تسریع در تکمیل پروژه های آب پشت بام ایران


به گزارش مهر، علی اکبر محرابیان شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نیاز به آب شرب پایدار چهارمحال و بختیاری است، اظهار داشت: طرح مطالعاتی طرح جامع آب شرب، کشاورزی، صنعت و گردشگری در حال انجام است به زودی تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح های نیمه تمام آب در چهارمحال و بختیاری سرعت گرفته است، گفت: در آینده نزدیک پروژه هایی در این استان تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو به پروژه جهاد آب چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه نیاز به تقویت دارد که برای این کار از دفتر مرکزی وزارت نیرو وام ارائه می شود.

محرابیان با بیان اینکه وام طرح جهادی تامین آب چهارمحال و بختیاری به 300 میلیارد افزایش می یابد، گفت: پروژه های نیمه تمام سدها و شبکه در استان باید تکمیل شود.

وی در مورد سد باباحیدر گفت: ساخت و ساز سرعت گرفته است اما کافی نیست. ساخت سد گرو نیز تسریع خواهد شد.

محرابیان با اشاره به شبکه آبیاری سورک، باباحیدر و چشمه زنه، تصریح کرد: این طرح ها به عنوان یک طرح ویژه محسوب می شود که همزمان با پیشرفت این طرح ها اجرا می شود.

وی افزود: تعداد کمی از روستاهای چهارمحال و بختیاری از برق مناسب برخوردار نیستند و برق رسانی به این روستاها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وزیر نیرو از توزیع 2000 پنل خورشیدی در استان خبر داد و گفت: تاکنون 800 پنل از این نوع خریداری شده است.