بیماری های قلبی عروقی … بیماری سالمندان؟


بیماری های قلبی عروقی و طب عملکردی DC

آیا در عملکرد خود مشکلی دارید اتاق ملاقات یا اتاق های خواب?

آیا داری سیکل های قاعدگی نامنظم یا ناباروری ترس ها؟

آیا دست و پای شما اغلب سرد است؟

توجه کنید، همانطور که اینها ممکن است نشانه های بیماری قلبی عروقی اولیه (CVD) باشند.

بسیاری از افراد به بیماری قلبی عروقی در افرادی که دچار حمله قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا یا مشکلات کلسترول شده اند فکر می کنند. و در حالی که اینها بیماری های اصلی سیستم قلبی عروقی هستند، مهم است که درک خود را گسترش دهید زیرا ممکن است در معرض خطر باشید و نیاز به مداخله زودهنگام داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر برای شما تشخیص داده شده است نعوظ شما بیماری عروق خونی آلت تناسلی خود را دارید. این در واقع یک علامت اولیه است که نشان می دهد ممکن است مشکلاتی در رگ های خونی در سایر اندام های بدن شما وجود داشته باشد. مشکلات حافظه همچنین می تواند نشانه ای از ابتلا به بیماری عروقی در مغز باشد. آلزایمر این در واقع دیابت نوع 3 در نظر گرفته می شود.

برای خانم ها ، سیکل های قاعدگی نامنظم ممکن است نتیجه شرایطی به نام باشد سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که می تواند به ناباروری کمک کند. پاتوفیزیولوژی سندرم تخمدان پلی کیستیک مقاومت به انسولین است و یک عامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی عروقی است.

بدن شما در تلاش برای ارائه سرنخ هایی مبنی بر اینکه چیزی در سیستم عروقی شما در حال وقوع است، خوب است. این شما هستید که باید به این علائم اولیه توجه کنید تا در نهایت از بیماری شدید جلوگیری کنید.

منع کردن

خبر خوب این است که بیشتر بیماری های قلبی عروقی از نظر ژنتیکی تعیین نمی شوند. بنابراین، اگر پدر یا پدر شما از کلسترول بالا و دیابت رنج می برند، سرنوشت شما را به این سرنوشت نمی رساند. این که آیا شما به بیماری قلبی عروقی مبتلا می شوید بیشتر به شیوه زندگی شما بستگی دارد.

  • دیروز چند سبزی رنگارنگ خوردی؟
  • آیا وعده غذایی شما حاوی مقداری چربی سالم است؟
  • آیا اخیراً در معرض نور خورشید و فعالیت های خارج از منزل قرار گرفته اید؟
  • آیا هر روز مدفوع می کنید و تا ته توالت فرو می روید؟
  • آخرین باری که خندیدی تا زمانی که گریه کردی کی بود؟
  • چند ساعت خواب مداوم به طور منظم دارید؟
  • بدن شما کمبود چه ویتامین هایی دارد و چرا؟

بررسی و درمان بیماری های قلبی عروقی

درمان بیماری های قلبی عروقی فراتر از مصرف قرص های ضد بارداری برای فشار خون بالا و استاتین ها برای کلسترول است. بله، ممکن است لازم باشد در حین رسیدگی به علت(های) زمینه ای بیماری خود به طور موقت از این موارد استفاده کنید. اما اگر 50 درصد بیماران مبتلا به سکته قلبی دارای کلسترول طبیعی باشند، به نظر می رسد که این قرص ها کافی نیستند.

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که فایل ها را بشناسید “سلامت واقعی” مورد. متأسفانه، بسیاری از ضرایب “عادی” در نظر گرفته نمی شوند سطوح بهینه و ممکن است مطب دکتر خود را ترک کنید و فکر کنید که سالم تر از آنچه هستید هستید. دلیل این امر این است که شما یک آزمایش آزمایشگاهی جامع ندارید که به اندازه کافی دقیق باشد تا این ادعا را داشته باشید.

برای شما سلامتی واقعی به سوالات چالش برانگیزتری مانند…

CVD_Pg2_graphic

غواصی عمیق تر به معنای آزمایش پیشرفته – فراتر از پانل های پایه است.

شرایط در حال ارزیابی است

طب سنتی

پزشکی عملکردی

چربی خون بالا

کلسترول، HDL، LDL، TG

کلسترول، HDL، LDL، TG، LDL کوچک، مولکول های LDL، Apo(B)، CRP، ESR، Lp(a)، هموسیستئین، منیزیم

وضعیت گلوکز خون

گلوکز (سرم)

گلوکز (سرم)، HbAic، انسولین ناشتا، پپتید C (در صورت نیاز)

فشار خون

نقاشی قلب

نوار قلب، اکوکاردیوگرام استرس، نمره کلسیم کرونری

این تست حروف الفبا به پزشکان تصویر دقیق تری از سلامتی شما و نحوه عملکرد سیستم های بیولوژیکی شما می دهد تا یک برنامه درمانی شخصی متناسب با فیزیولوژی شما ایجاد کنند.

با این حال، این آزمایش بسیار فراتر از این آزمایشگاه ها است. عوامل زیادی در افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی نقش دارند. به عنوان مثال، فشار خون بالا ممکن است به کمبود یک ویتامین خاص و همچنین سموم – مانند فلزات سنگین موجود در آمالگام دندان مرتبط باشد. جایگزینی این ویتامین ها و حمایت از مسیرهای سم زدایی بدن ممکن است تمام چیزی باشد که برای کاهش میزان قرائت و اجتناب از نیاز به شروع داروها نیاز دارید.

بیشتر بیماری های مزمن به دلیل زمینه ای ایجاد می شوند مشتعل شدن که می تواند در تست های آزمایشگاهی پیشرفته ارزیابی شود. اما التهاب دقیقا چیست و از کجا می آید؟

مشتعل شدن

انتخاب های ضعیف تغذیه

استرس و کورتیزول بالا

کمبود خواب خوب

روده و سایر عفونت های مزمن

بیماری های خود ایمنی

کمبود ویتامین و مواد مغذی

عدم تعادل هورمونی

سموم

بیشتر این عوامل را می توان از طریق مداخلات غذایی و سبک زندگی مدیریت کرد تا نیاز به مداخلات دارویی کاهش یابد. گام بعدی در درمان شناسایی عواملی است که (1) به بیماری قلبی عروقی کمک می کند یا (2) شانس ابتلا به این بیماری را در آینده افزایش می دهد.

رویکرد طب عملکردی چگونه متفاوت است؟

علت اصلی ما به دنبال شناسایی علت(های) اصلی بیماری شما هستیم، نه اینکه فقط علائم را با دارو درمان کنیم. بسیاری از مداخلات را می توان با رژیم غذایی و سبک زندگی برطرف کرد. این ممکن است شامل استفاده از برنامه های غذایی ضد التهابی یا یک رژیم غذایی موقت برای از بین بردن محرک های شناخته شده باشد. شما می‌توانید از برنامه‌های غذا خوردن ناشتا محدود/متناوب ارائه شده توسط مربیان سلامتی ما استفاده کنید. برنامه های کاهش استرس و مداخلات بهبود سلامت خواب نیز برای کاهش التهاب ضروری است.

د- توصیف می کند. هدف ما کاهش و در نهایت رفع نیاز شما به داروهاست. با این حال، می تواند به عنوان موقت عمل کند پل در حالی که ما برای درمان بیماری های زمینه ای بیماری شما تلاش می کنیم. متأسفانه برخی از بیماران ممکن است نیاز به ادامه مصرف دارو داشته باشند. در این مورد، ما با متخصص قلب و پزشک مراقبت های اولیه شما همکاری خواهیم کرد تا شما را در کمترین دوز ممکن نگه داریم. به عنوان مثال، بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر شدید ممکن است نیاز به درمان طولانی مدت با استاتین داشته باشند. متأسفانه به دلیل عوارض جانبی احتمالی، این بیماران باید از نظر کمبود ویتامین خاص، زوال شناختی، درد مفاصل و عضلانی و دیابت تحت نظر باشند.

مدیریت بسیاری از عوارض جانبی مرتبط با داروها بخش مهم دیگری از برنامه درمانی سلامتی شماست. در طب سنتی، داروهای بیشتری برای مقابله با علائم جدیدی که قبلاً از داروهای اصلی تجویز شده ناشی شده اند، تجویز می شود.

داروی کامل بیمار سیستم قلبی عروقی شما جدا از مغز یا دستگاه گوارش شما نیست. بسیار مهم است که به سلامت شما به عنوان یک سیستم جامع و یکپارچه فکر کنیم. اگرچه تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی است، اما کار شما ممکن است عفونت دستگاه گوارش یا بیماری خود ایمنی را نشان دهد که باید برای کاهش التهاب بدن و خطر بیماری قلبی عروقی درمان شود.

CVD_Page_4

نتیجه

بیماری قلبی عروقی بیماری سالمندان نیست. همه بزرگسالان باید به علائم و نشانه های اولیه توجه کنند و با پزشک خود در مورد معنای این علائم و نشانه ها صحبت کنند. علاوه بر این، کار با یک پزشک فانکشنال به شما این فرصت را می دهد که ارزیابی جامعی از وضعیت سلامت فعلی خود داشته باشید. اگرچه بیماری قلبی عروقی توسط فرآیندهای بیولوژیکی پیچیده ایجاد می شود، بسیاری از درمان ها حول مداخلات طبیعی، تغذیه ای و شیوه زندگی می چرخد ​​که به بهترین وجه توسط یک تیم یکپارچه و چند رشته ای برای بهبود سلامت، تندرستی و شادابی ارائه می شود.

برای طب عملکردی وقت بگیرید

دکتر Tapscott_functional_med_doctor دی سیدکتر.. دنیا تاپسکات، دکتر، هیئت مدیره دارای گواهی پزشکی داخلی است و درمان شخصی با رویکرد پزشکی کاربردی را برای رسیدن به علت اصلی مشکلات و شروع سفر به سمت سلامتی ارائه می دهد. زمینه های مورد علاقه او عبارتند از: پزشکی عملکردی، مراقبت های اولیه جامع بزرگسالان، ناباروری، داروهای چاقی و کاهش وزن، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و پیشگیری از سندرم متابولیک، مدیریت بیماری های مزمن، مراقبت های قبل و بعد از جراحی چاقی، و مراقبت از رژیم غذایی و سبک زندگی.

مطالب بیشتر از این نویسنده

سلامتی واقعی یعنی چه؟

4 تست آزمایشگاهی برای ارزیابی خطر واقعی قلبی عروقی

بهبود سلامت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس ها

چرا کاهش وزن سخت است؟رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر