بخش محدودی از تونل قطار شهری کرمانشاه ریزش کرد


به گزارش ایرنا؛ در این بازدید که امیری مقدم مدیرکل مدیریت بحران استان و جمعی از معاونین شهرداری کرمانشاه را همراهی می کردند، استاندار کرمانشاه به تفصیل در جریان جزئیات و میزان خاک های ریزش شده به داخل تونل قرار گرفت. وضعیت امنیتی او .

استاندار کرمانشاه در این بازدید دستور داد به منظور تامین ایمنی رانندگان و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، بخشی از خیابان مدرس تا تثبیت زمین، مقاوم سازی و استحکام بخشی تونل مسدود شود.

استاندار کرمانشاه همچنین به کارکنان و مهندسان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و نیروهای شهرداری کرمانشاه اعلام کرد که در اسرع وقت مشکل ریزش تونل را حل و در نهایت کل تونل را به بهره برداری خواهند رساند.

بنا به دستور استاندار و با موافقت پلیس راهور از امشب تا اطلاع ثانوی محدودیت های ترافیکی در مسیر میدان آزادی تا بزرگراه نواب اعمال شده است.

به گفته پلیس راهور، رانندگان می توانند از مسیرهای جایگزین برای تردد (خیابان کوخساری و خیابان جلیلی) استفاده کنند.

به گزارش ایرنا؛ پروژه قطار شهری کرمانشاه در سال 1392 از مونوریل به قطار شهری تبدیل شد و همزمان مقرر شد 6 کیلومتر از مجموع 13 کیلومتر طول زیرزمینی محقق شود.

فاز اول این پروژه از میدان معلم واقع در سرح مسکن آغاز و به طول 8.6 کیلومتر تا میدان آزادی ادامه خواهد داشت و فاز دوم از میدان آزادی آغاز و به طول 4.4 کیلومتر تا میدان فردوسی ادامه خواهد داشت.

از مجموع 13 کیلومتر طول، 7 کیلومتر اول پل روگذر (از میدان ملام تا سه راه 22 بهمن) و 6 کیلومتر باقیمانده زیرگذر (از سه راه 22 بهمن تا میدان فردوسی) خواهد بود.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت دو میلیونی استان را در خود جای داده است.