تایسون فیری در دور یازدهم دوانته وایلدر را شکست داد


لاس وگاس-تایسون فیری از مرحله حذفی دور چهارم صعود کرد و شنبه شب دونته وایلدر را در یازدهمین دور متوقف کرد و عنوان WBC خود را در نتیجه ای هیجان انگیز از یک سه گانه فوق العاده سنگین حفظ کرد.

فیوری (31-0-1 ، 22 KO) در سه مبارزه خود سه بار پیاپی از وایلدر پیشی گرفت ، اما پس از یک شب وحشیانه رفت و برگشت با پنج ناک اوت ترکیبی.

فیوری گفت: “این یک مبارزه عالی بود.” وی گفت: او یک جنگنده برتر است و یک جنگنده واقعی به من داد [test] امشب ”

وایلدر در دور سوم شکست خورد و بازی را از دست داد ، اما او دو بار در آخرین دقایق چهارم اختلاف نظر داشت تا فیوری را شکست دهد.

وایلدر (42-2-1) با مجازات سنگینی روبرو شد و در بیشتر مسابقه از نظر جسمی خسته به نظر می رسید ، اما قهرمان باتجربه با پرتاب ضربات قدرت بر روی پاهای خسته ، صلابت خود را نشان داد.

فیوری وایلدر را دوباره با دست راست ثابت در میانه دهم شکست داد ، اما وایلدر در ثانیه های پایانی دور دور فیوری را شگفت زده کرد.

فیوری سرانجام آن را در مکان یازدهم به پایان رساند ، ابتدا وایلدر را به بوم فرستاد ، دست راست او از ارتفاع در هوا شلیک شد. خشم در جشن خسته کننده قبل از جمع 15820 نفره در T-Mobile Arena در نوک جنوبی نوار لاس وگاس طناب زد.

تایسون فیری و دیونت وایلدر
تایسون فیری در راند یازدهم ضربه قاطعی به دئونته وایلدر وارد کرد.
گتی ایماژ

فیوری می گوید: “وقتی تراشه ها سقوط می کنند هرگز به من شک نکنید.” “من همیشه می توانم تحویل بگیرم.”

خشم سپس به اجرای “قدم زدن در ممفیس” طبق سنت پس از جنگ خود در آرامش بخشیدن به جمعیت روی آورد.

این مبارزه به طور بالقوه می تواند به یکی از به یاد ماندنی ترین دعواهای تاریخ بوکس پایان دهد ، سه گانه ای که شامل 9 ناک دان ترکیبی و دو تظاهرات دیدنی خصومت بود. یک قطعه مثلثی در گیم پلی مدرن نادر است ، اما فیوری و وایلدر در یک سری تقریباً سه سال تقویم در یکدیگر برتری داشته اند.

آنها برای اولین بار در اواخر سال 2018 در لس آنجلس ملاقات کردند ، جایی که وایلدر در دور نهایی یک مبارزه دیدنی دو بار فیوری را شکست داد. در دور دوازدهم ، ناک اوت دوم Fury را در پشت خود دید و وایلدر جشن گرفت ، اما Fife بعید است بلند شود و در یک مسابقه که منجر به تساوی شکسته شد به زنگ رسید.

دومین مسابقه در فوریه 2020 در لاس وگاس برگزار شد و برتری فیری مشهود بود. قهرمان بریتانیا وایلدر را در دور هفتم شکست داد ، هنگامی که کرنر وایلدر در یک پیروزی یک طرفه به حوله پرتاب شد و فیوری کمربند عنوان WBC وایلدر را از آن خود کرد.

در سومین برخورد آب و هوایی ، وایلدر دور اول را با ضربه محکم و یک برنامه خوب بازی آغاز کرد ، اما وقتی به فیوری خیلی سریع آسیبی نرساند ، به سرعت خسته شد.

در آخرین دقیقه از دقیقه سوم ، فیری وایلدر را با یک شگفت زده غافلگیر کرد و سپس از یک گیره فرار کرد تا ترکیبی از دو مشت را که وایلدر را به زانو در آورد ، بیاورد. عصبانیت دوباره ضربه محکمی به پای وایلدر زد ، اما وایلدر آن را روی زنگ زد.

Fury برای چهارمین بار تحت کنترل ظاهر شد ، هنگامی که وایلدر دست راست قدرتمندی را روی سر Fury قرار داد. در میان رعد و برق شگفت انگیز جمعیت ، خشم فروکش کرد و سرانجام روی بوم افتاد ، فقط برای بلند شدن و پس از چند لحظه دوباره افتادن.

کهیر آن را به زنگ راند چهارم رساند و هر دو جنگنده در پنجم و ششم بدون ضربه ضربه های فوق العاده بزرگی زدند. خشم وایلدر را در هفتمین ضربه با تعدادی مصدومیت که باعث شد وایلدر به طناب ها کشیده شود ، زد.

عصبانیت وایلدر خسته را اذیت کرد ، که با دو شوت بزرگ در هشتم دوباره ظاهر شد و پزشک Ringside قبل از اینکه اجازه دهد مبارزه تا نهم ادامه یابد ، Wilder را معاینه کرد.

دست راست ویرانگر فیوری پاهای وایلدر را از زیر پایش بیرون کشید ، اما وایلدر دور را به پایان رساند ، حتی دیر به فیوری ضربه زد.

با دست راست دیگر از نزدیکترین مرز به پایان رسید. وایلدر طناب ها را دراز کرد ، اما چشم هایش به آینه دوخته شد.

این مبارزه شکست دیگری برای وایلدر بود ، اما گواهی بر صلابت چشمگیر المپیکی سابق ایالات متحده و همچنین عزم او برای پیروزی در سومین مبارزه با وجود ماهیت یک طرفه دومین برخوردش.

سال گذشته ، وایلدر اولین شکست خود را از المپیک 2008 پکن ثبت کرد. او مربی قدیمی خود مارک برلند را که او را در حوله ای انداخت اخراج کرد و سپس او را متهم کرد که با شل کننده عضلات بطری آب خود را پاشیده است. وایلدر همچنین ادعا کرد که فیوری دستکش های غیرقانونی دارد ، یکی از گسترده ترین ادعاهایی که فیوری به خودی خود با رفتارهای مضحک بیگانه گذاشته است-وایلدر را به دلیل عدم حرفه ای بودن خود مسخره کرد.

فیوری پس از بازی فینال گفت: “من او را سه بار شکست دادم.” “من سعی کردم به او احترام بگذارم ، اما او آن را پس نمی دهد.”

اما وایلدر همچنین از بند آشتی در قرارداد خود استفاده کرد تا رأی خود را دوباره به دست آورد و فیوری پس از تلاش برای رزرو یک کتاب نمایشگاه با آنتونی جاشوا ، هم وزن سنگین انگلیسی ، به نفع او تصمیم گرفت. فیوری با استعفای خود موافقت کرد تا مثلث را تکمیل کند ، اما به وضوح اعلام کرد که امیدوار است دوباره وایلدر را متوقف کند.

این اتفاق افتاد ، اما حتی پس از این همه درام ، خشم را می توان تصور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *