خرید مکمل های ویتامین هدر دادن پول است.


به گزارش ایسنا، برای اکثر افراد، خرید مولتی ویتامین هدر دادن پول است و شواهد کمی دال بر پیشگیری از بیماری های مزمن این مکمل ها وجود دارد.

متخصصان آمریکایی می‌گویند: «این مکمل‌ها برای افراد سالم مفید نیستند، زیرا شواهد کافی مبنی بر مؤثر بودن آن‌ها در کاهش خطر بیماری قلبی یا سرطان وجود ندارد».

صنعت پررونق مکمل‌ها نشان می‌دهد که بریتانیایی‌ها سالانه 430 میلیون دلار برای مکمل‌های ویتامین یا مواد معدنی هزینه می‌کنند و تخمین زده می‌شود که 20 میلیون نفر هر روز مکمل‌ها را مصرف می‌کنند. بیش از نیمی از جمعیت ایالات متحده نیز به طور منظم مکمل ها را مصرف می کنند و سالانه 1.5 میلیارد دلار هزینه می کنند.

بسیاری از کارشناسان بر اساس یافته های تحقیقاتی محدود ادعا می کنند که مکمل ها خطر ابتلا به مشکلات قلبی و سرطان را کاهش می دهند، اما بررسی ده ها مقاله تحقیقاتی نشان داد که هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

با این حال، طبق گزارش دیلی میل، این گزارش تاکید می کند که افراد مبتلا به کمبود ویتامین می توانند از مصرف مکمل های غذایی مانند کلسیم و ویتامین D بهره مند شوند که از شکستگی استخوان و افتادن در سالمندان جلوگیری می کند.