بهداشت و درمان تمدید شد: پول و آدوکانوماب


در پست های قبلی زیاد در مورد قیمت دقیق آدوکانوماب صحبت نکردم. از آنجایی که معتقدم راهنمای موجود بدون توجه به قیمت نباید تایید می شد، تایید تمرکز من بود. اما البته قیمت بودن است مشکل، به ویژه با توجه به اینکه مجموعه عظیمی از بیماران بالقوه وجود دارد و اکثر آنها احتمالاً در سن Medicare هستند، به این معنی که این دارو می تواند تأثیرات زیادی بر هزینه های Medicare داشته باشد.

قبل و بعد از تصویب، این گمانه زنی وجود داشت که این “مالک بالقوه میلیارد دلاری” (همانطور که شارون بیگلی آن را در اکتبر 2019 نامید) ممکن است پرسودترین داروی تاریخ باشد. نوامبر گذشته، اشاره شد که اگر حتی بخش کوچکی از بیماران بالقوه را وارد کنند، هنوز هم می‌توانست به طور واقع بینانه یک داروی 60 میلیارد دلاری در سال به ارمغان بیاورد که به طور چشمگیری تصویر درآمدی Biogen را تغییر می‌دهد.

نیکلاس باگلی و ریچل ساکس سالانه 110 میلیارد دلار برآورد کردند اقیانوس اطلس این Aduhelm می تواند دارویی باشد که Medicare را خراب می کند، با توجه به اینکه این هزینه از کل هزینه فعلی 90 میلیارد دلار برای داروهای بخش D فراتر می رود.

حتی با مجموع بسیار کمتر، هزینه‌های Aduhelm همچنان هزینه‌های Medicare را افزایش می‌دهد و از مجموع بودجه 23 میلیارد دلاری ناسا فراتر می‌رود. مهم نیست مجموع دقیق، ضربه در Medicare بزرگ خواهد بود.

هزینه مدیکر می‌تواند قابل توجه باشد… در سال 2017، تقریباً 2 میلیون نفر از ذینفعان مدیکر از یک یا چند مورد از درمان‌های موجود در حال حاضر آلزایمر تحت پوشش بخش D، بر اساس تجزیه و تحلیل بنیاد خانواده کایزر استفاده کردند. اگر یک چهارم از این ذینفعان به عنوان Aduhelm یا 500000 ذینفع توصیف شوند، کل هزینه های Aduhelm در یک سال حدود 29 میلیارد دلار خواهد بود. این فرض را بر این می‌گذارد که مدیکر 103 درصد از قیمت فهرست را تا زمانی که میانگین قیمت فروش تعیین شود، پرداخت خواهد کرد. در هر صورت، قیصر تخمین می‌زند که کل هزینه‌ها بر اساس داده‌های مخارج سال 2019، به مراتب بیشتر از هزینه‌های مربوط به هر داروی دیگری است که تحت پوشش Medicare قسمت B یا بخش D قرار می‌گیرد. هزینه برای تمام داروهای بخش B 37 میلیارد دلار در سال 2019 است.

ما این اعداد بزرگ را دریافت کردیم زیرا شرکت هزینه را 56000 دلار در سال اعلام کرد. 56000 دلار قیمت بسیار بالایی برای دارویی است که هیچ کس فکر نمی کند بیشتر از یک مزیت بالینی متوسط ​​و ظریف داشته باشد. این فکر به ذهنم خطور کرد:

ولید گالاد، استادیار پزشکی که ریاست مرکز سیاست گذاری و تجویز دارویی دانشگاه پیتزبورگ را بر عهده دارد، گفت: «با توجه به شواهدی که تاکنون وجود دارد، نمی توانم توجیهی برای این قیمت برای این دارو بیاندیشم، جز اینکه مدیکر آن را پرداخت خواهد کرد. اگر 56000 دلار قیمت معقولی برای این دارو است، پس چه [would be] قیمت مناسب دارویی که تاثیر بسزایی در تغییر مسیر بیماری آلزایمر دارد؟

این یک سوال عالی است. سؤال معنی‌دار دیگر این است که آیا کسی تلاش می‌کند تا داروهای واقعاً خوب برای آلزایمر تولید کند، آیا می‌توانی با دارویی که در بهترین حالت بسیار مفید است و ممکن است اصلاً مفید نباشد، چنین پولی به دست بیاوری.

زیرا با این همه پول، مزایای آن چقدر امکان پذیر است؟ به طور خلاصه:

هاوارد از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس گفت: «این بسیار کوچک است. آدوکانوماب زوال عقل را متوقف یا معکوس نکرد، و حتی اگر داده ها را به صورت اسمی در نظر بگیریم، مزایای آن عملاً غیرقابل تشخیص است. به عنوان یک پزشک، تقریباً غیرممکن است که بگوییم در یکی از بیماران شما مؤثر است یا خیر.

