توضیحات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد تکاور نجفی


به گزارش ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به پرونده صدور حکم برومند نجفی مامور حراست، گفت: پس از صدور حکم قضات پرونده نگهبان نجفی مبنی بر قتل عمدی قصاص قصاص نگهبان ما یک وکیل داریم به نام آقای خلخالی به پیشنهاد خانواده نجفی که در این پرونده کار می کردند برای ایشان گرفتیم. حدود 9 ماه پیش دو وکیل به صورت افتخاری به پروسه حفاظت از محیط زیست پیوستند و مجموع تیم وکلا به سه نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه پس از انتصاب دکتر سلاجقه به عنوان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، حکم قطعی مجازات محیط بان نجفی در دیوان عالی کشور تایید شد، تصریح کرد: دکتر سلاجقه سابقه کار در دولت را داشته است. و قوه قضائیه از ابتدای کارش در سازمان حفاظت محیط زیست به طور مستمر پرونده این بوم شناس را انجام می داد و در نهایت با تلاش خود و مدیر مالی و دفاع جدی بوم شناس در دادگاه موفق شدیم پرونده را از سر بگیریم. رسیدگی به موجب ماده 474.

فرمانده یگان محیط زیست افزود: به موازات اقدامات قانونی به دنبال جلب رضایت خانواده متوفی نیز بودیم. به عنوان مثال معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برای رسیدگی به این موضوع به استان کرمانشاه رفتند اما علیرغم توافق پدر مقتول برای دیدار با سلایکا و قول مساعد وی، وی در جلسه حضور نداشت. محل ملاقات. . رئیس یک سازمان محیط زیست یک بار حدود نیم ساعت تلفنی با او صحبت کرد و سعی کرد رضایت خانواده مقتول را جلب کند.

محبت هانی ادامه داد: من خودم چندین بار برای سازش و جلب رضایت این خانواده به کرمانشاه رفتم و جلسات زیادی با مقامات محلی، بزرگان سفید پوست و متنفذین داشتیم، اما متاسفانه خانواده فلاحی حاضر به موافقت نشدند. ادامه دادند که بوم شناس بیاید چوبه دار و آنجا قبول داریم که می تواند حقه باشد.

وی خاطرنشان کرد: حدود دو ماه پیش مبلغ 100 میلیون تومان بابت هزینه های قانونی آقای خلخالی از طریق اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه به خانواده محیط بان برومند نجفی واریز شد.

فرمانده یگان محیط زیست با اشاره به موضوع تضییع حقوق محیط بانان نیز گفت: محیط بان برومند نجفی کارمند رسمی و قراردادی سازمان محیط زیست نبوده و قرارداد کار مشخصی با این سازمان داشته است. طبق قانون، اگر افراد دارای قرارداد کار ثابت حتی یک روز سر کار نروند، حقوق آنها از سازمان اداری و کارگری سلب می شود، بنابراین سازمان نمی تواند به کارهای غیرقانونی بپردازد و اداره کل استان هر دو یک بار سه ماه از مزرعه پولی که داشت جمع کرد به خانواده اش تحویل داد.

به گفته محبتهانی، صندوق ملی محیط زیست نیز 20 میلیون تومان به خانواده محیط بان نجفی پرداخت کرد.

وی در خصوص شهادت مامور حراست نجفی نیز اظهار داشت: مامور امنیتی ما از قصاص آزاد شده و در حکم قتل عمد با شبه عمد جایگزین شده است. او در جریان تعقیب و گریز مورد شکنجه قرار گرفت و در یک عملیات ناجوانمردانه و تروریستی دستبند زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محبتهانی خاطرنشان کرد: در پی این حادثه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری های گسترده ای را هم برای دستگیری عامل جنایت و هم برای تأیید شهادت محیط بان نجفی انجام داد. که انشاءالله هر چه زودتر محقق خواهد شد.