توقف کنسرت شیروان خسروی; نگرانی از تضعیف “حاکمیت قانون”


به گزارش ایرنا، تولید محصولات فرهنگی و هنری بر اساس ارزش ها و فضایل هر جامعه و بر اساس قوانین جاری در هر کشور؛ مهم ترین ابزار مدیریتی برای ارتقای سطح شور و نشاط و امید در همه جوامع به شمار می رود.

بر این اساس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تنها نهاد شناخته شده بر اساس نص صریح قانون برای اجرا و نظارت بر محصولات فرهنگی و هنری و اجرای قوانین شورای عالی فرهنگی شناخته می شود. انقلاب.

اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم که شعار اصلی خود را دولت مردمی و انقلابی تعریف کرده است، وزرای کابینه نیز تاکید می کنند که مقدمه فعالیت این دولت; رعایت و اطاعت از قوانین و اجرای «حاکمیت قانون» بر تمام اجزای دیگر. مولفه هایی که گاه به دلایل غیرقانونی و حاشیه ای، هنرمندان خاص و محصولاتشان را بر هنرمندان دیگر اولویت می دادند.

توقف کنسرت شیروان خسروی;  تضعیف ایمان عینی به به همین دلیل بار دیگر محمد اللهیاری فومنی، مدیر گروه موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود حقوق، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پس از یکی دو رسوایی با لغو مجوز برخی کنسرت ها، مصاحبه های ایرنا از اولویت قانون و عدالت آن بر هرگونه تمایل و عزم مخالفت با قانون شروع شد.

اما اتفاقی که لزوم نوشتن این یادداشت را یادآوری می کند به لغو کنسرت شیروان خسروی در شهر اهواز برمی گردد. مردمی که هنوز کلانشهر داغ و تلخ را در گرده و خاطرات خود حمل می کنند، مقدر شده بود که فصل کمی فراموشی آن اتفاق را در همدردی با فضای موسیقایی آغاز کنند.

کنسرتی که طبق متن مستقیم قانون؛ او مجوز اجراي خود را از اداره موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان تنها مرجع صدور مجوز، به دليل اصل ساده رعايت قانون، اخذ كرده است. آنها موظف به رعایت آن بودند. اما با حواشی دریافتی شاهد لغو این کنسرت شش نمایشی و فروش بیش از پنج هزار بلیت برای مخاطبان آن بودیم.

نکته قابل تامل دیگر این است که مجوز اجزای این کنسرت باید از سوی شورای تامین شهر اهواز صادر شود که آن هم صادر شده است، اما اتفاقی افتاد که یک روز پس از اجرای کنسرت، این شورا به یکباره حتی نداشت. رحمت برای اجازه و جذب بیبانیان علاوه بر لغو مجوز خود، مجوز معاونت موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز نادیده گرفت.

توقف کنسرت شیروان خسروی;  تضعیف ایمان عینی به

حال به نظر می رسد با این اتفاق، لزوم تأکید بر «قانون مداری» بر اساس نص صریح قانون اساسی در همه عرصه ها بیش از پیش یادآور هرگونه عزم، نگرش و تفکری برای شکستن و ناکام گذاشتن اجرای برجام است. قانون

بر این اساس با توجه به اتفاقاتی که برای کنسرت شیروان خسروی رخ داد، بیش از این ضروری است که با وجود داشتن مجوزهای لازم و با توجه به الزام به رعایت قوانین، چگونه می توان با تعداد کم شاهد حوادث و عوارض جانبی بود. از افرادی که به خاطر حضورشان در نهایت نباید این اتفاق می افتاد! گروهی که خود را خارج از حکومت می دانند.

این نیاز مستلزم پاسخگویی و حضور در صحنه نهادهایی است که مجری قانون هستند و باید با معدود افرادی که خود را فراتر از قانون می دانند، برای احقاق حقوق مردم و هنرمندان از یک سو و از سوی دیگر، اقدام کنند. اجرای نص صریح قانون تا اهداف آن معدود کسانی که آتش حسودان و دشمنان این نظام مقدس را برافروخته اند نیز از بین برود.