حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر


من گزارش های زیادی در مورد میزان احتمال افزایش وزن همه در سال همه گیری دیده ام. و برخی ارقام کاملاً نگران کننده هستند. یک منبع معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. یک نظرسنجی گسترده دیگر نشان داد که این تعداد حتی بیشتر است – 29 پوند.

در همین حال ، همه در شبکه های اجتماعی شکایت دارند که برای بازگشت به کار شخصی به یک کمد لباس جدید نیاز است ، زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار سخت” را ببندند.

علاوه بر الگوهای رفتاری و شوخی ها در اینترنت ، افزایش وزن در بخش بزرگی از مردم پیامدهای جدی در قالب افزایش بار بیماری ، خطر و ناتوانی خواهد داشت. خوشبختانه ، اگر به داده ها دقیق تر نگاه کنید ، وضعیت واقعی آنقدرها که اخبار نشان می دهد وحشتناک یا چشمگیر نیست.


داده های مشکوک ، ضعیف گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی آنلاین است که توسط هریس پل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه در رسانه ها دیده اید ، این نظرسنجی نشان نداد که یک فرد معمولی در طول یک بیماری همه گیر 29 پوند وزن اضافه کرده است.

چهار نفر از هر 10 شرکت کننده در واقع گفتند که همه گیری منجر به تغییر وزن ناخواسته نشده است. بیست درصد گفته اند که در اثر استرس کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند. 40 درصد باقی مانده گفتند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است – و متوسط ​​افزایش وزن گزارش شده در این گروه در واقع 29 پوند بود. اما تنها نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) گزارش کردند که بیش از 15 پوند وزن اضافه کرده اند.

به خاطر داشته باشید که اینها همه تغییرات خود گزارش شده بودند ، اما با هیچ داده واقعی وزن تأیید نشده بودند. بنابراین مشخص نیست که پیامها یا خاطرات مردم چقدر دقیق بوده است. اما بدیهی است که تصور شود یک فرد معمولی در طول یک بیماری همه گیر 29 پوند وزن اضافه کرده است یک تصور غلط فاحش است. اکثر افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکردند – و اکثر کسانی که این کار را انجام دادند کمتر از نیمی از آن را افزایش دادند.

در مورد مقاله ای گسترده در وبلاگ بهداشت هاروارد که به افزایش وزن 25 پوند اشاره کرده است ، چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد ظاهر نمی شود. نویسندگان هاروارد اطلاعات منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو را گزارش کردند.

این یک نمونه بسیار کوچکتر از 270 نفر بود که وزن خود را با استفاده از مقیاس مجهز به بلوتوث در یک مطالعه قلبی ردیابی کردند. بنابراین ، داده ها مطمئناً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که این افراد به طور متوسط ​​شش پوند به مدت چهار ماه از ابتدای فوریه 2020 ، درست در زمانی که کشور در حال قرنطینه بود ، افزایش یافتند.

پس این عدد 25 پوندی از کجا آمده است؟ این نتیجه مفروضات محض نویسندگان هاروارد بود. اگر این میزان کاهش وزن تا 12 ماه دیگر پیاپی ادامه یابد ، آنها تصور می کردند که این وزن تا 25 پوند افزایش می یابد. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که این اتفاق واقعاً رخ داده باشد.

پس واقعاً چه شد؟

حقیقت در مورد همه گیری افزایش وزن

Epic Health توانست وزن نزدیک به 20 میلیون نفر تحت پوشش سیستم مراقبت های بهداشتی را تجزیه و تحلیل کند و داستان کاملاً متفاوتی پیدا کرد. میانگین افزایش وزن در طول سال همه گیر حدود یک پوند بود. اما ، همانطور که با داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین ها همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در بین مردم اتفاق می افتد نیستند.

راه دیگر برای مشاهده داده ها ، بررسی توزیع تغییرات وزن است: چند درصد از مردم کمتر از 5 پوند ، 5-10 پوند ، 10-15 پوند و غیره وزن کم کرده یا افزایش یافته اند. (به این هیستوگرام می گویند.)

اگر به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه کنید ، می بینید که تغییرات کوچک در وزن بسیار شایع تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییر وزن در طول سال همه گیر را با تغییر وزن نسبت به سال گذشته همه گیر قبلی مقایسه کردند ، تصویر تقریباً یکسان بود. این بیماری همه گیر تأثیر چندانی بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند و یا تعداد افرادی که کاهش یا افزایش یافته بودند نداشت.

اما چرا اهمیت دارد؟

بدیهی است که اخبار بد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن همه گیری آنقدرها هم بد نبود که تیترها عنوان می کردند. اما من می ترسم که چنین داستان هایی با تصور اینکه افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است ، عزم و اراده مردم برای اقدام برای غلبه بر وزن خود را تضعیف کند.

خطر عادی سازی

ما نباید از آنچه از دیگران امکان پذیر است دستورالعمل بگیریم ، اما به عنوان موجودات اجتماعی این کار را انجام می دهیم. ما هر دو رفتار و انتظارات خود را با سیگنال های اطراف خود مرتبط می کنیم.

با افزایش تعداد افراد دارای اضافه وزن ، ما تصور خود را از وزن طبیعی تنظیم کرده ایم. شخصی که 50 سال پیش از نظر اضافه وزن (هم توسط پزشکان و هم ناظران معمولی) در نظر گرفته می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم به عنوان ناظران معمولی) به عنوان وزن طبیعی در نظر گرفته می شود – همانطور که وزن عظیمی از قسمت های طبیعی را در نظر گرفتیم.

وقتی تعداد بیشتری در بشقاب وجود دارد ، ما فکر می کنیم که باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است اضافه وزن ایمن تر یا قابل قبول تر به نظر برسد. اما اگرچه این امر قابل قبول تر است ، اما مطمئناً ایمن تر نیست.

آیا می توان از هر اندازه سالم بود؟

به همین دلیل است که این تصور غلط مبنی بر اینکه “همه” در طول همه گیری 25 کیلو وزن اضافه کردند ، باید اصلاح شود. همه وزن اضافه نکردند. در حقیقت ، اقلیتی از افراد وزن اضافه کرده اند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از 5 پوند وزن اضافه کردند.

این به هیچ وجه قصد بی اعتبار کردن یا دلسرد کردن افرادی که در طول یک سال گذشته وزن قابل توجهی را افزایش داده اند ، ندارد. برعکس ، هدف آنها تشویق است که افزایش وزن ناخواسته را به عنوان مزاحمت رد نکنند ، یا آن را به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر یک سال همه گیر بپذیرند.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی شما و همچنین سلامت شما تأثیر جدی بگذارد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند با تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی و در صورت لزوم حمایت پزشکی ، روانی یا دارویی به کاهش وزن سالم کمک کنند. و اگر وزن کافی برای کاهش وزن دارید ، به یاد داشته باشید که حتی یک کاهش وزن کوچک می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید تا چه حد باید پیش بروید تا شما را از همه مراحل اولیه مهم باز دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *