رهبری موسسات عمده مراقبت های بهداشتی مدیون حمایت مالی از مخالفان حکومت دموکراتیک است


در مقطعی، رهبری شرکت‌های بزرگ بهداشتی در حمایت مالی از سیاستمداران و مسائل سیاسی آمریکایی محتاط بودند. آنها مقداری پول را مستقیماً به سیاستمداران و سازمان های سیاسی می دادند، اما اغلب مبالغی که به احزاب و سازمان های مختلف با ایدئولوژی های مختلف داده می شد متعادل بود. احتمالاً، هدف افزایش دسترسی به هر کسی که در هر زمان در قدرت بود، بود.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ همه چیز تغییر کرده است. به نظر می رسد بسیاری از رهبران به سمت ترامپ و حامیان جمهوری خواه او رفته اند. در ژوئن 2018، ما در مورد چگونگی هدایت CVS به «گروه پول تاریک» که سیاست‌های دولت ترامپ، از جمله لغو قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) را ترویج کرده است، بحث کردیم. در اکتبر 2018، ما در مورد اکتشافات مهم اما ناقص درباره مشارکت شرکت‌ها به چنین گروه‌های مالی تیره‌ای که دوباره طرفدار ایدئولوژی جناح راست هستند، یعنی حزب جمهوری‌خواه، ترامپ و همکارانش بحث کردیم. در نوامبر 2018، متوجه شدیم که شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی پول را از طریق سازمان‌های پولی تاریک برای حمله به سیاستمداران تعیین‌شده دموکرات چپ قیف می‌کنند. در مارس 2019، ما در مورد اینکه چگونه مشارکت‌های سیاسی شخصی مدیران عامل به شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی در قرن بیست و یکم به طور فزاینده‌ای جناحی بوده است، یعنی مدیران عامل منفرد عمدتاً یا منحصراً برای یک حزب و برای اکثریت بزرگ، حزب جمهوری‌خواه ساخته شده‌اند، بحث کردیم. .

برخی از شرکت‌ها برخی از کمک‌های مالی خود را پس از تسلط اوباش توسط ترامپ متوقف کردند. در 6 ژانویه 2021، گروهی خشن به ساختمان کنگره ایالات متحده یورش بردند تا از تصویب انتخابات 2020 جلوگیری کنند. با این حال، در عرض دو ماه دوباره شروع به اعطا کردند. حمایت از جمهوری خواهان در کنگره که آنها رای به عدم تصویب انتخابات دادند (به آوریل 2021، بعد مراجعه کنید).

دو گزارش جدید اکنون نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ مراقبت‌های بهداشتی از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه که از لغو انتخابات نیز حمایت کرده‌اند، و از قوانینی که ممکن است رأی شهروندان مخالف ترامپ را کاهش دهد، ادامه می‌یابد.

حمایت شرکت بهداشت و درمان از سرکوب رای دهندگان

در آوریل 2021، Public Citizen “حمایت شرکتی از سرکوب رای دهندگان” را منتشر کرد. این حمایت از کمک‌های مستقیم شرکت‌ها و کمیته‌های اقدام سیاسی شرکت‌ها (PAC) از سال 2015 تا مارس 2021، به قانون‌گذاران ایالتی که 245 لایحه را نوشتند، حمایت کردند یا به آنها رأی دادند، ارائه شده است که رای دادن شهروندان را در انتخابات دشوار می‌کرد.

25 شرکتی که بیشترین پول را به این قانونگذاران کمک کردند شامل UnitedHealth Group (در مجموع 411200 دلار) بود. فایزر (308085 دلار)؛ و Centene Corp (205200 دلار). شرکت هایی که تا حدودی کمتر پرداخت کردند عبارتند از: Merck (180,000 دلار)، CVS (174,000 دلار)، Anthem (138,150 دلار)، Eli Lilly (124,000 دلار) و Cigna (109,225 دلار).

دو گروه تجاری مرتبط با مراقبت های بهداشتی نیز پول قابل توجهی برای این قانون گذاران به دست آورده اند: انجمن دندانپزشکی ویرجینیا (223000 دلار) و انجمن تحقیقات دارویی و تولیدکنندگان آمریکا/PhRMA (200000 دلار).

توجه داشته باشید که این داده‌ها شامل کمک‌های شخصی رهبران شرکت‌ها نمی‌شود، و همچنین نمی‌تواند شامل پول شرکت‌هایی باشد که به موسسات پول تاریکی که در نهایت از این قانون‌گذاران حمایت می‌کنند، هدایت می‌شود.

حمایت مالی شرکت مراقبت های بهداشتی در تلاش برای لغو انتخابات 2020

در ژوئن 2021، Citizens for Responsibility and Ethics in Washington (CREW) “این اختلاف که توسط … برای شما به ارمغان آورد” را منتشر کرد که در آن جزئیات مشارکت های PACS برای شرکت ها و گروه های تجاری به کسانی در کنگره ایالات متحده که به تصویب نتایج انتخابات 2020 و دو سازمان دو حزب عمده ای که از آن حمایت کرده است، کمیته ملی جمهوری خواهان سنا (NRSC) و کمیته ملی جمهوری خواه کنگره (NRCC) از زمان رای عدم تصویب.

