خوردن غذای سالم طبق نظر متخصص تغذیه


حتی منظم ترین فرد نیز هر از گاهی برای خوردن غذا سر تعظیم فرود می آورد. هنگامی که صحبت از یک وعده غذایی دیگر بین برنامه های شلوغ ما و بسیاری از ما می شود ، صرف غذا می تواند نجات دهنده زندگی باشد. با این حال ، همه گزینه های وام گیری برابر نیستند! در حالی که یک غذای سالم می تواند بخشی از رژیم متعادل باشد ، ممکن است جایگزین های ناسالم وجود داشته باشد. عوارض جانبیبه

جستجو کردن این امر نشان می دهد پختن شام در خانه اغلب با خوردن یک رژیم غذایی سالم در مقابل خوردن بیرون همراه است.به بنابراین ، این بدان معناست که سفارش بیش از حد خوردن غذا در هفته می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشد. راهپیمایی؟ همه چیز در مورد چی شما در حال غذا خوردن

بنابراین ، اگر شما عاشق غذا خوردن هستید ، بدانید که همه امیدها از بین نمی روند (مادامی که در حال انتخاب عاقلانه هستید!) و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بهترین انتخاب را برای سلامتی خود انجام دهید (در حالی که هنوز هم انتخاب های خوشمزه خود را انتخاب می کنید. )

برخی از هک های ساده تایید شده توسط متخصص تغذیه را بخوانید که می تواند به شما کمک کند از یک غذای سالم با کمی تلاش لذت ببرید.

6 نکته برای سفارش غذای سالم

شماره 1 درخواست سس یا سس در کنار

این به شما این امکان را می دهد که میزان ادویه به غذای خود اضافه کنید! به جای آووکادو ، دیپ ، سس یا سس ، آب لیمو ، روغن زیتون و حتی معاوضه سالم بخواهید.

شماره 2 سبزیجات را بارگذاری کنید

در طول ورودی سبزیجات اضافی بخواهید یا وقتی به خانه رسیدید سبزیجات بیشتری به بشقاب خود اضافه کنید.

شماره 3 مبادله های ساده سالم ایجاد کنید

سفارش یک غذای سالم می تواند به آسانی به خاطر سپردن برخی معاملات ساده باشد. غذاهای جانبی سرخ شده را با جایگزین های سالم تری مانند سالاد کنار ، سیب زمینی بو داده و سبزیجات خام یا پخته جایگزین کنید. درخواست کنید که گوشت به جای سرخ شده ، کباب یا پخته شود. مبادله های گیاهی ، بدون لبنیات یا بدون گلوتن درخواست کنید. و برای جایگزین های سالم تری مانند آووکادو یا روغن زیتون ، سعی کنید روغن های بسیار فرآوری شده مانند کلزا یا روغن گیاهی را جایگزین کنید.

شماره 4 غذاهای رایگان بگذارید

از هر گونه مفاصل رایگان (و شیرین) مانند شیرینی یا نوشیدنی های قندی صرف نظر کنید. بله ، حتی اگر در خانه باشند!

# 5 بشقاب خود را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری بسیار مهم است و می تواند به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام کمک کند. اندازه یک وعده بزرگ را با کسی به اشتراک بگذارید یا نصف کاسه خود را برای وعده غذایی روز بعد ذخیره کنید

شماره 6 دریابید که در غذای شما چیست!

اغلب منو تمام حقایق تغذیه ای ، از جمله مواد تشکیل دهنده را فهرست می کند. و اگر نمی دانید ، بپرسید! هیچ سوالی سوال بدی نیست. این باعث می شود که مواد پنهان به بشقاب شما راه پیدا نکند و به شما این امکان را می دهد که هنگام سفارش سالمتر (و قابل توجه ترین انتخاب ها) را انجام دهید.

غذای سالم برای هر ولع مصرف

اگر شام غذاخوری با نام شما صدا می زند ، می توانید هوس های خود را برآورده کنید. برای اینکه غذای خود را در حمایت از اهداف سلامتی و تناسب اندام خود نگه دارید ، در اینجا چند غذای سالم برای شما سبک ، بهتر و خوشمزه تر آورده شده است.

سفارش غذاهای سالم ایتالیایی به طرز شگفت انگیزی آسان تر از آن است که فکر می کنید!

