تعداد تلفات کرون در آلمان / 175 مرگ در هر شب


بیش از 76 درصد از جمعیت آلمان دو دوز واکسن دریافت کردند. واکسن های معرفی شده بیشتر فایزر و مدرن بودند.

موسسه رابرت کخ (RKI) از مرگ 175 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داده است. موج بیماری عروق کرونر قلب در آلمان در حال افزایش است و مقامات آلمانی گزارش داده اند که 133950 مورد جدید در طول شبانه روز ثبت شده است.

این تعداد در هفته گذشته برای همین مدت 119 هزار و 232 نفر بوده است. در مجموع در همین مدت 104 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که نسبت به آمار دیروز کمتر است.

با این حال، این آمار تصویر کاملی از وضعیت کرونا در آلمان ارائه نمی دهد. کارشناسان می گویند موارد زیادی وجود دارد که توسط RKI گزارش نمی شود زیرا همه کسانی که آلوده هستند آزمایش PCR را نمی گذرانند. در این آمار فقط تست های PCR مثبت در نظر گرفته شده است.

به طور کلی در روزهای اخیر تعداد موارد جدید ابتلا و فوتی ثبت شده افزایش یافته است. از اول جولای، آزمایش فوری کرونا که قبلا رایگان بود، دیگر مانند قبل نخواهد بود و هر آزمایش فوری برای آلمانی ها 3 یورو هزینه دارد.

به گفته موسسه رابرت کخ، بیش از 76 درصد از جمعیت آلمان تا روز دوشنبه، 18 آوریل، دو دوز از این واکسن را دریافت کرده بودند. نزدیک به 60 درصد نیز واکسن تقویت کننده دریافت کردند. اصلی ترین واکسن های معرفی شده در این کشور بیوتکنولوژیک و مدرن بودند.

شایان ذکر است که پس از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا، کارشناسان و وزیر بهداشت آلمان از شهروندان می‌خواهند تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند.