تجزیه و تحلیل پنج پیشنهادی که در رای گیری نوامبر شما ظاهر می شود


این فقط رقابت شهرداری شهر نیویورک نیست که در نوامبر امسال رای گیری می شود. همچنین پنج قطعنامه وجود خواهد داشت که در صورت تصویب ، بلافاصله از اول ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و اصلاح پارلمان های ایالتی در آینده را با مشکل مواجه می کند.

رای دهندگان ملزم به رای مثبت یا منفی به همه پیشنهادات نیستند. برخی از پنج پیشنهاد به روز شده ساده در قانون اساسی ایالت است ، در حالی که برخی دیگر پیامدهای مهمی برای حزب در مجلس ایالتی و قدرت دارند.

قبل از رفتن به غرفه رای گیری باید این را بدانید.

پیشنهاد رای گیری شماره 1: به روز رسانی روند توزیع مجدد ایالت

ایالت نیویورک در حال حاضر در حال طراحی مجدد خطوط سنا ، مجمع و کنگره این ایالت است که معمولاً به عنوان توزیع مجدد شناخته می شود. برای اولین بار در تاریخ ایالت ، مسئولیتی که زمانی به عهده قانونگذار ایالت گذاشته شد و منجر به دعوا می شود ، با کمیسیون مستقل تجدید قوا (IRC) که به تازگی تشکیل شده است تقسیم شده است.

این کمیسیون ده نفره ، متشکل از چهار نامزد جمهوری خواه ، چهار انتصاب دموکرات و دو نفر جمهوری خواه و دموکرات-قانون اساسی ایالت برای اولین بار در سال جاری پس از همه پرسی سال 2014 فراخوانده شد. از آن زمان ، نقشه سازان دو پیشنهاد نقشه ارائه کرده اند که هدف آنها از عاری نگه داشتن روند توزیع مجدد از سیاست را کاهش می دهد. IRC در حال بازسازی این خطوط پس از انتشار یک دهه داده جدید سرشماری ایالات متحده است.

اما اکنون ، بر اساس پیشنهاد شماره 1 رای گیری ، کمیسیون ایالتی می خواهد شیوه کار خود را تغییر دهد. پیشنهاد رای گیری اکنون از رأی دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا قانون ایالت را می توان به روز کرد تا شامل موارد زیر شود:

  • لغو قانونی که بر اساس آن کمیسیون باید دارای مدیران اجرایی مشترک باشد ، یکی از آنها توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و دیگری از سوی کمیسیونرهای دموکرات تعیین می شود.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر اجرایی مشترک دارد ، قانون پیشنهادی بر روند توزیع مجدد فعلی تأثیر نمی گذارد. اما این می تواند از یک دهه آینده ، زمانی که انتظار می رود کمیسیون مجدداً تشکیل جلسه دهد ، به اجرا درآید و امکان انتخاب دو مدیر اجرایی مشترک توسط یک حزب را فراهم کند. این امر ظاهر سوگیری را از بین می برد و مأموریت کمیسیون برای آزاد نگه داشتن روند نقشه برداری از نظر سیاسی را تضعیف می کند.
  • جدول زمانی را کوتاه کنیدبه مجمع استان می تواند توزیع مجدد نقشه ها را تصویب کرده یا آنها را رد کند و آنها را برای تلاش دوم به کمیسیون بازگرداند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت ها تغییر کرده و زمان ارسال مجدد نقشه ها به دو هفته کاهش می یابد. اگر مجمع ایالتی نقشه ها را برای بار دوم رد کند ، نمایندگان می توانند نقشه های خود را بسازند ، که پس از آن باید به تصویب نمایندگان مجلس و فرماندار برسد. به نظر می رسد پیشنهاد برای یک جدول زمانی محدود ، سناریویی را ایجاد می کند که در آن کمیسیون کمی فرصت خواهد داشت تا بر روی نقشه ها توافق کند و به مجلس ایالتی اجازه دهد نقشه های خود را ترسیم کند.

