تاثیر تورم در آمریکا به مواد غذایی و سوخت محدود نمی شود


به گزارش روز شنبه ایرنا، این رسانه آمریکایی در گزارشی میدانی به بررسی وضعیت اقتصادی کشور پرداخت و نوشت: آنها را جایگزین نکنید.

در Mount Joliet، تنسی، یک پناهگاه غیر انتفاعی سگ متوجه شده است که هزینه های مربوط به غذای حیوانات خانگی و مراقبت های دامپزشکی در حال افزایش است در حالی که کمک ها کاهش می یابد.

در سنت پل، مینه‌سوتا، صاحبان فروشگاه‌های لوازم ورزشی در مورد افزایش قیمت شنیده‌اند و هنوز هم کاهش نیافته است.

مشکل فقط افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت نیست

شاخص قیمت مصرف کننده نشان می دهد که قیمت همه چیز از لاستیک گرفته تا مراجعه به دندانپزشک یا یک دستگاه ورزشی کوچک نه تنها در سال گذشته، بلکه قبل از همه گیری نیز افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت نفت خام، اختلالات زنجیره تامین و فشارهای اقتصادی است. جهانی است و نشان می دهد که تورم در آمریکا چقدر گسترده است.

نیکولای روسانوف، استاد اقتصاد در دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، گفت: «هر چیزی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با غذا و انرژی مرتبط است، افزایش قیمت سریع‌تری دارد و این افزایش هزینه واقعاً گسترده است.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نشان می دهد که قیمت برخی از تجهیزات اساسی و لوازم خانگی در ژوئن نسبت به سطح قبل از همه گیری در ژوئن 2019 حدود 24 درصد افزایش یافته است. لاستیک 20 درصد، خدمات دامپزشکی 17 درصد، لوازم ورزشی 14 درصد گران شده است.

سی ان ان می نویسد: «در حالی که این افزایش قیمت ممکن است در مقایسه با افزایش قیمت گاز و مواد غذایی که اکنون به طور قابل توجهی بالاتر از سال 2019 است، با توجه به مقدار زیاد دستمزدها، ممکن است پرهزینه باشد.»

الیزابت آنانت، استاد اقتصاد در دانشگاه آمریکایی که به مطالعه موضوعاتی مانند نابرابری، فقر و تأثیر همه‌گیری بر مادران و خانواده‌های کم‌درآمد می‌پردازد، گفت: این حوادث در حال تبدیل شدن به

در بخشی از گزارش CNN اشاره شده است که خیابان‌های مملو از رستوران‌ها، کافه‌ها و بوتیک‌ها در خیابان‌های نیواورلئان خالی از سکنه است و می‌گوید که این بخش‌های تجاری و تجاری وضعیت بسیار جدی ناشی از تورم را تجربه کرده‌اند.

افزایش هزینه ها همچنان در راه است

این گزارش چشم‌انداز اطمینان‌بخشی از وضعیت اقتصادی و تورم در آمریکا ارائه نمی‌کند و می‌افزاید که انتظار می‌رود مصرف‌کنندگان همچنان اثرات افزایش قیمت‌ها را در ماه‌های آینده احساس کنند.

پیش بینی می شود قیمت نفت به دلیل جنگ با روسیه دوباره افزایش یابد.

این رسانه نوشت: «از آنجایی که تورم افسارگسیخته همچنان برخی از کالاها را غیرقابل‌قابلیت می‌کند، خانواده‌های آمریکایی یاد می‌گیرند که بودجه‌های خود را تعدیل کنند و به عنوان مثال خاطرنشان می‌کنند که برخی از خانوارها با افزایش قیمت مواد غذایی شروع به کاشت می‌کنند. در باغشان