با این حال، مدیر عامل Biogen گفت که او نگران واکنش منفی به قیمت نیست، زیرا او قیمت را با قیمتی که برای سایر درمان‌های آنتی‌بادی مونوکلونال مانند Humira و Keytruda اعمال می‌شود، مقایسه کرد.

حتی برخی از علاقه مندان، مانند انجمن آلزایمر، قیمت بالای این دارو را مورد تردید قرار داده اند، هرچند سوالاتی در مورد مفید بودن برخی از آن وجود دارد. این تردید تا حدی به دلیل این است

ماه‌ها پیش، این انجمن به Biogen پوششی داد تا قیمت بالاتری برای داروی خود تعیین کند. به عنوان مثال، پس از اینکه این گروه پیشنهاد کرد که آدوهلم تنها بین 2500 تا 8300 دلار در سال ارزش دارد، بارها با ناظر قیمت گذاری دارو ICER رقابت کرده است. (Mayer، سخنگوی این گروه، این ایده را که انتقاد آن از ICER باعث شده است که Biogen راحت تر تعیین قیمت کند، مخالفت کرد و این ایده را “کاملاً اشتباه” خواند.)

چیزی که زیاد مورد توجه قرار نگرفته است این است که برای بسیاری از افراد قیمت بالاتر از 56000 دلار در سال خواهد بود، زیرا دارو با وزن مصرف می شود و 56000 دلار قیمت دوز نگهداری سالانه برای “وزن متوسط” 74 کیلوگرم است. (حدود 163 پوند) ، بنابراین بسیاری از آنها هزینه های بالاتری خواهند داشت (و پرداخت مشترک بالاتری دارند).

اگرچه بعید است که تأثیر مالی کلی را تغییر دهد، سهم بازار Biogen می‌تواند به سرعت کاهش یابد، زیرا پس از تأیید سریع aducanumab، سایر شرکت‌ها از جمله Eli Lilly و احتمالاً Roche امیدوارند تا تأیید چنین داروهایی را سرعت بخشند. Biogen به همراه شریک خود Eisai، یک داروی پاک کننده آمیلوئید دیگر نیز در دست ساخت دارد.

در مورد خرج کردن پول زیاد برای علاقه کم چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد و ممکن است به پست دیگری در مورد موضوع منتقل شوم یا نتوانم. اما در عین حال، من کمی سپاسگزارم – و Biogen بسیار ناامید شده است – از اینکه متوجه شدم که بسیاری از بازیکنان در مورد تایید سریع دارو و هزینه آن واکنش بزرگی داشته اند. شرکت های بیمه و سیستم های بیمارستانی بزرگ به طور یکسان تمایلی به اجازه دادن به این موضوع ندارند. احتمالاً این فقط یک سستی است، اما Biogen بسیار ناله می کند. آلفرد ساندروک، رئیس تحقیق و توسعه در نامه ای سرگشاده نوشت:

متأسفانه، تأیید ADUHELM موضوع اطلاعات نادرست و سوء تفاهم گسترده بوده است. برای دانشمندان و پزشکان عادی است که در مورد داده های کارآزمایی ها و کارآزمایی های بالینی بحث کنند و در مورد تفسیر داده ها بحث و اختلاف نظر داشته باشند. علم اینگونه پیشرفت می کند و ما از این بحث ها استقبال می کنیم. اما اخیراً چرخشی خارج از مرزهای مشورت علمی مشروع وجود داشت.… ADUHELM اولین درمان بیماری آلزایمر است که از سال 2003 تأیید شده است. یک سؤال مهم وجود دارد که بسیاری از آن غافل می شوند: با وجود داده های بالینی که تأیید بر اساس آن است، تأخیر در دسترسی به این درمان چه تأثیری دارد؟ بر اساس برآوردهای فعلی ما از نرخ پیشرفت بیماری، بیش از 1000 آمریکایی در روز از مراحل اولیه بیماری به مراحل متوسط ​​و شدید بیماری پیشرفت می کنند و بنابراین ممکن است فراتر از مراحلی که طی آن ADUHELM باید شروع شود پیشرفت کنند. ما احساس تعهد قوی برای ارائه گزینه های جدید به بیماران مبتلا به این بیماری ویرانگر داریم.

و وقتی Biogen ناله نمی‌کند، یک کمپین بازاریابی قدرتمند راه‌اندازی می‌کند تا مردم را نگران توانایی‌های حافظه خود کند. وب سایت او با یک تست مشکوک همه بازدیدکنندگان را می فرستد (حتی اگر پاسخ دهند همه سؤالات منفی است!) تا با پزشک خود برای آزمایش شناختی مشورت کنند تا مشخص شود که آیا مبتلا به بیماری آلزایمر زودرس هستند یا خیر و کاندیدای داروی بسیار مؤثرتر و گران قیمت Biogen هستند یا خیر.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر