تصویر غم انگیز کودک در جعبه کفش


به گزارش تسنیم، سرهنگ محمود سعادتی اظهار داشت: در پی تماس یکی از ماموران پلیس Police شهرداری زاهدان با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر پیدا شدن کودکی در کنار سطل زباله در یکی از خیابان های شهر، … بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام شدند.

وی گفت: با حضور ماموران در محل و در بررسی های میدانی مشخص شد سرایداری که مشغول جمع آوری زباله های شهری بود، متوجه صدایی از جعبه کفش رها شده در کنار سطل زباله شد و با بازکردن جعبه متوجه شد. کودکی که در پارچه قرمز پیچیده شده است.

عکس پیدا کردن کودک رها شده در کنار سطل زباله این بار در زاهدان.

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان با اشاره به سلامت جسمانی این کودک خاطرنشان کرد: کودک رها شده برای اقدامات بعدی و شناسایی والدینش به بهزیستی استان تحویل داده شد.

در ماه های اخیر موارد متعددی از رها شدن نوزادان در کنار سطل های زباله یا مکان های دیگر در شهرهای مختلف گزارش و منتشر شده است. بدنام ترین آنها که احساسات عمومی را جریحه دار کرد، نوزادی بود که در نازی آباد تهران به سطل زباله انداخته شد و در آنجا پیدا شد و به بیمارستان منتقل شد. پس از انتشار این خبر، موسسه خیریه کشور اعلام کرد که بیش از 17 هزار خانواده برای فرزندخواندگی درخواست کرده اند و منتظر کمک خیریه هستند.