حمایت دولتی از مترو / آماده سازی پایگاه دستفروشان


به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل ارتباطات و روابط بین الملل متروی تهران و حومه، خجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی امروز بازدید وسواسی خود را از ایستگاه منیریه در خط 3 مترو تهران آغاز کرد و در طول مسیر با حضور در واگن‌های مترو، اتاق فرمان و مراکز تجاری، با مسافران و کارکنان شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت‌وگو کرد و به دغدغه‌ها و دغدغه‌های آنها گوش داد. صالحی در پایان این بازدید از ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه بازدید و از مرکز فرمان نیز بازدید کرد که جلسه ای با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حامد عباسی مدیر کل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گزارشی از اقدامات انجام شده در رابطه با مقدمات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها ارائه کرد و افزود: در روزهای آینده ما با افزایش تردد مسافر مواجه خواهد شد و همچنین به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای ارائه خدمات. دفتر پذیرش مهر را با حضور معاونین و مدیران ارشد خط راه اندازی کرده ایم و تمامی کارکنان این شرکت نهایت تلاش خود را برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان خواهند کرد.

نامی با اشاره به اینکه احیای روشنایی و روشنایی ایستگاه ها و همچنین بحث نظافت داخل قطارها و ایستگاه ها، گفت: از پیمانکارانی که با ما همکاری می کنند خواستیم موضوع نظافت را در شأن پایتخت قرار دهند. جهان اسلام تا بتوانیم برای پذیرش شهروندان عزیز مراقب ایستگاه ها و نظافت قطارها باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: بحث پله برقی و آسانسور یکی دیگر از مطالبات به حق مردم است و همانطور که امروز از نزدیک در ایستگاه ها دیدید تعمیر برخی از پله برقی ها از سال های گذشته تاکنون انجام نشده است. در حال حاضر به عنوان یک اولویت در حال نظارت و انجام هستند.”

وی خاطرنشان کرد: برخی از این تعمیرات ممکن است کم هزینه باشد و برای رفع آنها فقط نیاز به یک برنامه مدیریتی باشد. از واحدهای مهندسی و سایر همکاران خواسته شد تا ابتدا قطعات احتمالی را از مهر تعمیر کنند. مشکل ارسال قطارهای غیرمعمول در ماه اول مهر به دلیل افزایش تعداد مسافران از دیگر کارهایی است که همکاران ما در حوزه عملیاتی انجام می دهند و قطارهای بیشتری را اضافه می کنند تا بتوانیم با تردد مسافران کنار بیاییم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و هوم با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی در سال های اخیر مدیرانی بوده اند که برای مترو زحمات زیادی کشیده اند، افزود: سعی داریم با استفاده از این سرمایه انسانی از فرصت ها نهایت استفاده را ببریم. در حوزه های پارلمانی و مدیریتی

تهیه بانک اطلاعاتی از فروشندگان مترو

وی همچنین به تهیه بانک اطلاعاتی دستفروشان اشاره کرد و گفت: صحنه هایی در فضای مجازی وجود دارد که شایسته ام القراء پایتخت جهان اسلام نیست. در همین راستا به پلیس و نیروهای امنیتی دستور داده ام تا بانک اطلاعاتی سیستماتیک معامله گران مترو را تهیه کنند «که برخی از این افراد نیاز به کمک و حمایت دارند.

نامی افزود: در روزهای گذشته جلسه ای با مدیرکل کمیته امداد استان تهران داشتیم تا با حمایت ریاست جمهوری، شهرداری تهران، استان تهران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بتوانیم این امر را ساماندهی کنیم. موضوعی که در راس اعتراضات مسافران قرار دارد تا پایان سال آنها را به سر کار و خوداشتغالی بفرستید. در پی مذاکرات مطرح شده در این جلسه، کمیته امداد با اعطای وام به این افراد برای ایجاد شغل و درآمد موافقت کرد.

خجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز در جمع کارکنان متروی تهران و حومه خطاب به «حدکوت» گفت: خدمات خالصانه شما در مترو آنطور که باید دیده نمی شود؛ اما این خدمات صادقانه در حال انجام است. اما ماندگار است.

وی با اشاره به اینکه امروز اولین ماموریت خود را پس از سفرهای استانی به تهران انجام داد، گفت: انتخاب مترو به این دلیل است که از پنج جزء تشکیل شده است. ابتدا این دیدار در تهران برگزار شود. دوم، فراوانی خدمت رسانی به مردم و مراجعه افراد در آن; با توجه به اینکه روزانه در این شهر زیرزمینی از 1500 تا 2 میلیون سفر انجام می شود. ثالثاً رهبران جهادی، انقلابی، جوان، پرانرژی، با پشتکار و دلسوز این کار را انجام دهند. رابعاً این فرصت نادر بازدید، نتایج خوبی را برای مردم و کارگران زحمتکش مترو به همراه خواهد داشت و پنجم اینکه این بازدید آغازی برای سایر ادارات و وزارتخانه های دولتی خواهد بود.

صالحی افزود: حکومت مردمی نه تنها به خاطر نامش مردمی است، بلکه باید کارآمد، میدان محور، کنترل، کنترل و همه چیز مردمی باشد. ما دولتی داریم که رئیس جمهورش مردمی است و تمام وقتش را با مردم می گذراند.

صالحی با اشاره به اینکه مترو بیشترین تردد و حضور روزانه را در بین تمامی ادارات و ارگان ها در تهران دارد، گفت: یک مدیر خوب و جهادگر برای این شرکت منصوب شده و برای ایشان و تیم مدیریتی اش آرزوی موفقیت داریم.

حمایت دولتی از مترو

وی با بیان اینکه خدمات مترو مورد استفاده اقشار مختلف مردم با افکار و عقاید متفاوت است، تصریح کرد: نگاه به نگهداری از این مجموعه باید جامع، با کرامت انسانی و از منظر اسلامی باشد. هنر ما در این است که صدای گرم صلوات مخصوصاً امام رضا (ع) را برای مسافران پخش می کنیم یا شعار، حدیث یا داستان منتشر می کنیم. باید آنقدر زیبا و هنرمندانه گفت که همه را مجذوب خود کند.

وی با تاکید بر حمایت دولت تهران از مترو، گفت: تلاش می‌شود راه‌هایی برای گشودن و رفع مشکلات این پارک بزرگ به منظور تداوم خدمات رسانی بهتر به مردم انجام شود.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در ادامه به لزوم نظارت دقیق بر کار مدیران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: درخواست ها و شکایات مسافران در خصوص مشکلات مترو را رصد می کنیم.