تحقیق جدید در مورد NAC | LiverSupport.com


درباره تحقیقاتی که از مزایای سلامتی بالقوه جدید NAC حمایت می کند، بیاموزید.

گاهی اوقات داروهای شناخته شده برای بهبود سلامت در یک زمینه برای ارتقای سلامت در دیگری یافت می شود.

به عنوان مثال ماینوکسیدیل را در نظر بگیرید. اگرچه این دارو در ابتدا برای کمک به کاهش فشار خون ساخته شد، اما به زودی متوجه شد که بیمارانی که از آن استفاده می کنند رشد مو را نیز تجربه می کنند. (1) در حال حاضر بیشتر به دلیل نقش آن در کمک به افراد در مبارزه با ریزش مو شناخته شده است زیرا ماده فعال در محصولات ROGAINE است.

اگرچه تاریخچه آن ممکن است خیلی هیجان انگیز نباشد، درمان دیگری که به نظر می رسد فواید سلامتی زیادی دارد، از جمله ارتقای سلامت کبد و به طور بالقوه تسکین COVID-19، NAC است.

NAC چیست؟

NAC مخفف N-acetyl cysteine ​​است (اگرچه گاهی اوقات به صورت یک کلمه نوشته می شود: N-acetylcysteine). این یک پیش ساز برای اسید آمینه غیر ضروری L-سیستئین است که به حذف رادیکال های آزاد کمک می کند. NAC یک “آنتی اکسیدان قوی” در نظر گرفته می شود که به تحریک تولید گلوتاتیون و همچنین ترویج سم زدایی کمک می کند. (2)

NAC برای سلامت کبد

چندین مطالعه نشان داده اند که NAC به ارتقای سلامت کبد کمک می کند.

NAC می تواند به ارتقای سلامت کبد کمک کند.

یک نمونه تحقیقی است که در سال 2017 منتشر شد و شامل 80 بیمار مبتلا به نارسایی حاد کبدی ناشی از استامینوفن بود. این نارسایی کبد به دلایلی غیر از مصرف سطوح سمی استامینوفن رخ می دهد.

نیمی از بیماران NAC را دریافت کردند و نیمی دیگر به عنوان کنترل عمل کردند. کسانی که NAC دریافت کردند مدت کوتاه تری در بیمارستان ماندند. آنها همچنین 28 درصد میزان مرگ و میر کمتری نسبت به گروهی داشتند که NAC دریافت نکردند. (3)

یک متاآنالیز در سال 2015 از چهار کارآزمایی بالینی، ارتباط مثبت بین NAC و سلامت کبد را نیز گزارش کرد. به طور خاص، من متذکر می شوم که افرادی که NAC مصرف می کنند شانس بیشتری برای بقای کبد دارند، هم با کبدی که با آن متولد شده اند و هم با کبد پیوندی. نویسندگان همچنین به این نتیجه رسیدند که NAC برای نارسایی حاد کبدی غیر ناشی از استامینوفن بی خطر است. (4)

همه اینها خبر خوبی برای بیماران مبتلا به سلامت کبد ضعیف یا ضعیف است که باعث شده برخی از مکمل های NAC استفاده کنند.

اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که این آنتی اکسیدان ها ممکن است در مبارزه با کروناویروس جدید موسوم به COVID-19 نیز نقش داشته باشند.

تحقیقات جدید: NAC و COVID-19

در سال 2020، مجله درمان و مدیریت ریسک بالینی مروری بر شواهدی منتشر کرد که نشان می‌داد NAC ممکن است به جلوگیری از COVID-19 به دلیل توانایی آن در “تجزیه مخاط غلیظ در ریه‌ها” و در عین حال تقویت سلامت ایمنی، جلوگیری از تکثیر ویروس و کاهش التهاب کمک کند. (5)

این بررسی شواهدی را برای مطالعات تحقیقاتی قبلی ارائه کرد که نشان داد NAC از تکثیر سایر ویروس‌ها مانند ویروس‌های مربوط به آنفولانزا و ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) جلوگیری می‌کند.

بررسی سایر شواهد، منتشر شده در سال 2021 در مجله تحقیقات التهاب، تایید می کند. او همچنین اضافه می‌کند که از آنجایی که NAC قبلاً برای چندین دهه مورد استفاده و آزمایش قرار گرفته است و خواص سلامتی خود را قویاً اثبات می‌کند و در عین حال بی‌خطر است، باید توانایی ترکیب این آنتی‌اکسیدان‌ها در درمان COVID-19 را «به‌طور قابل‌توجهی تسریع بخشد». (6)

نتیجه

در حال حاضر، مطالعات متعددی برای تعیین اثرات NAC ممکن است بر روی ویروس کرونا انجام شود. برخی به دنبال این هستند که آیا می تواند به جلوگیری از پیشرفت COVID-19 از نظر شدت کمک کند یا خیر. دیگران می‌خواهند بدانند که آیا می‌تواند به بیمارانی که مورد شدید کووید دارند و به دیگر اشکال درمان پاسخ نمی‌دهند کمک کند.

با رسیدن به نتایج، ما شروع به یادگیری بیشتر در مورد قدرت واقعی این آنتی اکسیدان ها برای حمایت از سلامت و تندرستی بهینه خواهیم کرد – حتی در طول یک بیماری همه گیر.

(1) برایان جی. (20 ژوئیه 2011). چگونه ماینوکسیدیل از یک داروی ضد فشار خون به یک داروی ریزش مو تبدیل شد؟ مجله دارویی. در 11 اوت 2021 از https://pharm Pharmaceutical-journal.com/article/news/how-minoxidil-was-transformed-from-an-antihypertensive-to-hair-ross-drug.

(2) مختاری، ف. افشاریان، ب. ، شاه حسینی، م.، کلانتر، س.، موینی، ع. (2017، آوریل-ژوئن). مروری بر کاربردهای مختلف N-Acetyl Cysteine. مجله سلول. doi: 10.22074/cellj.2016.4872

(3) پیامبر، ت. پیامبر، س. ، رفیق، ن. شاه، ع. (2017، می-ژوئن). نقش درمان N-استیل سیستئین در نارسایی حاد کبدی غیر ناشی از استامینوفن: یک مطالعه آینده نگر. مجله گوارش عربستان سعودی. doi: 10.4103/1319-3767.207711

[4)Hu،J،Zhang،Q،Ren،X،Sun،Z،Qizhen،Q(2015،أكتوبر)فعاليةوسلامةالأسيتيلسيستئينفيالفشلالكبديالحاد”غيرالأسيتامينوفين”:التحليلالتلويللتجاربالسريريةالمستقبليةعيادات وأبحاث في أمراض الكبد والجهاز الهضمي. دوى: 10.1016 / j.clinre.2015.01.003

(5) شي ، زي ، بويو ، سي (2020). N-Acetylcysteine ​​لمكافحة COVID-19: مراجعة الأدلة. المداواة وإدارة المخاطر السريرية. دوى: 10.2147 / TCRM.S273700

(6) Wong، K.، Lee، S.، Kua، K. (2021، February 24). N-Acetylcysteine ​​كعلاج مساعد لـ COVID-19 – منظور حول الحالة الحالية للأدلة. مجلة أبحاث الالتهاب. دوى: 10.2147 / JIR.S306849رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر