دعوت از مدیران و کارشناسان جهت ارائه راهکارهای حمل و نقل در تهران


به گزارش ایسنا، ناصر امانی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم و یکی از مهمترین مسائل حمل و نقل عمومی و ترافیک در ابتدای سال است، گفت: وی افزایش حداقل 30 درصدی ترافیک در شهر تهران را پیش بینی کرد و 8 برابر ظرفیت جاده ها و خودروها را داریم و همچنین گفت: افزایش ساعت ترافیک یا تغییر ساعت کاری ادارات در کاهش ترافیک تاثیری ندارد. در حالی که همانطور که مدیرعامل یکی از خودروسازان اعلام کرد در روزهای آینده 15000 خودرو شماره گذاری و دوچرخه سواری می شود، معمولا 40 درصد محموله ها از شهر تهران انجام می شود.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید به ازای هر خودروی جدید یک خودرو اسقاط شود، افزود: اما چند سالی است که این اتفاق نیفتاده و در تهران هم مشکل پارک داریم و پیش بینی می شود به زودی معابر و معابر بسته شود. شهر تهران به پارکینگ تبدیل خواهد شد و حال این سوال مطرح می شود که این چرخه معیوب تا کی ادامه خواهد داشت؟

امانی رو به دولت کرد و گفت: مسئولیت ترافیک را به عهده بگیرید، چرا قانون هوای پاک اجرا نمی شود؟ گفتند از شهردار جهاد و شورای انقلاب حمایت می کنیم، اما این حمایت چیست؟

امانی افزود: باید از مدیران و کارشناسان دعوت کنیم تا برای حرکت در تهران چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه لیدرهای شهرداری از اواخر هفته جاری به مرز و مراسم اربعین سفر می کنند، گفت: بازگشت آنها دو تا سه روز مانده به شروع سال تحصیلی انجام می شود و باید به این مهم توجه شود.