خطر تنگی ارتوز – عوارض عملکرد قلب و عفونت ها


خطر تنگی ارتوز – عوارض عملکرد قلب و عفونت ها

تنگی ارتوستاتیک یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. در یک تعریف ساده ، تنگی ارتوتسیک باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل “دریچه آئورت دو طرفه” به دلیل نقص مادرزادی قلب دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا بافت اسکار به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را افزایش می دهد.

تنگی دریچه اورتیک ؛  علائم

آیا تنگی ارتوز همیشه علائم ایجاد می کند؟

هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی ارتوز ، یا AS ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان محدودیت جریان خون به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی ارتوز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و شگفت انگیز

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

مشکل کوتاه راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

فعالیت کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقایص مادرزادی در تنگی دریچه ارتوتیک

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی ارتوز ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

خستگی هنگام کار

عدم افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

مشکلات تنفسی تنفسی

به دلیل تنگی دریچه ارتوتیک

3 دریچه ارتز مری می تواند باعث تراکم شود:

تجمع کلسیم:

خون حامل کلسیم ، سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. وقتی خون از دریچه آئورت عبور می کند ، کلسیم به مرور روی دریچه تجمع می یابد. این می تواند آن را سفت و فشرده کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا سرپوش است که با هم قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه ارتوسی متولد می شوند که دارای یک ، دو یا چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این روش کامل کار کند. اما هرچه سن شما بالاتر می رود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه گلودرد استرپتوکوکی یا تب مخملک مانند گذشته شدید نیست ، اما همچنان می تواند یک خطر باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. تجمع کلسیم بر روی دریچه های بافت اسکار را تسهیل کنید.

تنگی ارتوز چگونه پیشرفت می کند یا مشکلات بیشتری ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی ارتوز ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، ماهیچه دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضخیم تر به نظر برسد زیرا بطن باید بیشتر تلاش کند تا خون را از طریق دریچه باریک به جریان اصلی پمپ کند.

دیواره متراکم فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند و فضای کمتری را برای بدن برای تأمین خون مورد نیاز فراهم می کند. می تواند باعث نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افراد در معرض خطر تنگی روماتیسمی هستند

چه کسانی در معرض تنگی مفصل قرار دارند؟

تنگی ارتوستاتیک عمدتا افراد مسن را به دلیل زخم شدن لبه دریچه (فلپ یا چین) و تجمع کلسیم درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در نوجوانان یک نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم بزرگ شدن دریچه های قلب باشد. به این ترتیب ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار می آورد و با گذشت سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه ارتوتی به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های بدن و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند در اثر مصرف بیش از حد قلب ایجاد شود عبارتند از:

درد قفسه سینه به دلیل جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب

بیهوشی (زیرا خون کافی به مغز شما نمی رسد)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف که خوب پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب به دلیل جریان خون غیرطبیعی به قلب)

تشخیص تنگی دریچه ارتوتیک

روشهای تشخیص تنگی دریچه ارتوتیک

برای تشخیص تنگی مفصلی ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها است ، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا ببیند آیا سوفل در قلب شما وجود دارد که موقعیت دریچه قاعدگی را نشان می دهد.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر ویدئویی متحرک از قلب استفاده می کند. در حین این معاینه ، متخصصان وسیله ای مانند مبدل را روی قفسه سینه خود قرار می دهند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را به نام اکوکاردیوگرام جرم ترانس انجام دهند تا از نزدیک دریچه آئورت را مورد بررسی قرار دهند. در این آزمایش ، یک سر مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در زیر لوله منتهی از دهان به شکم قرار می گیرد.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ بودن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که رگ های خونی (آئورت) بزرگ شده اند یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در تشخیص وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایشات ورزشی به پزشکان در بررسی علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی با اثرات مشابه ورزش استفاده کنید.

توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن قلب:

در سی تی اسکن قلب از گروهی از اشعه ایکس برای ایجاد تصویری دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و مشاهده دریچه آئورت از نزدیک استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قلب (MRI) از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه ارتوز استفاده نمی شود ، اما در صورتی که سایر آزمایشات قادر به تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن نباشند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در بازو یا کمر عبور داده و آن را به شریان کرونر می فرستد.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها کمک می کند تا در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) قابل مشاهده باشند. این آزمایش تصویر دقیقی از عروق کرونر و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه ارتوتیک

درمان تنگی دریچه ارتوتیک

درمان تنگی ارتوز بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی ندارید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی ندارید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه ارتوز معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ، ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، متخصصان قلب را با یک تیم چندرشته ای از متخصصان قلب مجرب و سایر پزشکان و کادر پزشکی در یک مرکز پزشکی ارزیابی و درمان کنید. این تیم می تواند به شما مشاوره پزشکی دهد تا بهترین درمان را برای شما تعیین کند. کلینیک اکسیر قلب و دیابت ممکن است در انتهای مسیر سلامت در زمینه خدمات پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی همراه شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• تعمیر دریچه اورتیک

تعویض دریچه آلی

تعویض دریچه آلی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند فلپ دریچه جوش داده شده (CUSP) را بردارند.

بادکنک والوپلاستی
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم تنگی دریچه آئورت استفاده کنند. در این روش که “بالون والوپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر با بالون را داخل ورید یا کمر قرار داده و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که عمل را انجام داد.

تعویض دریچه ارتز

تعویض دریچه مکانیکی

درمان تنگی ارتوز اغلب نیاز به تعویض دریچه ارتز دارد. در تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت گاو ، خوک یا قلب انسان (دریچه بافت ارگانیک) جایگزین می کند.

دریچه های بافتی بیولوژیکی با گذشت زمان خراب می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید برای جلوگیری از لخته شدن خون رقیق کننده خون را مادام العمر مصرف کنند.

تعویض دریچه اورتیک تراکتور

تعویض دریچه ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان از جدیدترین روش تهاجمی برای جایگزینی دریچه روماتیسمی استفاده می کنند که به آن تعویض دریچه آئورتیک جمجمه ای (TAVR) می گویند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک شیر جایگزین از طریق کاتتر وارد شده و قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه وارد می شود ، پزشک کاتتر را از رگ های خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *