بزرگ نمایی نتانیاهو علیه ایران در مراسم استقبال بایدن


به گزارش فارس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین رژیم موقت صهیونیستی در مراسم استقبال از رئیس جمهور آمریکا در فلسطین اشغالی بار دیگر علیه ایران سخنرانی کرد.

به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل، بعد از ظهر چهارشنبه به وقت تهران در استقبال از بایدن گفت که تنها یک گزینه نظامی می تواند ایران را از ادامه جاه طلبی های هسته ای خود باز دارد.

جو بایدن در این استقبال با اغراق گفت که تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه ایران کافی نیست و راهی جز تهدید نظامی مناسب برای متوقف کردن ایران وجود ندارد.

هواپیمای حامل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در فرودگاه بن گوریون تل آویو به زمین نشست. مقامات رژیم صهیونیستی از جمله آیزاک هرتزوگ رئیس جمهور و یایر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی به استقبال رئیس جمهور آمریکا آمدند.

بسیاری از تحلیلگران و رسانه ها سفر بایدن به فلسطین اشغالی را ویترینی خواندند که تنها منافع صهیونیست ها را تامین می کند.

واصل ابویوسف، یکی دیگر از اعضای کمیته اجرایی ساف، نتایج مثبت اصلی سفر بایدن در پیشبرد آرمان فلسطین را رد کرد و خاطرنشان کرد که ایالات متحده حمایت خود از اسرائیل و اقدامات آن علیه فلسطینی ها از جمله زمین را افزایش داده است. مصادره و تخریب خانه.

وی همچنین در گفت‌وگو با شین‌هوا گفت: فلسطینی‌ها هیچ انتظار جدیدی از سفر بایدن به منطقه در خصوص تحقق وعده‌های آمریکا ندارند، جز اینکه منجر به حمایت بیشتر از اسرائیل شود. (بیشتر)

جنبش مقاومت حماس امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) با صدور بیانیه ای در خصوص سفر منطقه ای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که سفر بایدن به فلسطین اشغالی و منطقه غرب آسیا را با نگرانی جدی دنبال می کند.

در بیانیه حماس که نسخه ای از آن در سایت شهاب منتشر شده، آمده است: این سفر که به وضوح بیانگر رویکرد مستمر دولت آمریکا در قبال ادامه اشغالگری رژیم صهیونیستی است و حق مشروع و مشروع مردم فلسطین را نادیده می گیرد. آزادی و استقلال