تصویر آزمایشی خیره کننده که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته شده است


به گزارش ایسنا، در توضیح تصویر منتشر شده آمده است: به این تصویر آزمایشی نگاه کنید. نگاهی غیرمنتظره و عمیق به کیهان که با حسگر راهنمای خوب وب (FGS) در ماه می گرفته شده است.

این حسگر به خوبی کنترل شده توسط آژانس فضایی کانادا برای هدف قرار دادن اهداف وب با دقت بالا ساخته شده است و گرفتن تصاویر جذاب جزو وظایف اصلی آن نیست!

این تصویر موزاییکی شامل 72 تصویر است که طی یک تست 32 ساعته ثبت شده است. به 6 پرتو منحصر به فرد اطراف ستاره های درخشان در پس زمینه ای پر از کهکشان توجه کنید. مراکز ستارگان درخشان سیاه به نظر می رسند زیرا این ستارگان آشکارسازهای گوسامر را اشباع می کنند و جهت تلسکوپ در طول تصویربرداری تغییر نمی کند، بنابراین مراکز ستارگان توسط پیکسل های مختلف در آشکارسازهای دوربین ثبت می شوند. ما منتظر اولین تصویر تمام رنگی وب در 12 جولای هستیم.

رنگ تصویر برای بهینه سازی کنتراست بصری مایل به قرمز انتخاب می شود. مدیران ماموریت وب از این رنگ قرمز متفاوت برای تمایز بین تصاویر مهندس وب و تصاویر علمی تمام رنگی استفاده می کنند. این یک تصویر موزاییک است. یعنی از ادغام چندین تصویر تشکیل شده است و فریم های همپوشانی تصاویر مختلف در لبه ها و گوشه های تصویر دیده می شود.

تلسکوپ فضایی جیمز وب، همچنین به عنوان JWST یا Webb شناخته می شود، در دسامبر 2021 (ژانویه 1400) به فضا پرتاب شد. این رصدخانه فضایی پیشرفته یک ماه بعد به مقصد خود در نقطه لاگرانژ 2 رسید. در نقطه لاگرانژ 2، خورشید و زمین همیشه در یک سمت فضا قرار دارند، بنابراین جیمز وب می تواند تجهیزات و ابزار نوری خود را همیشه رو به خورشید و در سایه نگه دارد. این تلسکوپ باید انسان را به سال های اول شکل گیری کیهان ببرد و اسرار کیهان را فاش کند.

ثبت تصاویر آزمایشی شگفت انگیز با تلسکوپ "جیمز وب"