راهنمای سنجش معلمان هفته آینده اعلام می شود / پرداخت کلیه معوقات ارزشیابی


به گزارش فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش امشب در شبکه یک با اشاره به ابلاغ ضوابط رتبه بندی معلمان اظهار داشت: رتبه بندی معلمان یک قانون مزمن بوده که از سال 1389 مورد توجه ویژه قرار گرفته است. نکته ای که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده اند برای پرداختن به کیفیت نظام آموزشی و نیز معیشت معلمان مهم است. این موضوع در شعار و وعده تبلیغاتی رئیس جمهور در 4 خرداد سال گذشته به صراحت بیان شده بود.

وی ادامه داد: در رتبه بندی معلمان اسناد قانونی وجود دارد که سند تحول بنیادین، سیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در سال 1392 و ماده 63 قانون بودجه کشور است. مجلس و شورای نگهبان این وعده 10 ساله محقق شد.پیوست اجرا و امروز 21 تیرماه شاهد امضا و ابلاغ این مصوبه بودیم.

نوری تصریح کرد: این بند در 25 ماده به تصویب رسید که مواد اول آن اهداف، شرایط و موضوعات برخاسته از قانون است. جداول امتیازدهی در ماده 4 آمده است که تبصره ای در خصوص تهیه دستورالعمل اجرای آن توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان استخدامی و سازمان برنامه و بودجه دارد. البته قسمت اول تکمیل شده و امیدواریم هفته آینده این استایل شیت را به اطلاع استان ها برسانیم.

وی افزود: کمیسیون های حسابرسی و همچنین مراکز سنجش مندرج در آیین نامه تعیین شده و انشاالله سنجش تخصصی معلمان انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس این حکم، مشمولان معلمان هستند. البته یکسری محدودیت ها برای افراد وجود دارد، مثلاً کارمندان، افرادی که در مرخصی بدون حقوق هستند. افرادی که کد کار ندارند یا افرادی که برای تحصیل فرستاده می شوند.

وی افزود: باید به صلاحیت ها یا صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای معلمان توجه شود. حداقل امتیاز 480 امتیاز و در نهایت 900 امتیاز برای معلم است.

نوری ادامه داد: برای اینکه از مزایای قانون محروم نمانند، افرادی که حد نصاب جدول شماره 3 را ندارند در رتبه اول قرار می گیرند، یعنی. آموزش معلمان به طوری که آنها یک سال فرصت دارند تا واحدهای مورد نیاز را کسب کنند. برای افتخارات شایسته علاوه بر این، مسئولیت ها و اختیارات به کمیته های حسابرسی و مراکز موجود ارزیابی منتقل شده است.

وی با بیان اینکه اجرای رتبه بندی از 31 شهریور 1400 ادامه دارد و بودجه 38 میلیارد تومانی برای آن پیش بینی شده است، گفت: انشالله طبق گفته آقای میرکاظمی خواهیم دید که چگونه پرداخت می شود و تمام بدهی ها بازپرداخت خواهد شد.» .