جمع آوری اجساد دفن شده در ساختمان کلانشهر آبادان به پایان رسید


به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز جمعه در حاشیه سفر به محله اردهال مشهد در کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالی که برخی گمانه زنی می کنند هنوز اجساد در آنجا وجود دارد، نیروهای امدادی تا پیدا شدن هر فرد به جستجو ادامه می دهند.

وی ادامه داد: شرایط کلان شهرها وارد فاز جدیدی شده و باید به عنوان یک طرح مهم مورد توجه قرار گیرد و از طریق تخریب سازه های ناپایدار و ناپایدار، آواربرداری برای بازگشت به حالت عادی انجام شود.

وحیدی در پاسخ به این سوال که کار تخریب چه زمانی به پایان می رسد، توضیح داد: یک مرحله از کار تخریب انجام شده است، مرحله دوم ممکن است زمان زیادی ببرد، اما به طور کلی نباید زیاد طولانی شود.

وی ابراز امیدواری کرد که عملیات تخریب به زودی تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، ظهر دوشنبه 11 خرداد بخشی از ساختمان دوقلوی کلانشهر آبادان ریزش کرد و تاکنون جسد 37 نفر از زیر آوار این ساختمان بیرون آمده است.

پس از گذشت 12 روز از حادثه، عملیات آواربرداری با بسیج امکانات و تجهیزات و همچنین حضور شبانه روزی امدادگران ادامه دارد.

وزیر کشور برای شرکت در یادواره شهدای روستای باریکرساف و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و یاد و خاطره شهدای قیام 15 خرداد به کاشان سفر کرد.

زیارت ائمه اطهار حضرت علی بن امام محمد باقر (ع) و حسین بن امام زینت العابدین (ع) و شرکت در نماز جمعه منطقه اردخال از دیگر برنامه های وزیر کشور برای سفر به کاشان است.