دادگاه قانون ترامپ مبنی بر محدود کردن کسر مالیات از ایالت را تأیید کرد


دادگاه تجدیدنظر فدرال روز سه شنبه به اتفاق آرا شکایت از دولت سابق را رد کرد. اندرو کومو قانون بازنگری مالیاتی تصویب شده توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در سال 2017 را که کسر فدرال از مالیات های ایالتی و محلی را محدود کرده است ، لغو می کند.

قانون 1.5 تریلیون دلار 10.000 دلار برای کسر نمک نمره ای تعیین می کند که مالیات دهندگان می توانند در اظهارنامه های فدرال خود بنویسند و به ترامپ و کنگره جمهوریخواه آن زمان درآمد بیشتری برای کاهش سایر مالیات های فدرال می دهد.

کلاه نمک بر شمال شرقی ایالت های دموکراتیک با مالیات بالا – نیویورک و نیوجرسی و کانکتیکات ، و همچنین ثروتمندترین مالیات دهندگان کالیفرنیا تأثیر می گذارد.

اصلاحات مالیاتی ترامپ مالیات را برای ثروتمندان آمریکایی کاهش داد و نرخ مالیات شرکت ها را از 35 درصد به 21 درصد کاهش داد. اما مالیات دهندگان با درآمد کم و متوسط ​​نیز از کاهش مالیات فدرال دوران ترامپ بهره مند شدند.

یک مطالعه همچنین نشان داد که نیویورکی ها به طور کلی از تغییرات مالیاتی ترامپ سود می برند و ادعاهای کوئومو مبنی بر آسیب رساندن به ساکنان را کم اهمیت جلوه می دهد.

نیوجرسی ، کانکتیکات و مریلند به نیویورک پیوستند که در آن بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که تلاش زیادی برای لغو قانون فدرال وجود داشت که باعث کاهش مصرف نمک می شد. کوئومو و سایر شاکیان مدعی شدند که این قانون مغایر با قانون اساسی است و حقوق و حاکمیت دولت را نقض می کند.

در یک تصمیم 3-0 ، قضات دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای دور دوم در منهتن مخالفت کردند و نیویورک و سایر ایالت های شاکی را شکست دادند.

“در واقع ، این نظر شاکیان را القا می کند که طبق قانون اساسی کنگره از حذف یا کاهش کسر نمک منع شده است. موضع آنها این است که تا سال 2017 ، کنگره هرگز چنین کاری نکرده بود. ما مخالفیم که قانون اساسی چنین ممنوعیتی را برای کنگره وضع کند. “

وی گفت: “آنها به ما اشاره می کنند که دولت فدرال را مجبور می کند از مالیات دهندگان در برابر هزینه های واقعی پرداخت مالیات ایالتی و محلی آنها محافظت کند.” ما استدلال مدعیان شاکی مبنی بر اینکه قانون اساسی کسر نمک را مقرر کرده است را رد می کنیم. ”

اندرو سی کومو
دادگاه تجدید نظر فدرال شکایت دولت سابق را رد کرد. اندرو سی کومو قانون بازنگری مالیاتی دوران ترامپ را لغو می کند.
عکس AP / ماری آلتاف ، استخر

نیویورک در مقالات دادگاه ادعا کرده است که ارزش خالص دارایی داخلی این ایالت به دلیل سقف نمک می تواند از 6060 میلیارد دلار فراتر رود و هزینه ها در این ایالت از 1.26 دلار به 3.15 میلیارد دلار کاهش یافته است.
میلیارد دلار ، و اقتصاد بین 12.500 تا 31.300 ضرر خواهد کرد.

کوئومو همچنین تخمین می زند که مالیات دهندگان نیویورک به دلیل محدودیت کسر نمک ، از سال 2018 تا 2025 ، 1 121 میلیارد مالیات اضافی فدرال خواهند پرداخت.

اما قضات در سال 2019 حکم دادگاه منطقه ای را تایید کردند و نگرانی را رد کردند.

“بدون ارقام اولیه برای قرار دادن این اعداد در زمینه ، ما با استدلال موافق نیستیم. منظور ما کاهش تلفات دولتهای شاکی یا تأثیر سقف بر اقتصاد مربوطه نیست. اما ما تعجب می کنیم که تعداد سوالات منجر به نقض قانون اساسی می شود. “لوهیر در تصمیم 36 صفحه ای گفت.

“محدودیت کسر نمک بر حاکمیت دولت تأثیر نمی گذارد. تأثیر خارجی سقف کسر نمک بر کشورهای شاکی تنها به این دلیل ایجاد می شود که قبلاً دولتهای شاکی بیشترین سود را از کسر نمک داشته اند ، نه به این دلیل که این سقف برای برخی از افراد اعمال می شود. ایالتها اما نه به دیگران

لتیسیا جیمز ، دادستان کل نیویورک
لتیا جیمز ، دادستان کل نیویورک درخواست تجدیدنظر در این زمینه را ارائه کرد.
عکس AP / ریچارد درو ، پرونده

قضات همچنین این استدلال را که اغلب توسط کوئومو در ملاء عام استناد می کردند ، مبنی بر اینکه ترامپ و جمهوری خواهان کنگره به اشتباه کشورهای دموکراتیک را مجازات کردند ، مطرح کردند.

“شاکیان شکایت دارند که کنگره آنها را به اشتباه هدف قرار داده است. با توجه به بحث ما در مورد تاریخ مشروطه ، بدیهی است که اعضای کنگره می دانستند که کاهش نمک بر برخی ایالتها بیشتر از سایر کشورها تأثیر می گذارد. اما میزان کسر نمک برخلاف قوانین بیشمار فدرال نیست که مزایا و بار آنها به طور مساوی در سراسر کشور و در بسیاری از ایالت ها توزیع می شود. “

“ما با دادگاه منطقه ای موافقیم که حد کسر نمک اجباری برای نقض متمم دهم یا اصل حاکمیت برابر نیست.

لتیسیا جیمز ، دادستان کل ایالت ، که درخواست تجدیدنظر در این ایالت را ارائه کرده است ، از اظهارنظر خودداری کرد.

یک هیئت نمایندگی کنگره از نیویورک بر رئیس جمهور فعلی فشار می آورد تا به عنوان بخشی از بسته قانونگذاری بایدن “آن را بهتر بساز” ، لغو نمک را لغو یا شل کند.

تام سوزی
تام سوزی گفت دموکرات ها باید قانونی را برای بازگرداندن کاهش نمک تصویب کنند.
عکس AP / جان مینچیلو ، پرونده

کمیته مشترک مالیاتی کنگره برآورد می کند که لغو کلاه نمک در سال جاری 88.87 میلیارد میلیارد دلار برای خزانه داری آمریکا هزینه خواهد داشت.

نماینده کنگره تام سوزی (D-Nassau / Queens) سه شنبه شب گفت که “هیچ گاه پرونده های قضایی را حساب نکرده است” و گفت که دموکرات ها ، که اکثریت بسیار کمی در مجلس نمایندگان و سنا دارند ، قانونی را برای بازگرداندن کاهش نمک تصویب کردند.

سوزی با اشاره به مذاکرات در مورد زیرساخت ها و سایر هزینه ها گفت: “بدون نمک ، بدون چانه زنی” و افزود که بایدن و لیبرال دموکرات در کنگره تلاش می کنند.

اما نماینده اسکندریه اوکاسیو کارتز (D-Bronx / Queens) در سال 2019 با لغو ممنوعیت کاهش نمک به لایحه ای رای منفی داد و گفت که این قانون به ثروتمندان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *