حمله دهوک یک اقدام تروریستی است


به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های ترکیه، بیانیه این وزارتخانه ادامه می دهد: گمان می رود حمله به دهوک یک حمله تروریستی بوده است.
در ادامه این بیانیه آمده است: ترکیه مخالف حملات علیه غیرنظامیان است و آنکارا تمام اقدامات را برای جلوگیری از مرگ غیرنظامیان در مبارزه با تروریسم انجام می دهد.
وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد: از مقامات عراقی می‌خواهیم از اظهارنظرهای متاثر از تبلیغات تروریستی خودداری کنند.

روز چهارشنبه در اثر گلوله باران مرکز توریستی «پهروه» ارتش ترکیه در منطقه «زاخو» منطقه «بطیفه» کردستان عراق، دست کم 11 زن و کودک کشته شدند. و همه کشته شدگان عرب عراقی (از جنوب و مرکز عراق و بیشتر از بغداد) و گردشگران بودند.

اعتراضات و موج محکومیت ترکیه در عراق در حال تشدید است و تاکنون بسیاری از سیاستمداران، شخصیت ها و اعضای نخبگان و فعالان شبکه های اجتماعی اقدامات ترکیه را محکوم کرده اند.

در همین راستا شهروندان خشمگین عراق با حمله به دفتر صدور ویزای ترکیه در نجف، آن را بستند و پرچم ترکیه را پاره کردند و پرچم این کشور را در یکی دیگر از مناطق نجف به آتش کشیدند. معترضان در بغداد نیز در مقابل این دفتر تجمع کردند. سفارت ترکیه و سردادن شعارهای اعتراض آمیز حملات نظامی به شمال عراق و حضور اشغالگران در آن کشور را محکوم کردند.

همچنین مردم خشمگین مراکز درخواست ویزای ترکیه در شهرهای بصره و ناصریه عراق را بستند و فیلم های آنها در شبکه های اجتماعی منتشر شد.