بزرگترین کمک های PAC های مراقبت های بهداشتی شامل موارد مرتبط با Fresenius Medical Care Holdings (76000 دلار) بود. CVS (45000 دلار)؛ سیگنا (42500 دلار)؛ جانسون و جانسون (30000 دلار)؛ فایزر (20000 دلار)؛ و هومانا (15000 دلار).

توجه داشته باشید که این داده‌ها شامل کمک‌های رهبران شرکت‌ها نیز نمی‌شود، و نمی‌تواند شامل پول شرکت‌هایی باشد که به مؤسسات پول تاریکی که در نهایت از این قانون‌گذاران حمایت می‌کنند، هدایت می‌شود.

بحث

اکثر شرکت های مراقبت های بهداشتی ادعا می کنند که ماموریت ها متکثر هستند و از جامعه و جامعه به عنوان یک کل حمایت می کنند. به عنوان مثال، بیانیه ماموریت فایزر شامل موارد زیر است:

ما با دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌ها همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که افراد بیشتری در سراسر جهان به داروها و منابع مورد نیاز خود دسترسی دارند.

بیانیه ماموریت UnitedHealthCare شامل موارد زیر است:

UnitedHealthcare به مردم کمک می کند تا زندگی سالم تری داشته باشند و سیستم سلامت برای همه بهتر عمل کند

بیانیه ماموریت مرک شامل موارد زیر است:

ما تعهد خود را به سلامت بیماران و جمعیت با افزایش دسترسی به مراقبت های بهداشتی از طریق سیاست ها، برنامه ها و مشارکت های گسترده نشان می دهیم.

با این حال، رهبران برخی از شرکت‌های بزرگ مراقبت‌های بهداشتی مناسب می‌دانستند که به سیاستمدارانی که سیاست‌های ضد دموکراتیک را ترویج می‌کنند، کمک مستقیم کنند. به نظر می‌رسد تامین مالی رهبران سیاسی که حق رای را به شیوه‌هایی که احتمالاً بر گروه‌های محروم از قبل تأثیر می‌گذارد محدود می‌کنند و به چالش کشیدن نتایج انتخابات بدون شواهد قوی مبنی بر تخلف، به نظر می‌رسد که تعهدات شرکت‌های بزرگ به فراگیر بودن مانند موارد ذکر شده در بالا را نقض می‌کند.

آیا این طور است که رهبران شرکت های مراقبت های بهداشتی علیرغم بیانیه های ماموریت بلندپروازانه خود بیشتر به کسب درآمد علاقه مند هستند تا بهبود جامعه؟ همانطور که قبلاً گفتیم، این یک فرمول معقول است. به عنوان مثال، طبق گزارش واشنگتن پست در ژانویه 2021،

موضع آنها این بود: “بیایید کاهش های مالیاتی بزرگ را بپذیریم و از بیگانه هراسی و استبداد آشکار نگاه کنیم.” برندان بویل (D-Pa.)، عضو کمیته راه و روش مجلس، گفت که این یک معامله کلاسیک فاوستی بود.

با این حال، این فرمول مشکلاتی دارد. همانطور که قبلاً نوشتیم، واضح است که چرا یک شرکت داروسازی ممکن است بخواهد قانونی را که باعث کاهش قیمت یا افزایش مالیات آنها می شود، شکست دهد. مشخص نیست که چرا می خواهد از اقداماتی که به طور مداوم توسط یک حزب یا توسط افرادی در یک طرف طیف سیاسی انجام می شود، حمایت کند، حتی اگر برخی از این افراد عموماً به نظر “طرفدار تجارت” هستند. از این گذشته، شرکت‌های بزرگ و مدیران اجرایی آن‌ها برای سال‌ها به طور علنی به احزاب آمریکایی و نامزدهای آن‌ها پیشنهاد پول داده‌اند، ظاهراً با این باور که این حداقل به وضوح بیشتر اولویت‌های شرکت‌ها را بدون توجه به اینکه چه کسی در قدرت است، می‌دهد.

شاید موضوع فقط پول نیست. باز هم، همانطور که قبلاً گفتیم، به دلیل مدیریت ارشد یک شرکت، افراد خاصی می توانند پول سیاسی را بسیار فراتر از آنچه که به عنوان اشخاص خصوصی می توانند کنترل کنند، کنترل کنند و این کار را به صورت ناشناس انجام دهند. ممکن است رهبران شرکت‌های بزرگ فقط به کسب درآمد بیشتر علاقه نداشته باشند. برخی نیز ممکن است نگران قدرت سیاسی شخصی باشند، یا ممکن است راه های دیگری برای بهره مندی از رهبری سیاسی ملی گرای ضد دموکراتیک، اگر آشکارا فاشیستی نباشد، داشته باشند. صنعت گران بزرگ قبلاً از رژیم های آشکارا اقتدارگرا و فاشیستی در کشورهای دیگر حمایت کرده اند، برخی برای کسب درآمد بیشتر، اما بعدها، برخی به دلایل سیاه تر. (برای مثال به این مقاله در مورد چگونگی نجات مالی حزب نازی توسط صنعتگران آلمانی در سال 1932 مراجعه کنید.)

دست کم، متخصصان مراقبت های بهداشتی، سیاست گذاران، بیماران و عموم مردم سزاوار این هستند که بدانند رهبری شرکت های مراقبت های بهداشتی چگونه پول را به سمت مسائل سیاسی هدایت می کند و چگونه از انجام این کار سود می برند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر