حضور مجدد کیروش در تیم ملی اشتباه است/ چه خوب که سرمربی ایرانی بیاید


به گزارش ایسنا، علی پروین در مورد خریدهای فصل نقل و انتقالات پرسپولیس گفت: تا زمانی که تیم زمینی نیست نمی توان کیفیت بازیکنان را شناخت. این بازیکنان بد نیستند و امیدوارم خوب کار کنند. خدا را شکر باشگاه پول دارد و انشاالله یک تیم خوب و یکپارچه به میدان می فرستد تا مردم را خوشحال کنند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره شرایط تیم ملی نیز گفت: خیلی ها از تیم ملی انتقاد می کنند اما در این شرایط نمی توان مربی را عوض کرد. در 15 دقیقه اول و آخر مقابل الجزایر خوب بازی کردیم اما از یک بازی نمی توان فهمید. اسکوچیچ 13، 14 بازی با تیم ملی برد و مورد انتقاد نیست. چرا انتقاد می کنند؟ بازی تدارکاتی نداریم و قبلا هم گفته بودم که باید 10 بازی تدارکاتی داشته باشیم. ما به قطر رفتیم و پیدا کردن تیم سخت بود. الجزایر خیلی خوب بازی نکرد و بازیکنان ما هم خوب بازی نکردند و حق با آنهاست چون هماهنگ نبودند.

وی با بیان اینکه برای بهبود هماهنگی تیم ملی باید لیگ را تعطیل کنیم، گفت: باید با تیمی مثل الجزایر بازی کنیم تا بفهمیم چگونه باید دفاع بسازیم. وقتی برای یک بازی از شما انتقاد می شود خوب نیست و امیدوارم تیم نتیجه بگیرد.

پروین درباره شایعاتی مبنی بر جانشینی جواد نکونام یا کیروش گفت: اگر مربی ایرانی بیاورند خوب است اما اگر خارجی بیاورند بزرگترین اشتباه را انجام می دهند چرا که شناخت بازیکنان زمان می برد. البته حضور مجدد کیروش در تیم اشتباه است.

وی درباره برنامه ریزی ضعیف فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون در حال شکست است. آنها باید به هر قیمتی بازی دوستانه انجام دهند. نظر من تعطیلی لیگ و انجام 10 بازی دوستانه است. ما در هر جام جهانی چهارم شده ایم و هیچ کاری انجام نداده ایم. ما باید مردم را خوشحال کنیم و یک پله بالاتر برویم. متأسفانه آنها شکست می خورند.

این پیشکسوت فوتبال گفت: قبول ندارم تیم ملی فعلی را نسل طلایی فوتبال ایران بنامند. بازیکنانی در این کشور بودند که خیلی بهتر از این بازیکنان بودند.

او درباره عملکرد ضعیف در لیگ برتر گفت: همه از ترس تغییر نکردن بازی می کنند. یا مساوی کنید یا با یک گل پیروز شوید. همه چیز در مورد حضور در تیم است. مربی می داند که اگر چند بار ببازد، عوض می شود و مردم فکر می کنند مربی نیست. خجالت زده و رها می شود و این باعث می شود مربیان تلاش کنند که گل نزنند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره دلیل حضورش در ساختمان این باشگاه نیز گفت: آقای درویش (مدیرعامل باشگاه پرسپولیس) از من، طاووسی، وطنخ، حاج رخیم پور و مایلی کهن دعوت کردند. امیدواریم این جلسات ادامه داشته باشد.