دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – نکات غذایی از طریق تلفن


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی با خواص مفید فراوان هستند. برخی معتقدند که با ترکیب این دو ماده می توان تقریباً هر بیماری را درمان کرد. اگرچه داده ها نشان می دهد که هر یک از آنها دارای خواص درمانی هستند ، اما برخی ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین چندان درست نیست. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای بهبود سلامت

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتا در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم آن را پوست می کنند و خشک می کنند که به چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و فقط دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی معتقدند که ترکیبی از هر دو سودآورتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چندین برابر شده است.

اگرچه این دو ماده اهداف درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب آنها از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است که می تواند به عنوان مکمل نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این گونه به عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص منحصر به فرد دارچین از اسانس ها و اجزای آن به ویژه از ماده ای به نام سینامیک آلدئید ناشی می شود. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از قابل توجه ترین مزایای دارچین آورده شده است:

می تواند التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

می تواند در درمان بیماری های عصبی کمک کند:

برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات اضافی و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال ، لازم به ذکر است که همه انواع یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از مزایای عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

می تواند برای سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شب م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم و سوختگی:

مرور شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

اعتقاد بر این است که عسل همچنین به: بهبود خواب ، افزایش حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، درمان عفونت ها کمک می کند و این یک راه طبیعی برای کاهش پلاک است ، اما این ادعاها توسط علم تأیید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اعتقاد بر این است که اگر فقط عسل و دارچین بتوانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو ماده باید مثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که عسل و دارچین برای سلامتی مفید هستند. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند چندین عامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین احتمالاً روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیز نشان داد که یک دوز روزانه دارچین کلسترول کل را 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را کمی افزایش می دهد.

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون متوسط ​​را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنولیک جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را در ترکیب با کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که عارضه بسیار جدی بیماری است درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی می تواند مزایای دیگری نیز برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ایجاد عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. مطالعه آزمایشگاهی لوله ها نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته ، روغن دارچین ، که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است ، در این مطالعه استفاده شد و می توان آن را در یک خواربار فروشی خریداری کرد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به درمان دیابت کمک کند

مصرف منظم دارچین برای افراد دیابتی مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد مبتلا به دیابت دارد. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر بسیار کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد متعادل مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از فنل آنتی اکسیدان است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه ها از نظر آنتی اکسیدان ها رتبه اول را دارد. با خوردن عسل و دارچین با هم ، می توانید دوز قوی آنتی اکسیدان دریافت کنید.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد که مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان بسیار قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی از عسل و دارچین به صورت علمی اثبات نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

مطالعاتی در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی قند با عسل به کاهش وزن کمک می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر کمک عسل و دارچین به کاهش وزن وجود ندارد.

تسکین درد در آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این محصولات بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با مطالعات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا مقدار زیادی عسل فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها برای سلامتی شما مفید نیست. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین موجود در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف کاسیا را مصرف می کنید ، مصرف روزانه آن را 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید شده است. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *