقیق عفونت H.pylori هنوز مشخص نیست و هیچ توصیه رسمی برای پیشگیری از آن وجود ندارد. به طور کلی ، شما باید بهداشتی داشته باشید ، مرتباً دستان خود را بشویید و غذا را کاملاً آماده و آماده کنید. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، برای کاهش خطر عود ، تحت درمان قرار بگیرید.

مویده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن Armoni

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *