بنیانگذاری اسرائیل قتل و جنایت است. آمریکا در میدان و سیاست بازنده است


به گزارش فارس، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در شب نهم محرم الحرام (1444) با تاکید بر اینکه نقطه ضعف آمریکا و رژیم صهیونیستی، جبهه داخلی آنهاست، گفت. تجربه نشان داده است که آمریکا از نظر سیاسی و میدانی در حال شکست است، همانطور که در عراق، افغانستان، ایران، یمن، سوریه، لبنان و جاهای دیگر شکست خورده است.

نصرالله تاکید کرد: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که ارتش رژیم صهیونیستی شکست خورده، ذلیل شده و حرمت آن شکسته خواهد شد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنگ جدید رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه گفت: آنچه علیه نوار غزه رخ می دهد تجاوز آشکار است. یعنی هیچ اقدامی از طرف غزه صورت نگرفت که جوابش غزه بود… هر آدم صادقی این را محکوم می کند و هر که سکوت کند محکوم است. بسیاری از کشورها و رژیم های عربی سکوت کرده اند. مقاومت و مردم فلسطین حق دارند در زمان و مکان که صلاح می‌دانند واکنش نشان دهند… سکوت در برابر این ترور که پس از مدت‌ها انجام شد، راه را برای ترورهای جدید باز می‌کند. من و برادرانمان در حرکتیم جهاد اسلامی و حماس و دیگر فرماندهان فلسطینی در تماس هستیم…

نصرالله گفت دشمن همیشه اشتباه محاسباتی می کند. آنها فلسطین را تهدید می کنند و منظورشان لبنان است. ما ساعت به ساعت اتفاقات غزه را دنبال می کنیم… آنها اشتباه می کنند که فکر می کنند ما ترس را به دل آنها می زنیم. مقاومت ناظر نشسته فکر می کردند غزه جواب نمی دهد …. دشمن هر چه بگوید یا بکند ذره ای ترس در دل ما ایجاد نمی کند. ما به قدرت خدا و بزدلی دشمن ایمان داریم. مقاومت لبنان ساکت نخواهد شد… مقاومت قویتر از همیشه است… پاسخ جهاد اسلامی نشان خواهد داد که مقاومت در برابر تجاوزات دشمن ساکت نخواهد ماند.

نصرالله در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: برخی از رژیم ها می خواهند ما را متقاعد کنند که اسرائیل «کبوتر صلح» است، اما این رژیم بر اساس قتل و جنایت استوار است. برخی به دنبال قلب حقیقت هستند، در حالی که اسرائیل بر ارتکاب جنایات تکیه می کند.

به گفته نصرالله «دشمن [صهیونیستی] او سعی می کند بر نقاط ضعف در نظر مخالفان خود تأکید کند و بزرگ نمایی کند تا آنها مأیوس و سرخورده شوند… هدف از جنگ های نظامی که [اسرائیل] شروع می شود و ویرانی که ایجاد می کند جنگ روانی است. اما مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که ارتش اشغالگر نیز شکست خورده، تحقیر شد و حرمتش شکست.

دبیرکل حزب الله گفت آمریکایی که برخی او را بزرگ می دانند، فعال ما یاشا نیست. در دهه های اخیر به طرز چشمگیری شکست خورده است. در ویتنام او این کشور را تحقیر شده ترک کرد. همانطور که در عراق، افغانستان، ایران، یمن، لبنان، سومالی، ونزوئلا و کوبا شکست خورد. آنها چندین سال است که در تلاش برای سرنگونی رژیم ونزوئلا هستند. تجربه ثابت کرده است که آمریکا در عرصه سیاسی و میدانی در حال شکست است. این مسائل را باید با جهاد روشن کنیم.

نصرالله تاکید کرد که “ما باید نقاط قوت خود را برجسته کنیم.” باید نقاط ضعف دشمن را پیدا کنیم و در رویارویی از آنها استفاده کنیم. این هم جزء جهاد تبیینی است… نقطه ضعف اصلی دشمن الان چیست؟ جبهه داخلی آمریکا و اسرائیل… اگر ما این درک را نداریم… چگونه مقاومت می تواند غزه را برای سال ها ادامه دهد.”

نصرالله گفت باید امید را تقویت کنیم… هرکس به خدا ایمان داشته باشد ناامید نمی شود و به وعده خدا ایمان دارد… این هم جزء جهاد تبیینی است. یکی از نقاط قوت ما که دشمن را عصبانی می کند، بازگشت حضرت مسیح با ظهور حضرت مهدی (عج) است. جایی برای ناامیدی نیست. ما به رستگاری نهایی امیدواریم. به همین دلیل است که آهنگ سلام یا مهدی (سلام فرمانده) آنها را پریشان می کند… یا مهدی نام رستگاری و رهایی همه بشریت است. دیدی حضرت زینب در مجلس یزید در زمان امام حسین در کربلا چه گفت؟ گفت هر ترفندی داری استفاده کن، تمام تلاشت را بکن. شما نمی توانید یک مکاشفه باشید [محمد] کشتن اگر فکر می کنید که نبرد اسلام با جاهلیت تمام شده است، در اشتباهید. این زن رو به روی برادرش امیدوارانه صحبت کرد. او با چشم انداز آینده صحبت کرد. ما باید بر جهاد تبیین تمرکز کنیم تا ایمان مردم به خدایشان تقویت شود.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین یکی از ترفندهای دشمن را شبهه افکنی و شایعه پراکنی دانست. دروغ و اتهام برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی. گاهی شایعه ای در تب و تاب جنگ سرنوشت خود را تغییر می دهد. ایجاد شبهه در مسائل سیاسی، عقیدتی و مختلف زندگی یکی از شگردهای دشمن است. آنها تحت فشار اقتصادی تردیدهایی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال، در لبنان تردیدهایی وجود دارد که سلاح های مقاومت عامل شرایط سخت اقتصادی است. نمی گویند دلیلش سیاست غلط اقتصادی دولت و عواملی است که به آنها وابسته است. اگر سعی کنید راه حلی بدهید باز شک می کنند. آنها سپس راه حل را به عنوان سازش با اسرائیل ارائه می کنند. بعد از آن باید اسلحه را زمین بگذاریم و یک سری شرایط به همین منوال ادامه دارد… کشورهای عربی که با اسرائیل صلح کرده اند، الان وضعیت اقتصادی آنها چگونه است؟ مصر یا اردن؟… شبهات باید پاسخ داده شود.

نصرالله در پایان گفت: وقتی وارد جهاد تبیین شدیم موفق می شویم اما به نسبت های مختلف… جهاد تبیین دشمن را به ناامیدی می کشاند. وقتی به پیامبر فرمود رسالتت را تمام کن و او آن را کامل کرد، خداوند چه گفت؟ گفت امروز دشمن از تو مأیوس است… نتایج جهاد تبیین است، آخر حجت بر مردم است و روز قیامت نمی گویند به ما نگفتی.