حمایت از احیای رهبری بیمارستان توسط متخصصان پزشکی و در نتیجه معکوس کردن کودتای مدیران .


Renewing Healthcare مهمان دکتر ژان دوریو را معرفی می کند. دکتر دوریو یک متخصص سالمندان از دره سانتا کلاریتا، کالیفرنیا است و برای سالمندان تماس در خانه فراهم می کند. او یک مدافع و افشاگر برای جامعه خود بوده است که دلایل بسیاری را از تلاش برای حفظ یک واحد مراقبت های انتقالی بیمارستانی برای سالمندان در سال 2006 تا تلاش برای اجازه دادن به نوجوانان به بخش روانپزشکی امروز هدایت کرده است.

او رئیس کمیسیون سالمندان شهرستان لس آنجلس، یکی از اعضای منتخب مجلس قانونگذاری کالیفرنیا است، در هیئت سه گانه کالیفرنیا خدمت می کند و عضو هیئت مشاوره مرکز دره سانتا کلاریتا است.

دکتر دوریو به مدت 5 سال در کمیته اجرایی کادر پزشکی در بیمارستان خود در چندین سمت رهبری از جمله 3 سال به عنوان رئیس بخش پزشکی خدمت کرد.

پزشکان متخصصان پزشکی بسیار آموزش دیده ای هستند که سعی می کنند در یک سیستم پیچیده اجتماعی-سیاسی زنده بمانند. بیمارستان ها و دولت برای دانش و مهارت های ما از پیاده ها استفاده کرده اند، اما اخیراً انتظار داریم که صدایی نداشته باشیم یا نظری نداشته باشیم.

به عنوان یک پزشک در مطب خصوصی برای 40 سال، تغییرات در 10 سال گذشته دشوار بوده است. شنیدن اینکه مدیران تجاری غیرپزشکی داروهای تخفیفی را برای مراقبت از بیماران مبتنی بر شواهد تحمیل می کنند برای من سخت بود.

من هفت سال پیش به عضویت کمیته اجرایی پزشکی بیمارستان (MEC) انتخاب شدم به این امید که از درون بتوانم تهدیدات علیه مراقبت از بیمار را بهبود بخشم. اما این کار نتیجه نداد و خشم ناشی از بیمارستان شدت گرفت زیرا هیئت مدیره و مدیریت شرکت خودگردان MEC را بلعیدند.

پزشکانی که از بیماران محافظت می‌کنند کمرنگ شده‌اند و بسیاری از افشاگران در برابر قلدری و حملات به جان خود باقی مانده‌اند.

دروغ ها و توهین ها ادامه داشت و تنها نقطه قوتی که داشتم، انتشار مقالات صفحه کلید در شبکه های اجتماعی به عنوان سپر بود. در سرتاسر کشور، فقط چند پزشک در شرایط مشابه بودند، بنابراین ما تا آنجا که می توانستیم برای زنده ماندن با هم ارتباط برقرار کردیم. شعار ما “هرگز تسلیم نشو” بود.

هرازگاهی صدای زمزمه شنیده می شد، اما همیشه خفه بود.

امسال در کالیفرنیا، قانونی در سنای ایالت به تصویب رسید تا مقامات بیمارستانی را از «پزشکی بدون مجوز» منع کند. اکثر پزشکان آن را نمی دانند، اما البته انجمن بیمارستان های دولتی سخت با آن مبارزه می کند.

میتونی اینجا ببینی

در پایان آوریل، از من خواسته شد که در کمیته بهداشت سنا شهادت دهم، و این چیزی است که من دادم:

===

صبح بخیر، آقای رئیس و اعضای کمیته بهداشت سنای کالیفرنیا.

نام من جین دوریو است و من یک پزشک سالمندان در سانتا کلاریتا هستم که به مدت 34 سال به جامعه خود خدمت می کنم.

من تا چند سال پیش در یک بیمارستان غیرانتفاعی محلی کار می کردم، اما آن را به عنوان یک بیمارستان انتفاعی اداره می کنم. به مدت 5 سال در کمیته اجرایی کادر پزشکی در چندین سمت رهبری از جمله 3 سال به عنوان رئیس بخش پزشکی کار کردم.

در طول مدتی که در آنجا بودم، مشاهده کردم که مقامات از تاکتیک‌های مخفیانه فریبنده برای به تصویر کشیدن همه جنبه‌های رأی‌گیری در مرکز بهداشتی، از جمله هیئت مدیره، گروه‌های پزشکان قراردادی و کادر پزشکی استفاده می‌کنند تا افراد تجاری بتوانند در مورد مراقبت از بیمار تصمیم بگیرند.

در بیمارستان من، اعضای جامعه تجاری به عضویت هیئت مدیره منصوب شدند و در ازای رای خود، قراردادهای سودآوری را پیشنهاد کردند. به بانکداران حساب های بیمارستانی داده شد. به یک مشاور املاک ملکی برای اجاره داده شده است. به یک پزشک فضایی برای واحد دیالیز داده شد.

قراردادهای انحصاری توسط گروه های پزشک برای مراقبت های اورژانس، رادیولوژی و بیهوشی اتاق عمل امضا شد. بیمارستان از نظر فنی نمی‌توانست طبابت کند، اما آنها این گروه‌ها را با تهدید به شکستن قراردادها در صورت عمل نکردن به دستورات آنها یا رأی دادن به قول آنها مجبور کردند. نیازی به گفتن نیست که مدیریت رای خود را به دست آورد، در حالی که کارکنان پزشکی تنها پوسته یک بدنه خودگردان بودند که برای بهبود مراقبت از بیمار اختصاص یافته بود.

در پایان، کادر پزشکی نیز مسئولیت را بر عهده گرفتند و سیاست‌های ما برای کسب درآمد بیشتر تغییر کرد – حتی زمانی که برای بیماران وحشتناک بود. بیماران من مسن هستند و گاهی به زندگی می چسبند. با این حال، کارکنان شروع به گذاشتن یادداشت‌های روزانه روی نمودارهای من کردند و من را مجبور می‌کردند که بیماران را بیرون ببرم، حتی اگر آنها آماده ترک بیمارستان نبودند. این یادداشت‌ها شامل یک عبارت تایپ‌شده «قسمتی از پرونده پزشکی نیست» بود که بعداً توسط بخش مدارک پزشکی حذف شد و مسئولیت بیمارستان پاک شد.

مسئولان بیمارستان همچنین دستوراتی را بدون تأیید پزشک برای مشاوره تسکینی نوشته اند تا بیماران را در بیمارستان بستری کنند که با ترخیص آنها برای مراقبت از نظر مالی به نفع بیمارستان باشد.

آنها همچنین تصمیم گرفتند که بیماران چه داروهایی را دریافت کنند. آنها تصمیم گرفتند از قلم های انسولین استفاده نکنند، زیرا آنها بسیار گران بودند و در عوض با استفاده از ویال های انسولین چند منبع که دقت کمتری دارند و به راحتی آلوده می شوند، مراقبت از دیابت را به خطر انداختند. مدیر عامل پس از نقض قوانین ایالتی Medi-Cal که جایگزین حداقل آرامبخش در بخش زایمان و زایمان شده بود، از بیمارستان سابق مرخص شد.

بیمارستان‌ها همچنین جلسات دوره‌ای «بهره‌وری» را برای پزشکان برگزار می‌کنند که در آن تعداد مراجعات، آزمایش‌های پرهزینه، رویه‌ها و کل درآمدی که هر پزشک ایجاد می‌کند به‌طور عمومی نشان می‌دهد. آنها در مورد بهره وری و کارایی صحبت می کنند – نه کیفیت مراقبت از بیمار.

چون سعی کردم از بیمارانم دفاع کنم، امتیازات بیمارستان همیشه در خطر بود. به طور معمول، فرنچایزها هر دو سال یکبار تمدید می شوند. برای من هر 4 ماه یکبار بود.

اگر اقدامات مدير بيمارستان واقعاً در جهت بهبود مراقبت‌هاي بهداشتي براي بيماران ما بود، نگراني نداشتم. در عوض، از طریق تاکتیک‌های توهین‌آمیز و قلدری، در تصمیم‌گیری‌های پزشکان دخالت می‌کنند و در نهایت حقوق مقامات، پرتفوی بازنشستگی تأمین‌شده و پاداش‌های سالانه را افزایش می‌دهند.

SB 642 گام مهمی است تا مدیران بیمارستان را از طبابت بدون مجوز دور نگه دارد. این قانون باید نقشه های پنهان آنها را برای تصاحب یک بیمارستان غیرانتفاعی به نفع خود خنثی کند.

بیماران به پزشکان سپرده اند تا حافظ سلامت آنها باشند. ما متخصصانی هستیم که سوگند رسمی برای ارائه مراقبت به نفع بیمار سوگند یاد کرده ایم. بنابراین، SB 642 با بازگرداندن تصمیمات پزشکی به دست بیماران و پزشکان آنها در خدمت مردم کالیفرنیا خواهد بود.

متشکرم.

===

من هرگز در مجلس قانونگذاری شهادت نداده ام، اما صفحه کلید مرا به آنجا رساند. باید صداهای بیشتری برای مراقبت از بیمار بجنگند که قدرت مدیریت بیمارستان را کاهش می دهد. پزشکان باید بخشی از تعادل در ارائه خدمات بهداشتی بهتر به شهروندان کشورمان باشند، اما ما باید صحبت شما را بشنویم!

این شعار “هرگز تسلیم نشو!”

جین اوزاوا دوریو، MD

[Editorial Note] برای پیشینه وارونگی مدیریتی، مدیریت و مسائل مربوط به آن، این پست را ببینید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر