تظاهرات مجدد حامیان صدر در بغداد/ ورود معترضان به ساختمان پارلمان عراق


به گزارش ایسنا، شبکه سومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که تعدادی از هواداران جنبش صدر با وجود موانع امنیتی در اطراف منطقه الخضراء (سبز) موفق شدند به ساختمان پارلمان در منطقه سبز در مرکز بغداد نفوذ کنند. .

همچنین شبکه عراقی «دجله» با انتشار ویدئویی از ورود گروهی از معترضان به مقر پارلمان عراق در منطقه سبز خبر داد.

این نشست در اعتراض به انتصاب «محمد شایا السودانی» به عنوان محور اصلی شیعیان عراق برای تصدی پست نخست وزیری برگزار شد و حاضران در تلاش هستند تا از تشکیل جلسه روز شنبه پارلمان جلوگیری کنند.

معترضان پس از عبور از موانع و موانع بتنی به ورودی منطقه سبز بغداد رسیدند و به گفته منبع امنیتی مذکور، تعدادی از آنها با عبور از موانع و موانع بتنی از طریق تونل الزیتون موفق به ورود به این منطقه شدند.

تظاهرات حامیان صدر دوباره در بغداد/ معترضان وارد منطقه سبز شدند

تظاهرات حامیان صدر دوباره در بغداد/ معترضان وارد منطقه سبز شدند

بر اساس گزارش رسانه های عراقی، معترضان عراقی در حمایت از مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق شعار سر دادند.

تظاهرات حامیان صدر دوباره در بغداد/ معترضان وارد منطقه سبز شدند

حامیان صدر نیز مخالفت خود را با نامزدی محمد شیعه السودانی برای تصدی پست نخست وزیری عراق اعلام کردند.

رسانه های عراقی همچنین از زخمی شدن چند معترض در درگیری با نیروهای ضد شورش در منطقه سبز بغداد و استفاده از آب و گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان خبر دادند.

تظاهرات حامیان صدر دوباره در بغداد/ معترضان وارد منطقه سبز شدند

تظاهرات حامیان صدر دوباره در بغداد/ معترضان وارد منطقه سبز شدند

بغداد الیوم همچنین از زخمی شدن پنج نیروی ضد شورش عراقی در درگیری با معترضان خبر داد.

وزارت بهداشت عراق نیز اعلام کرد که تاکنون 60 نفر در این درگیری ها مجروح شده اند.

پس از انتشار خبر مجروح شدن تعدادی از معترضان، صالح محمد العراقی، از اعضای جنبش صدر و مسئول انتشار مواضع مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق، پیامی را در صفحه «ال-صدر» منتشر کرد. قائد وزیر» (وزیر مقتدا صدر) خطاب به احزاب و جناح ها. این سیاستمدار هشدار داد.

بالاخره عراقی از هشتگ «الشعب خط احمر» استفاده کرد (آنها ملت خط قرمز هستند).

در همین حال محمد انوز رئیس کمیسیون حقوقی پارلمان عراق از لغو نشست امروز نمایندگان برای بررسی موضوع انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.

وی در این خصوص گفت: جلسه ای برگزار نخواهد شد و حضور نامزدها (رئیس جمهور و نخست وزیر) برای این جلسه ضروری است و این در حالی است که برادران کرد هنوز بر سر نامزدی ریاست جمهوری به توافق نرسیده اند. “

ابراهیم الجباری، رئیس دفتر فعلی صدر در بغداد نیز با انتشار پیام کوتاهی در صفحه اختصاصی خود در فیس بوک پس از ورود معترضان به ساختمان پارلمان، از آغاز تحصن نامحدود معترضان در ساختمان پارلمان خبر داد.

رسانه های مرتبط با جنبش صدر نیز گزارش دادند که معترضان عراقی به مناسبت ماه محرم در ساعت 19:00 به وقت محلی در خارج از ساختمان مجلس مراسم عزاداری برگزار می کنند.

تظاهرات مجدد حامیان صدر در بغداد/ ورود معترضان به ساختمان پارلمان عراقدر روزهای اخیر و پس از انتخاب محمد شایا السودانی به عنوان نقطه کانونی شیعیان عراق (به جز صدر) برای کاندیداتوری نخست وزیری عراق، حامیان مقتدی صدر در اعتراض به این نامزدی به خیابان ها آمدند.

حامیان جنبش صدر جمعه همچنین چندین دفتر جنبش حکمت ملی و کانون شیعیان عراق را بستند.