ثبت نام نهضت ملی مسکن امروز از ساعت 12 آغاز می شود.


به گزارش ایسنا، وزارت راه و شهرسازی از ساعت 12 ظهر امروز چهارشنبه 24 تیرماه از ساعت 14:01 در شهرهایی که زمین های آنها ایمن است، سامانه ملی ثبت نام متقاضیان نهضت مسکن در 40 شهر در چهار استان کشور راه اندازی می شود. به تازگی. ثبت نام در سامانه جامع حمایتی مسکن در سایت saman.mrud.ir انجام می شود.

بر اساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی وزارت مسکن و ساختمان، ثبت نام فقط در شهرهایی انجام می شود که ظرفیت زمین مازاد بر آن وجود داشته باشد و یا زمین جدید شناسایی و تامین شده باشد و بدیهی است در صورت تامین زمین در سایر شهرستان ها. شهرها کشور ها در روزهای آینده به تدریج این سیستم در این شهرها بازگشایی خواهد شد. همچنین ثبت نام از متقاضیان در محدوده ظرفیت مازاد زمین واگذار شده قبلی یا زمین تازه واگذار شده در هر شهرستان انجام می شود و پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام در هر شهرستان، سامانه در آن شهرستان بسته می شود.

اگرچه این وزارتخانه اعلام کرده بود که با تکمیل ظرفیت ثبت نام بسته می شود، اما در مراحل قبلی محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود نداشت و معمولا همه متقاضیان ظرف یک ماه ثبت نام می کردند. پس از آن مرحله پالایش افراد آغاز شد.

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن مصوب 26 مرداد 1400، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد 3.6 میلیون مورد تایید قرار گرفت. بر اساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی، ثبت نام مجدد از 24 تیر 1401 آغاز می شود. ثبت نام در سامانه طرح های حمایتی جامع مسکن در سایت saman.mrud.ir انجام می شود.

تا امروز 507 هزار نفر برای واحدهای نهضت ملی مسکن در بانک مسکان حساب باز کرده اند و 290 هزار نفر نیز برای عقد قرارداد و مزایا در بانک مسکن جذب شده اند. با 91 هزار نفر قرارداد بسته شد و در واقع اولین اقساط تسهیلات را دریافت کردند. بر اساس آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع از اشیاء نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان و مدت زمان ساخت پروژه از 18 تا 24 ماه خواهد بود.