غذاهای ایتالیایی

ماکارونی

به جای غذاهای سنگین مانند فاتوکین آلفردو ، غذای مغذی تری مانند کیک مرغ را انتخاب کنید. کاسه مرغ سرشار از پروتئین و سبزیجات با کیفیت بالا است. و از آنجا که معمولاً به جای سرخ شده در روغن زیتون پخته می شود ، کالری و چربی نسبتاً کمی نیز دارد.

سالاد

یک سالاد تزئین شده با روغن زیتون و سرکه کلاسیک می تواند کاملاً رضایت بخش و سرشار از مواد مغذی باشد. برای افزایش پروتئین ، یک طرف مرغ کبابی یا ماهی قزل آلا بخواهید! چیز جالب تری می خواهید؟ سالاد کاپریس را امتحان کنید!

کالاماری

کالری کبابی ممکن است جایگزین کم پروتئین برای کالری باشد. فقط مطمئن شوید که سرخ نشده اند!

وقتی هوس خوردن پیتزا می کنید ، معاوضه سالم انجام می شود

تاول ها

پیتزای باریک با روکش سبزیجات می تواند راهی برای مقابله با بدترین میل به پیتزا بدون افزودن چربی اشباع و کربوهیدرات زیاد باشد. همچنین می توانید ببینید آیا آنها یک مبادله سالم مانند تاول کلم یا پنیر بدون لبنیات ارائه می دهند!

پروتئین های سالم را انتخاب کنید

برای صرفه جویی در کالری ، پپرونی و سوسیس را کنار بگذارید. اگر می خواهید پروتئین اضافه کنید ، مرغ خرد شده را درخواست کنید.

سبزیجات را سنگین کنید

روی سبزیجات اضافی مانند بروکلی ، کنگر فرنگی یا اسفناج روی پیتزا بگذارید.

اندازه قطعه

از یک تکه لذت ببرید ، نه یک پای کامل پیتزا!

غذاهای چینی

چینی ها آن را می خواهند اما آیا می خواهید به اهداف خود پایبند باشید؟ هنگام سفارش از منو ، سعی کنید از تمام مواد فرآوری شده مانند سدیم و MSG که معمولاً در غذاهای چینی یافت می شود اجتناب کنید. در صورت شک ، به جای سرخ کردن ، به بخار پز بچسبید و سبزیجات را بارگذاری کنید!

در اینجا غذاهای سالم چینی برای سفارش وجود دارد.

جایگزین های گیاهی

توفو بخارپز با سبزیجات روی برنج قهوه ای می تواند یک غذای غنی و خوشمزه باشد. در صورت شک ، سبزیجات پخته و برنج (بخارپز) هر چیزی، در واقع) ، و سس و نمک را بردارید.

گزینه های سس سالم

سس کلاسیک چینی را دوست دارید؟ آن را در کنار خود بخواهید و فقط آن چیزی را که واقعاً برای پایین نگه داشتن سطح سدیم نیاز دارید ، اضافه کنید. در مورد سدیم کم ، سس سویای کم سدیم بخواهید یا ببینید آیا جایگزین های سالم تری مانند آمینو نارگیل یا آمینو مایع دارند یا خیر.

گزینه های کم کربوهیدرات

سوپ وانتون یک سوپ مبتنی بر آبگوشت است که کالری کمی دارد. بسته بندی سالاد مرغ یک جایگزین کم کربوهیدرات است که سبزیجات را افزایش می دهد و پروتئین بهتری را برای شما فراهم می کند. برای حفظ سلامت آن ، سس را برای یک طرف آووکادو تغییر دهید و سبزیجات اضافی اضافه کنید!

غذاهای هندی

در حالی که هر منو موارد مختلف را ارائه می دهد ، این غذاهای سالم را می توان در اکثر غذاهای هندی یافت!

تندوری

Tandoori اغلب هنگام لذت بردن از غذاهای هندی یک گزینه خوشمزه و سالم است. این غذا که با ماست و ادویه جات ترشی جات تهیه می شود ، بدون داشتن چربی بسیار رضایت بخش است.

از جانب

عدس مملو از سبزیجات و گاهی عدس است که آن را غنی از آنتی اکسیدان ها و جایگزین گیاه خواری می کند.

کباب

کباب ها اغلب کالری کمی دارند و سبزیجات سالم برای قلب فراهم می کنند. علاوه بر این ، اجزای پروتئین تنظیم می شوند ، بنابراین نباید بیش از حد غذا بخورید.

