حقایقی در مورد ویتامین C

حقایقی در مورد ویتامین C و ضد پیری

ویتامین C، تمام خواص شگفت‌انگیز و تقویت‌کننده حیات ویتامین C بیش از آن است که بتوان در اینجا به آن اشاره کرد، اما مطالعه بسیار مهمی است که می‌خواهم آن را به اشتراک بگذارم. این مطالعه ای است که در مجله American Journal of Public Heath در مقاله ای با عنوان “وضعیت تغذیه ای پیری” منتشر شد.

حقایقی در مورد ویتامین C و زندگی طولانی تر

محققان با بیش از 500 نفر که 50 سال یا بیشتر بودند مصاحبه کردند. آنها متوجه شدند که میزان غذای مصرفی آنها چیست و همچنین بیش از 25 واقعیت دیگر که می تواند سلامت آنها را تامین کند. پس از هفت سال تحقیق، آنها سوابق افرادی را که مرده بودند بررسی کردند.

آنها این سوابق را با سایر فاکتورهای سلامتی که هفت سال قبل پیدا کرده بودند مقایسه کردند.

از بین بیش از 25 عاملی که محققان در نظر گرفته بودند، دریافت ویتامین C مهمترین عامل در کاهش میزان مرگ و میر است. به عبارت مثبت، ویتامین C یک عامل ضد پیری بود.

علائم کمبود ویتامین C

علامت کلاسیک معروف کمبود ویتامین C اسکوربوت است، بیماری که باعث تورم لثه‌ها، افتادن دندان‌ها، بهبودی بریدگی و در نهایت، در صورت عدم درمان، مرگ می‌شود. افراد زیادی در این عصر مدرن به اسکوربوت مبتلا نمی شوند. برای رسیدن به آن نقطه، کمبود ویتامین C در درازمدت لازم است. اما کمبود کمی ویتامین C غیر معمول نیست.

ویتامین C و اسکوربوت

سطح بسیار کم ویتامین C فقط به این معنی است که سطح ویتامین C در بافت های شما کم است، اما به اندازه کافی پایین نیست که باعث بیماری شود.

یک کمبود کوچک ویتامین C می تواند مورد توجه قرار نگیرد و تا حدودی انرژی، سلامتی و مقاومت شما در برابر بیماری و خستگی را کاهش دهد.

یک مولتی ویتامین خوب حدود 60 میلی گرم ویتامین C به شما می دهد.

این بدان معناست که RDA ویتامین C برای محافظت از شما در برابر اسکوربوت کافی است. اما بسیاری از مردم به اندازه کافی ویتامین C نمی خواهند تا از بیماری شدید جلوگیری کنند، بلکه به اندازه کافی برای داشتن سلامتی پر جنب و جوش می خواهند. برای سلامتی مطلوب، ویتامین C اضافی مورد نیاز است.

فواید ویتامین C

حقایقی در مورد ویتامین C این است که برای سلامتی ما بسیار مهم است زیرا بخشی از هر بخش از سلامت بدن ما است. ویتامین C برای ساخت و ترمیم استخوان‌ها، دندان‌ها، لثه‌ها و بافت‌های همبند ما لازم است. همچنین کلاژن می سازد، ترکیبی که در کنار هم قرار می گیرد و به عضلات، بافت ها، استخوان ها و غضروف ما ساختار می دهد.

ویتامین C به ما کمک می کند رگ های خونی خود را حفظ کنیم و برای بهبودی بسیار مهم است.

ویتامین C و سرماخوردگی

همه درباره ویتامین C و سرماخوردگی شنیده اند. دوزهای زیاد ویتامین C ممکن است از سرماخوردگی جلوگیری نکند. اما اکثر محققان موافق هستند که سطوح بهینه ویتامین C می تواند زمان سرماخوردگی را کاهش دهد و همچنین می تواند علائم ناخوشایند سرماخوردگی را کاهش دهد. من خودم می دانم که به محض بروز علائم بیماری مانند سرماخوردگی، ویتامین C و مکمل های دیگری را مصرف می کنم که می دانند علائم را کاهش می دهند یا حتی از شر علائم به طور کلی خلاص می شوند.

حقایق در مورد ویتامین C این است که یک آنتی اکسیدان مانند ویتامین E است و آنتی اکسیدان ها به محافظت از سلول ها کمک می کنند، همانطور که قرار دادن آب لیمو روی یک تکه سیب از قهوه ای شدن آن جلوگیری می کند. غذاهای ویتامین C.

رسوراترول و ویتامین C

رسوراترول مانند ویتامین C یک ترکیب ضد پیری است که بیشتر در انگور یافت می‌شود، این یک پلی فنول است که فواید زیادی برای سلامتی دارد و وقتی صحبت از کند کردن روند پیری در سطح سلولی به میان می‌آید، بسیاری از پزشکان ضد پیری و از جمله خود من می‌گویند که هیچ چیز بهتر از این نیست. فواید رسوراترول برای کند کردن روند پیری

چهار مکانیسم کلیدی برای پیری وجود دارد و رسوراترول به سه مورد اول کمک می‌کند، اما مکمل‌های رسوراترول ساخته شده با انگور Muscadine و یک ترکیب منحصربفرد پلی فنول، آن را 10 برابر موثرتر از رسوراترول به تنهایی می‌کند و این ترکیب منحصربه‌فرد تنها چیزی است که روی چهارمی اثر می‌گذارد. مکانیسم پیری، محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته یا به اختصار پروتئین های AGE.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر