تیم امید ایران قهرمان جهان شد


تیم امید ایران با 3 طلا، 3 برنز و 138 امتیاز قهرمان جهان شد. این مسابقات در رده سنی زیر 23 سال و 25 تا 27 سال در اسپانیا برگزار شد.

به گزارش انصاف ورزشی، تیم کشتی زیر 23 سال ایران با هدایت حسن رنگرز با کسب 3 مدال طلا و 3 مدال برنز با کسب 138 امتیاز بالاتر از گرجستان با 101 امتیاز و ترکیه با 93 امتیاز بالاتر بود.

نتایج تیم کشتی زیر 23 سال ایران در امیدهای جهان

بر حسب وزن 55 کیلوگرم مرزهای پویا وی در دور نخست احمد تاشکین اوغلو از ترکیه را با نتیجه 3 بر 1 شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی نورزات کعبدراخیموف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر 1 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. . دودمرزها در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 از سد دنیس میهای از رومانی گذشتند و راهی فینال شدند. وی در این دیدار نیهاد گولی زاده قهرمان جوانان جهان از آذربایجان را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و به مدال رسید. طلا به دست آورد.

تیم امید ایران قهرمان جهان شد
تیم امید ایران قهرمان جهان شد

بر حسب وزن 60 کیلوگرم امید صلح آمیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کرم کمال از ترکیه با نتیجه 5 بر 1 و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی وارد گروه شد. از بازنده ها اما با همه بدشانسی ها در گروه بازنده های اسرائیل قرار گرفت و صبح امروز مانند امیرمحمد یزدانی در مسابقات جهانی بزرگسالان وزن نگرفت و از دور رقابت ها کنار رفت. بنابراین تصمیم جدید مبنی بر عدم رویارویی با دشمنان اسرائیل، حداقل در جنگ، فاش خواهد شد.

بر حسب وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم احمد باگدودو از مصر را با نتیجه 6 بر یک شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله ریوتو ایکیدا از ژاپن را با نتیجه ۷ بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدی در این مرحله توانست با نتیجه 5 بر یک ضیا باباشوف از آذربایجان را شکست دهد و راهی فینال شود. وی در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر صفر گئورگی شوتادزه از گرجستان را شکست داد و مدال گرفت. طلا تبدیل شد.

تیم امید ایران قهرمان جهان شد
تیم امید ایران قهرمان جهان شد

بر حسب وزن 67 کیلوگرم سید دانیال سهرابی وی در دور اول با ضربه فنی ژولیان هوئرتا از کلمبیا را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم ویلیوس ساویکاس از لیتوانی را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله امانت صمت اولا از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر 2 و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد. سهرابی در این مرحله با نتیجه 6 بر 3 دیگو چخیکوادزه از گرجستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار 17 بر 7 گاگیگ سنجویان از فرانسه را شکست داد و مدال گرفت. طلا به دست آورد.

تیم امید ایران قهرمان جهان شد
تیم امید ایران قهرمان جهان شد

بر حسب وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر صنعت خاچاتریان از ارمنستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل قربان قربانوف از آذربایجان با نتیجه یک بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی وارد گروه بازنده ها شد. در این گروه عبدی با نتیجه 8 بر صفر یانیس نفری از فرانسه را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 1 عرفان میرزویف از اوکراین را شکست داد و مدال گرفت. برنز تبدیل شد.

بر حسب وزن 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری وی در دور اول مغلوب صاحب مدال طلا و برنز جهان از ارمنستان مالکاز عمویان با نتیجه یک بر یک شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، مختاری وارد گروه شد. از بازندگان وی در این گروه امانوئل بنیتز از مکزیک را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد آکیلبیک تالانت بیکوف از قرقیزستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به دیدار ریتینگ راه یافت. وی در این دیدار مقابل نائو کوساکا از ژاپن با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و پنجم شد.

بر حسب وزن 82 کیلوگرم علیرضا محمدی وی در دور اول مقابل علی خنج از ترکیه با نتیجه 7 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، مهدی از دور رقابت ها کنار رفت.

بر حسب وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی وی در دور اول کریستین زمپ از سوئیس را با نتیجه 3 بر یک شکست داد. وی در دور دوم موهیوت الدین ساریجاک از ترکیه را با نتیجه 4 بر 4 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه 9 بر 4 و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

بر حسب وزن 97 کیلوگرم علی عابدی درازی ها در دور اول اینوت گوسو از رومانی را با نتیجه 4 بر 3 شکست دادند. وی در دور دوم مقابل مارکوس ریجینگر از اتریش با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و به لطف ورود این کشتی گیر به فینال در گروه بازنده ها قرار گرفت. در این گروه عابدی درزی با نتیجه 6 بر 3 مصطفی اولگون از ترکیه را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه یک بر یک از سد گیورگی کاتساناشویلی از گرجستان گذشت و به مدال رسید. برنز به دست آورد.

بر حسب وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی وی در دور اول با نتیجه 6 بر صفر پل مورالس از مکزیک را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل میخائیل ویشنتسکی قهرمان جوانان جهان از اوکراین با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، یوسفی وارد گروه شد. از بازندگان وی در این گروه مارینا نیشیمورا از ژاپن را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. یوسفی در این دیدار با نتیجه 10 بر 1 سرخان ممدوف از آذربایجان را شکست داد و مدال گرفت. برنز تبدیل شد.

به این ترتیب تیم امید ایران قهرمان جهان شد که باعث شد رئیس دولت سیزدهم و وزیر ورزش در پیام هایی این قهرمانی را تبریک بگویند.

تیم امید ایران قهرمان جهان شد
تیم امید ایران قهرمان جهان شد

انتهای پیام