غذاهای مکزیکی

بله ، شما خوشحال خواهید شد اگر بدانید که ما یک راهنمای سفارش سالم برای Guak and Spicy Ways قرار داده ایم!

گوآکاموله

گوآکامول یک جایگزین مغذی است که حاوی چربی های سالم است و اغلب حاوی ادویه جات و سبزیجات است. اما مراقب باشید در چه چیزی غرق شده اید! انتخاب سبزیجات ترد به جای چیپس سرخ شده ، به برنامه شما مواد مغذی زیادی می دهد و به شما در حذف کالری های خالی کمک می کند.

سالاد

سالاد مکزیکی اگر به درستی سفارش داده شود می تواند غذای رضایت بخشی باشد. اگر از یک پوسته سرخ شده که تنوع زیادی دارد صرفنظر می کنید و آن را با مواد پرچرب مانند خامه ترش پر نمی کنید ، لذت بردن از سالاد می تواند یک گزینه عالی باشد.

فجیتاس

فوجیتا یک غذای لذیذ است که معمولاً سرخ نمی شود و با پروتئین و سبزیجات متعادل است. سبزیجات اضافی بخواهید و مواد پرکالری را کنار بگذارید ، در مورد این غذای خوشمزه احساس خوبی خواهید داشت.

مارگاریتا سالم

دلتنگ مارگاریتا هستی؟ اگرچه ما توصیه نمی کنیم که آن را در هر غذای غذاخوری قرار دهید ، اما نوشیدنی گاه به گاه قطعاً می تواند در یک سبک زندگی سالم قرار گیرد! مارگاریتا از قبل مخلوط (و پر از شکر) را برای مارگاریتا روی سنگ ها بگذارید. شربت معمولی را با آب لیمو جایگزین کنید و مقداری ژالاپنو یا فلفل قرمز تند به آن اضافه کنید تا طعم بدون کالری را افزایش دهید!

مربوط: آیا در تلاش برای کاهش وزن می توانید الکل بنوشید؟

گزینه های خارج از منزل را بگیرید و بروید

توقف در پمپ بنزین یا کافی شاپ در جاده؟ در حالی که ممکن است پیدا کردن یک وعده غذایی کامل برای شما دشوار باشد ، برخی از میان وعده های سالم وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا زمانی که وعده غذایی بعدی خود را دریافت کنید ، بدن خود را هیدراته و راضی نگه دارید.

  • میوه تازه
  • ماست کم قند (ماست یونانی یا بدون لبنیات)
  • پنیر رشته ای و کیک برنج
  • کراکرهای غلات کامل یا آجیل و کره آجیل
  • گرانولای کم قند ، پروتئین یا نوار انرژی (ساخته شده از مواد مغذی مانند آجیل ، دانه ها و میوه ها)
  • تخم مرغ به شدت پخته شده است
  • هموس یا گوآکامول با چوب سبزیجات برای غواصی
  • میوه های خشک با آجیل بدون نمک و شکر شیرین نشده

شما از آنچه می توانید با کمی تلاش انجام دهید شگفت زده خواهید شد! بنابراین ، وقتی بیرون می آیید ، آماده ضربه زدن به آشیانه و رانندگی نزدیک آن هستید ، استراحت کنید و نفس بکشید! قبل از تصمیم سریع درباره فست فود ، ما آماده شرط بندی هستیم که استارباکس با گزینه های سالم تر پنهان شده است.

و به یاد داشته باشید: همیشه برچسب تغذیه را بررسی کنید! تا جایی که می توانید از مواد فرآوری شده و مصنوعی و غذاهای دارای سدیم و شکر افزوده خودداری کنید. در عوض ، غذاهای کامل و حداقل مواد تشکیل دهنده را انتخاب کنید!

مطالب مرتبط: سالم ترین چیزهایی که می توانید در Starbucks سفارش دهید

غذاخوری می تواند بخشی از یک شیوه زندگی سالم باشد

اگر سعی می کنید یک شیوه زندگی سالم داشته باشید ، بدانید که لازم نیست برنامه ای داشته باشید که تمام وعده های غذایی خود را از ابتدا بپزید. تا زمانی که گزینه های غذای سالم را انتخاب کنید که دارای چربی اشباع نشده ، قند و فاقد مواد مغذی ناسالم است ، می توانید چند روز در هفته از آشپزخانه صرف نظر کرده و همچنان یک وعده غذایی خوب و رضایت بخش برای خود داشته باشید. نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *