تالاب انزلی باید به حالت قبل بازگردد


به گزارش فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با ابراز تأسف از آتش زدن تالاب انزلی توسط سودجویان گفت: با تخریب محیط زیست از منافع خود محافظت کنید.

رئیس جمهور تالاب انزلی را نمونه ای بی نظیر در حوزه محیط زیست دانست و تاکید کرد: مسئولان حفاظت محیط زیست و نیروهای انتظامی و امنیتی اجازه ندهند هیچ دلالان و دلالان مجموعه های ارزشمندی را برای کشور و ملت و اکوسیستم منطقه مبادله کنند.

بر این اساس، وی به مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست دستور داد تا با برنامه ریزی برای حفاظت جدی از منابع طبیعی کشور و جلوگیری از تکرار چنین حوادثی، برای خنثی کردن طرح بازرگانان، برای احیای هر چه بیشتر قسمت آسیب دیده تالاب انزلی تلاش کنند. و آنها را به حالت قبل برگردانید.

رئیسی همچنین از لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی که در صحنه و در حال انجام است، اشاره کرد و با اشاره به برخی از مسائل زیست محیطی مطرح شده در این زمینه، تاکید کرد: در جمهوری اسلامی، توسعه به درستی زیر مجموعه قرار گرفته است. حفاظت از محیط زیست و نظرات اطلاعات ارائه شده در این زمینه باید قانع کننده و دقیق باشد تا هیچ پروژه ای بدون دلایل و حفاظت قابل قبول متوقف نشود.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد تولید در کشور تاکید کرد: رشد تولید محصولات مختلف خوب است، اما بسیار مهم است که مردم عواقب رفاه و رشد تولید را روی میز خود می بینند.

بر این اساس رئیسی از مسئولان وزارت حراست خواست تا با تدابیر مناسب برای افزایش تولید اقلام ضروری و غذایی، آرامش و آرامش جامعه را تامین کنند و اجازه ندهند تلاش های انجام شده برای توسعه تولید در کشور تحت الشعاع قرار گیرد. .

وی همچنین با اشاره به استقبال گسترده از پیاده روی اربعین حسینی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، بر لزوم برنامه ریزی برای تسهیل سفر زائران تاکید کرد.

در همین راستا رئیس جمهور به وزرای کشور و راه و شهرسازی و مسئولان ستاد اربعین دستور داد تا با کمک سایر نهادها، تدابیر لازم را برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و تقویت کنترل تردد اندیشیده شود. روند حمل و نقل ایمن زائران به گونه ای که کمبودی وجود داشته باشد و کمبودی در این زمینه احساس نشود.

«فعال‌سازی سامانه‌های یکپارچه الکترونیکی» در راستای اجرای «دولت هوشمند» از دیگر تاکیدات رئیس‌جمهور بود و آیت‌الله رئیسی ضمن قدردانی از تلاش‌های نهادهای این حوزه، به نهادهای دولتی یادآور شد: در فرصت باقی‌مانده با اجرای قانون، اقدامات لازم برای تسریع در تشکیل دولت هوشمند چه خواهد بود.