حساسیت آلت تناسلی: نقش ویتامین ها

میزان لذت بردن یک مرد از تجربه جنسی مستقیماً با میزان حساسیت آلت تناسلی او مرتبط است. وقتی آلت تناسلی مرد قادر به ثبت احساسات شدید باشد، فعالیت های جنسی مرد تا حد ممکن رضایت بخش است. اما زمانی که در مردانگی کسالت یا مردگی وجود داشته باشد، رابطه جنسی به میزان قابل توجهی بازده کمتری دارد. تضمین سلامت آلت تناسلی، که شامل رساندن ویتامین های مناسب به اعضا است، نقش مهمی در حفظ حساسیت آلت تناسلی دارد.

از دست دادن حساسیت آلت تناسلی

برای یک پسر نوجوان، ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد که آلت تناسلی او کمتر از احساسات شدید را تجربه کند. کوچکترین لمس، به خصوص بر روی آلت تناسلی در حالت نعوظ، در دوران نوجوانی باعث ایجاد رعشه در سراسر بدن می شود.

و این قابل درک است. از این گذشته، پایانه های عصبی آلت تناسلی بسیار حساس هستند و آماده پاسخگویی هستند. اما ممکن است همیشه اینطور نمانند.

از دست دادن حساسیت آلت تناسلی می تواند به دلایل متعددی از جمله ضربه فیزیکی شدید رخ دهد. با این حال، رایج‌ترین دلیلی که باعث می‌شود آلت تناسلی مانند گذشته احساس خوبی نداشته باشد، برخورد خشن ساده است که اغلب در یک دوره زمانی نسبتاً طولانی رخ می‌دهد.

به عنوان مثال، بسیاری از مردان هنگام خودارضایی از یک «چنگ مرگ» روی آلت تناسلی خود استفاده می‌کنند – یک چنگ بسیار محکم. برخی از مردان بدون روانکاری مناسب وارد رابطه جنسی می شوند. هر دوی این موقعیت ها ممکن است باعث از دست دادن حس شوند. همینطور مکرراً «کماندو رفتن» – تصمیم به نپوشیدن لباس زیر، رها کردن آلت تناسلی با پارچه های خشن مانند جین.

پوست و سلول ها

در تمام این موقعیت‌ها، اصطکاک و ساییدگی روی آلت تناسلی (و به‌ویژه اعصاب فوق‌حساس در گلدان) تأثیر می‌گذارد. دو چیز به طور کلی اتفاق می افتد. اول، اصطکاک بیش از حد باعث می شود که لایه های ریز و نازکی از بافت اسکار شروع به ایجاد کند. با گذشت زمان، این لایه‌ها بین پایانه‌های عصبی و منبع تحریک یک «بافر» تشکیل می‌دهند و باعث حساسیت‌زدایی می‌شوند. علاوه بر این، اعصاب خود آسیب هایی را تجربه می کنند که مانع از عملکرد آنها با حداکثر کارایی می شود.

ویتامین ها

واضح است که این مهم است که مرد اقدامات معقولی را برای جلوگیری از این از دست دادن حس انجام دهد، مانند استفاده از روغن کاری کافی در طول فعالیت های جنسی و محافظت از آلت تناسلی در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض پارچه ها و سطوح خشن. اما اطمینان از اینکه آلت تناسلی به اندازه کافی ویتامین ها را دریافت می کند نیز مفید است.

به طور خاص، آلت تناسلی می تواند از مزایای زیر بهره مند شود:

– ویتامین E. مرطوب نگه داشتن پوست آلت تناسلی به جلوگیری از آسیب ناشی از اصطکاک بیش از حد کمک می کند. علاوه بر این، کم آبی خود می تواند منجر به سفت شدن پوست شود که بر حساسیت آلت تناسلی تأثیر می گذارد. ویتامین E یکی از موثرترین عوامل مرطوب کننده طبیعت است.

– ویتامین دی. ویتامین D مانند ویتامین E به آبرسانی طبیعی پوست کمک می کند. علاوه بر این، ویتامین D دارای قابلیت‌های آنتی اکسیدانی است که به تقویت متابولیسم سلول‌های آلت تناسلی و حفظ سلامت سلول‌ها کمک می‌کند و آنها را سخت‌تر و کمتر مستعد آسیب می‌کند.

– ویتامین سی. حساسیت نیز با جریان مناسب خون به آلت تناسلی مرتبط است. ویتامین C برای سالم نگه داشتن رگ های خونی عمل می کند که به نوبه خود به بهبود خون رسانی به مردان کمک می کند.

تحویل ویتامین

مردی که نگران حساسیت آلت تناسلی است باید مطمئن شود که ویتامین های فوق را از طریق استفاده منظم از کرم بهداشتی درجه یک آلت تناسلی دریافت می کند. (متخصصان بهداشت روغن Man1 Man Oil را توصیه می کنند). چرا کرم؟ به دلیل کاربرد موضعی آن، می تواند آن ویتامین ها را مستقیماً به خود آلت تناسلی برساند. اما دلیل دیگری هم وجود دارد: یک کرم واقعاً خوب حاوی مواد مهم دیگری است که می‌تواند با آن ویتامین‌ها برای اثر هم افزایی سلامتی تعامل داشته باشد. به عنوان مثال، کرمی که حاوی استیل ال کارنیتین و ال آرژنین است، قدرت حساسیت آلت تناسلی کرم را دو برابر می کند. استیل ال کارنیتین یک ماده محافظ عصبی است که به حفظ حساسیت عصبی کمک می کند. و ال آرژنین آنزیمی است که در ایجاد اکسید نیتریک نقش دارد که مانند ویتامین C به بهبود جریان خون در آلت تناسلی کمک می کند. بنابراین برای مردانی که علاقه دارند آلت تناسلی خود را به خوبی حساس نگه دارند، کرمی مانند Man1 Man Oil بهترین است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر