تقسیم بندی در تیم ملی وجود ندارد/ بلیت فروشی جام جهانی از هفته آینده آغاز می شود


به گزارش ایرنا، سینا کلهر درباره بلیت فروشی جام جهانی قطر گفت: بلیت فروشی در 2 مرحله انجام می شود. فدراسیون در مرحله اول 9000 بلیت و در مرحله دوم 12000 بلیت به فروش می رسد که قیمت های متفاوتی دارند. بهترین صندلی ورزشگاه حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان و کمترین آن 2 میلیون و 500 هزار تومان است. از هفته آینده فدراسیون بلیت فروشی را آغاز می کند.

وی ادامه داد: اسکان و تردد علاقمندان به فوتبال از دیگر موارد در دستور کار است. قیمت بلیت هواپیماهای قطری حدود 25 میلیون مه است و به دنبال فرصت همکاری با وزارت راه برای پرواز با هواپیماهای ایرانی هستیم. در صورت امکان احساس می کنیم قیمت بلیط هواپیما نصف می شود. اگر سفر یک روزه باشد، اقامتگاهی در نظر گرفته نمی شود زیرا تماشاگران صبح از آنجا خارج می شوند و بعد از مسابقه برمی گردند. تاکنون برنامه ای برای تحویل تماشاگران به کیش وجود ندارد و همچنین قرار نیست تماشاگران به کیش منتقل شوند و از آنجا به قطر بروند. شهرها و کیش یکی از این هشت مکان است.

معاون فرهنگی وزارت ورزش درباره تورها نیز گفت: از هزینه تورها اطلاعی ندارم اما طبق برآوردهای ما هزینه سفر هر هوادار ایرانی به قطر بین 35 تا 40 میلیون تومان است. . بلیت های وی آی پی توقیف شده خارج از سازوکار فدراسیون فوتبال بوده و هزینه آن 950 دلار است. آنچه قطعی به نظر می رسد قیمت بلیت است که به صراحت اعلام شده است، ضمن اینکه به زودی هزینه هواپیما و اسکان توسط وزارت راه مشخص می شود.

وی گفت: برای هر بازی 7 هزار بلیت می توان تهیه کرد. هدف نهایی این بود که برای هر بازی 10000 بلیت به ایران بدهیم و در این مورد مشاوره خواهیم داد.

کلهر همچنین در تشریح برنامه های فرهنگی وزارت ورزش در مسابقات جهانی گفت: این برنامه ها از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. بخش خانگی با پخش مسابقات در مکان های عمومی مرتبط است. انشاالله در صورت پیروزی تیم ملی آماده جشن هستیم که امیدواریم این اتفاق بیفتد. در قسمت بیرونی، برنامه داخل ورزشگاه با بیرون تفاوت دارد. در بخش خارجی، بخشی از برنامه ما در مورد رهبران و سازمان آنها است. مشکل دیگر لباس های هوادار، پرچم، سربند و دستبند است که آماده کرده ایم. قسمت دیگر خارج از استادیوم می رود، جایی که ما در منطقه ای به نام فیفازون کار خواهیم کرد که مهم است. تصمیم بر این شد که برنامه هایی مانند کنسرت، گروه های موسیقی و صنایع دستی در قطر برگزار شود. آخرین جلسه کارگروه فرهنگی وزارت ورزش با حضور دبیر و مددکار فرهنگی و اجتماعی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

کلهر در پایان اتفاقات چند روز اخیر تیم ملی فوتبال ایران نیز گفت: البته اگر دقت کنیم تفرقه‌ای وجود نداشت و واضح است که اختلاف نظر وجود داشت و حل شد و آخرین گفتگوی ما با دوستان بود، خدا را شکر به خاطر آن چالش و تنش، از آن عبور کردیم و اوضاع بهتر شد.