جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی بیشتر


حرف: به م institutionsسسات آموزش عالی محلی (HEIs) انعطاف پذیری لازم است تا برای دوره های تحصیلات تکمیلی یک ساختار مبتنی بر سیستم مبتنی بر سیستم ایجاد کنند تا برنامه های مدولار را فعال کنند.

سیستم بلوک سیستم ترم را تکمیل می کند تا به موسسات آموزش عالی کمک کند تا برنامه هایی را در سطح کارشناسی ارشد 7 چارچوب صلاحیت مالزی (MQF) با ساختار مدولار ارائه دهند.

این پیشنهادات جذاب تر و رقابتی تر هستند و به دانش آموزان در تطبیق م processثرتر فرایند یاددهی و یادگیری کمک می کند.

این یک ابتکار MQA است که به دانشگاه های عالی کمک می کند تا ثبت نام دانشجو ، به ویژه دانشجویان بین المللی را افزایش دهند.

دانشگاه های عالی می توانند برنامه های دکتری MQF سطح 7 کارشناسی ارشد و MQF سطح 8 را در دوره ها یا برنامه های ترکیبی با چارچوب ساختار مدولار ارائه دهند.

علاوه بر این ، جذب دانشجو باید تحت شرایط خاصی بر اساس تعداد بلوک در یک سال تحصیلی باشد.

من این موضوع را در ارتباط با تعداد مکانهای جدید دوره های کارشناسی ارشد مدولار ، که در نامه ای به دانشگاههای محلی در 30 سپتامبر اعلام شد ، لمس می کنم.

پیش از این ، حداکثر ترم های یک سال تحصیلی سه ترم بود و تعداد مکان ها بر اساس تعداد ترم های ارائه شده در یک سال تحصیلی بود.

علاوه بر این ، می توان سال تحصیلی را حداکثر با 43 هفته با حداکثر 5 بلوک ثبت نام کرد.

شرط دیگر این است که حداکثر 50 واحد در یک سال تحصیلی مورد مطالعه قرار گیرد و پذیرش برای یک گروه خاص باید قبل از شروع جلسه مطالعه به درستی برنامه ریزی و انجام شود.

م HEسسات عالی که قصد دارند اجرا را به یک ساختار مدولار تبدیل کنند ، باید در حین ارزیابی کامل اعتبارسنجی و ارزیابی سازگاری MQA و همچنین اهداف مستند ، یک اطلاعیه کتبی برای مرجع به MQA ارسال کنند.

با این حال ، MQA همیشه حساس است و در جستجوی جدیدترین و جدیدترین روش ها برای تبدیل مالزی به قطب آموزش جهانی مطابق با خواسته های وزیر آموزش عالی داتوک سری دکتر نورنی احمد است.

امیدوارم اشخاص ثالث محلی از انعطاف پذیری برای تبدیل روشهای موجود به روشهای مدولار استفاده کنند.

MKQA معتقد است که این روش می تواند دانشجویان محلی و بین المللی را برای ادامه تحصیلات تکمیلی در کشور جذب کند.

پروفسور داتوک دکتر محمد شاطر صابران

مدیر اجرایی ارشد

آژانس صلاحیت مالزی


نظرات بیان شده در این مقاله از دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Straits Times نیست.

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *