درمان طبیعی ذات الریه – ویتامین ها و مواد معدنی

یک درمان موثر پنومونی استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی اضافه شده در رژیم غذایی است. مواد مغذی مناسب می تواند ایمنی شما را تقویت کند، علائم شما را تسکین دهد و از عوارض بعدی جلوگیری کند.

ویتامین سی

ویتامین C با دوز بالا یک درمان سریع الاثر ذات الریه است، به خصوص اگر در اولین نشانه عفونت مصرف شود. من به بیمارانم توصیه می‌کنم 500 میلی‌گرم ویتامین C در ساعت مصرف کنند تا بافت‌هایشان با ویتامین C اشباع شود. در نقطه‌ای که بدن با ویتامین C اشباع می‌شود، هر مقدار اضافی به داخل ادرار و مدفوع می‌ریزد و باعث مدفوع شل یا آبکی می‌شود. به این نقطه تحمل روده می گویند.

هنگامی که سطح تحمل روده خود را مشخص کردید، روزانه درست به زیر این نقطه بروید تا زمانی که عفونت از بدن شما پاک شود.

برخی از افراد برای رسیدن به اشباع بافتی و تحمل روده فقط به 5000 تا 10000 میلی گرم نیاز دارند. برخی دیگر ممکن است برای رسیدن به این نقطه به 50000 میلی گرم یا بیشتر نیاز داشته باشند. همانطور که بهتر می شوید، باید متوجه شوید که سطح تحمل روده شما کاهش می یابد.

فلز روی

روی یک درمان قوی پنومونی است که گلبول های سفید خون و تولید آنتی بادی را برای مبارزه با عفونت افزایش می دهد. اگر گلو درد یا ملتهب دارید، حل کردن قرص یا قرص روی در دهان می‌تواند تسکین سریع را به همراه داشته باشد.

ویتامین A / بتا کاروتن

ویتامین A و پیش ساز آن بتا کاروتن می تواند بافت اپیتلیال آسیب دیده را التیام بخشد و آسیب رادیکال های آزاد را از بین ببرد. همچنین نشان داده شده است که ویتامین A میزان عفونت ها را کاهش می دهد، بنابراین یک ماده مغذی پیشگیرانه خوب است.

سلنیوم

سلنیوم یک محرک عالی سیستم ایمنی است. همچنین جذب ویتامین E – یک آنتی اکسیدان مهم – را افزایش می دهد.

ویتامین های B

خستگی و خستگی از علائم شایع عفونت هستند. برای کمک به سطح انرژی و سلامت اعصاب، یک کمپلکس B متعادل یک درمان موثر پنومونی است.

منیزیم

منیزیم به عنوان یک شل کننده عضلانی عمل می کند که می تواند درد ریه ها و ماهیچه های سفت را تسکین دهد و همچنین به شما کمک می کند خواب خوبی داشته باشید. منیزیم همچنین می تواند از طریق پوست در حمام نمک اپسوم جذب شود. به سادگی داخل یک حمام داغ بروید که چند فنجان نمک اپسوم به آن اضافه کرده اید. قبل از رفتن به رختخواب برای شب، حداقل 20 دقیقه در حمام استراحت کنید. شما باید عمیق بخوابید و با احساس شادابی از خواب بیدار شوید.

دوز مناسب این مواد مغذی با توجه به سن، شدت عفونت و سطح فعالیت شما متفاوت است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر