تشریح برنامه های دوستانه تیم ملی


به گزارش فارس، حمید استیلی درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: دو روز پیش به همراه میرشاد مجدی جلسه ای با اسکوچیچ داشتیم که بسیار خوب بود. در مورد برنامه های آینده و اردوهای آتی تیم ملی صحبت کردیم. همه باید دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی در شرایط خوبی باشد. تمام مشکلاتی را که قبلا داشتیم کنار گذاشتیم.

وی در خصوص اینکه آیا مشکلات تیم ملی تشخیص داده شده است، پاسخ داد: صددرصد تشخیص داده شده است. من و میرشاد مجدی مشکلاتی پیدا کردیم و انشالله در اردوهای بعدی چنین مشکلاتی نخواهیم داشت. البته ما نیازمند حمایت رسانه ها و پیشکسوتان هستیم. آنچه برای ما و همه تیم ها در آستانه جام جهانی مهم است حفظ آرامش است چرا که به بهبود شرایط تیم ملی روز به روز کمک می کند. امیدواریم همه چیز آرام شود و بچه ها بتوانند سه بازی دوستانه خوب انجام دهند.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان درباره قطعی شدن دیدار با سنگال و اروگوئه توضیح داد: قرار است اردوی شهریورماه خود را از 20 یا 21 ماه جاری آغاز کنیم. با قضاوت از صحبت با اسکوچیچ، او دوست داشت مسابقات لیگ 19 در سپتامبر به پایان برسد، اما لیگ 20 در نهایت به پایان می رسد. با سهیل مهدی هم به توافق رسیدم و طبق برنامه ای که داده بودیم لیگ برتر تا 21 ادامه دارد و اردوی ما از 21 با بازیکنان بومی آغاز می شود.

استایلز ادامه داد: اسکوچیچ در 26 سپتامبر درخواست گرم کردن کرد. با توجه به صحبت امروز مهدی مهدوی کیا امیدوارم بتوانیم بازی دوستانه خوبی مقابل تیم امید انجام دهیم. در 27 سپتامبر نیز به اتریش پرواز خواهیم کرد. . فیفادی از 7 شهریور شروع می شود و از این تاریخ لژیونرها به جمع ما اضافه خواهند شد. اولین بازی خود را برای اول مهرماه آماده کرده ایم و انشالله در روزهای آینده قرارداد بسته خواهد شد.

وی در خصوص اینکه آیا اولین بازی تیم ملی مقابل سنگال برگزار می شود، گفت: سنگال دومین بازی ما است که پنجم مهرماه برگزار می شود. قرارداد این مسابقه امضا و قطعی شده است، بازی در اتریش برگزار می شود، اولین بازی ما اول اکتبر در این کشور برگزار می شود، قرارداد تا یکی دو روز آینده بسته خواهد شد.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه در قرارداد ذکر شده با رقبای تیم ملی باید با بازیکنان اصلی خود به مصاف ایران بروند، ایران در راه است، با دو تیمی که در جام جهانی هستند بازی داریم. و قطعا بازی خوبی خواهد بود. یک بازی تدارکاتی قوی برای ما که آزمون خوبی برای بازیکنان است.

استیل در خصوص آخرین وضعیت قرارداد با فدراسیون اروگوئه گفت: این مسابقه نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد. ما نباید در این مورد صحبت می کردیم، اما حالا همه می دانند، شاید مردم ندانند برای امضای بازی های دوستانه با چه مشکلاتی مواجه هستیم، هرچند باید هزینه کنیم. تیم ها به دلیل تحریم ها نمی توانند مستقیم از ما پول بگیرند و تیم ملی هم مشکلات زیادی دارد.

وی در گفت و گو با خبر گفت: خدای نکرده قرارداد بازی با اروگوئه نهایی می شود تا اول مهرماه با این تیم دیدار کنیم. البته قرارداد دو بازی تا حدودی متفاوت است و با تلاش روابط بین الملل و خانم اسدی این قراردادها را امضا می کنیم.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه آیا تیم ملی سومین بازی دوستانه را در این اردو برگزار می کند یا خیر، بیان کرد: قرار بود در روز اول فیفا این بازی را انجام دهیم اما به دلیل مخالفت اسکوچیچ، او گفت: نه. فشار زیادی روی تیم خواهد بود و همین دو مسابقه به اندازه کافی.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان درباره جزئیات ورود جام جهانی به ایران بیان کرد: این جام باید 19 شهریور وارد پایتخت کشورمان شود. طبق صحبتی که با شهرداری تهران داشتیم قرار است در برج میلاد که نماد شهر تهران است به نمایش عمومی گذاشته شود. برنامه ریزی از فرودگاه امام خمینی (ره) تا برج میلاد انجام شد تا مردم بتوانند از این کاسه بازدید کنند.

وی در مورد اینکه آیا کاسیاس و کاکا قرار است با این جام به ایران بیایند، گفت: طبق نامه ای که برای ما ارسال کردند، سه نفر از فیفا به کشورمان خواهند آمد. در این زمینه باید پروتکل هایی رعایت شود و خبری از کاسیاس و کاکا نیست.

استایلز درباره آخرین وضعیت وحید امیری گفت: امیری روز به روز بهتر می شود انشاالله بتواند به اردوی شهریور ما سر بزند. هر تیمی دوست دارد بازیکنی مثل وحید امیری و دیگر بازیکنان ما داشته باشد چون امیری مهره فرد بسیار قدرتمندی است.