    با این حال ، مهلت کوتاهی نیز به عنوان راهی برای اجرای به موقع این نقشه ها توسط مجمع ایالتی در نظر گرفته شده است تا نامزدها بتوانند در رای گیری اولیه ژوئن جمع آوری امضا را آغاز کنند. طبق پیشنهاد ، ده سال دیگر ، نقشه ها باید بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه در ایالت نیویورک در فرآیند توزیع مجدد حساب می کنند اگر اداره سرشماری تصمیم بگیرد آنها را در لیست خود قرار ندهد – از جمله افراد غیر شهروند و افرادی که در رزروهای بومی آمریکا زندگی می کنند ، که در حال حاضر “خارجی” نامیده می شوند. اگرچه این پیشنهاد در حال حاضر در قانون ایالت است ، اما در قانون اساسی ایالت نیست ، اما حفاظت کمتری را ارائه می دهد. این پیشنهاد همچنین کلمه “بیگانه” را حذف می کند.
  • اگر 7 نفر از هر 10 کمیسیونر در مورد نقشه ها توافق کردند ، به اعضای مجمع و سنا اجازه دهید نقشه های منطقه را تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، قوانین تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذار است که به عنوان “اکثریت فوق العاده” شناخته می شود ، در صورتی که قانونگذار و مجلس سنا توسط یک حزب (که در حال حاضر هستند) کنترل شوند. این امر پیامدهای گسترده ای دارد زیرا حزب قدرت می تواند بدون کمک احزاب اقلیت از طریق نقشه های منطقه ای پیش برود ، که این امر امکان ایجاد تظاهرات را فراهم می کند.
  • اطمینان حاصل کنید که تعداد زندانیان در زندان توسط مکانهایی که آنها در حال حاضر در زندان هستند محاسبه نمی شود ، بلکه آخرین آدرس خانه مشخص است. این بدان معناست که یک ساکن شهرستان راکلند که در تسهیلات بهبود کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند محسوب می شود. این ترتیب می تواند جمعیت را در انتهای جنوبی شهر نیویورک افزایش دهد ، که می تواند منابع بیشتری داشته باشد. اگرچه این ماده قبلاً در قوانین ایالتی است ، اما در قانون اساسی وجود ندارد ، و در نتیجه نقشه ها برای طراحی مجدد سطح کنگره اعمال می شود.
  • تعداد مناطق سنا در این ایالت را 63 مورد تعیین کنید، همانطور که در حال حاضر 50 است ، همانطور که در قانون اساسی ذکر شده است.
  • ترتیب به اصطلاح “مرز در بلوک” را حذف کنیدبه همانطور که هست ، نقشه سازان می توانند یک محدوده منطقه ایجاد کنند که محله شما را به مناطق مختلف قانونی تقسیم کند. در نتیجه ، مناطقی مانند ریچموند هیل و پارک ازن جنوبی در کوئینز به شدت محاصره شدند و توسط هفت ناحیه تجمع نمایندگی شدند. قوانین پیشنهادی یک سیستم سختگیرانه تر ایجاد می کند که از نقشه سازان جلوگیری می کند تا مرزهای منطقه را در وسط یک روستا قرار دهند و برق را تضعیف کند.

(رأی “بله” یا “نه” در مورد این پیشنهاد شامل کلیه اصلاحات می شود.)

پیشنهاد رای گیری شماره 2: حق پاکسازی محیط زیست

اصلاحیه پیشنهادی این خط را به لایحه حقوق ایالت اضافه می کند: “هر کس حق دارد هوا و آب پاک و یک محیط سالم را تمیز کند.” با این حال ، این پیشنهاد مشخص نیست که اگر دولت نتواند این ضمانت را به مردم نیویورک ارائه دهد ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی مانند شورای حفاظت از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه حامی حمایت از محیط زیست بیشتر ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م toثر برای تضمین محیط سالم استقبال می کنند. این گروه در بیانیه ای که در حمایت از قانون بر روی وب سایت خود قرار داده است ، این اصلاحیه را “ابزار مهمی برای مسئولیت پذیری دیگران” دانست و به اصلاحات تصویب شده در پنسیلوانیا و مونتانا اشاره کرد که باعث افزایش امنیت شده است.

با جمع بندی مزایا و معایب چنین پیشنهادی از سوی اتحادیه زنان رای دهندگان ، ساده شدن قانون ممکن است به دادگاه های نیویورک انعطاف پذیری بیشتری در تفسیر و اجرای قانون بدهد. جزئیات بیشتر و تعاریف ، تعهدات و مسئولیت های مربوط به حقوق محیط زیست مورد نیاز. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی مدافعان محیط زیست NY ، که کمپین پیشبرد پیشنهاد را در سال 2017 رهبری کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به منظور “مطابق با ساختارهای نظارتی موجود” طراحی شده است.

ایوانوویچ گفت: “دیگر بحث کنترل آلودگی نیست ، بحث جلوگیری از آلودگی است.”

پیشنهاد رای گیری شماره 3: کوتاه شدن ثبت نام رای ده روزه

این پیشنهاد این شرط را حذف می کند که شما باید برای رای دادن حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت ثبت نام کنید. مجمع ایالتی سپس باید قوانینی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید.

رای “بله” می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رأی شماره 4: درخواست های بدون رأی بدون معذوریت

در حال حاضر ، تنها راه اخذ رأی غیابی این است که اعلام کنید که یا بسیار مریض هستید و یا نمی توانید به محل اخذ رای بروید ، یا در شهری که در آن برای ثبت نام در روز انتخابات ثبت نام کرده اید ، نیستید. این پیشنهاد به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ توضیحی رأی غیابی دریافت کنید. اما مانند قطعنامه شماره 3 رای گیری ، قدم بعدی این است که قانونگذار ایالتی قانون ایالتی را ارائه دهد.

اندرو سی کومو فرماندار سابق به دلیل شیوع بیماری همه گیر رای گیری را موقتاً متوقف کرد ، اما پیشنهاد شماره 4 رای دهی این امتیاز را به طور دائم در قانون اساسی گنجانده است. این نتیجه می تواند آرای غایبان را در زمان نزدیک شدن به انتخابات شکست دهد ، همانطور که در رقابت های اولیه شهرداری شاهد بودیم.

پیشنهاد رای گیری شماره 5: دامنه دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی شهر نیویورک در حال حاضر می توانند دعاوی حداکثر تا 25000 دلار را بشنوند و در مورد آن تصمیم گیری کنند ، همانطور که از 1983 تا کنون اتفاق افتاده است ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد حداکثر دو برابر پرونده های موجود رسیدگی کرده و تصمیم گیری کنند.

در صورت اجرایی شدن ، این پیشنهاد حجم کار قضات در دیوان عالی ایالت را کاهش می دهد. مزایای اضافی برای شما نیویورک زمان کمتری برای رسیدگی به پرونده شما در دادگاه مدنی نسبت به دادگاه عالی ایالتی است که اغلب غالب است. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی استان رسیدگی شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *