روبرت دورست ، تاجر آمریکایی به جرم قتل بهترین دوستش به حبس ابد محکوم شد


لوس آنجلس (رویترز) – رابرت دورست ، سرمایه دار املاک و مستغلات آمریکا روز پنجشنبه به جرم قتل بهترین دوستش به حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم شد.

دارست ، چند میلیونر که موضوع مستند انفجاری HBO به نام “The Jinx” بود ، همیشه ادعاها مبنی بر شلیک پشت سرش به دوستش سوزان برمن در سال 2000 در خانه اش در بورلی هیلز را رد کرده است. از صحبت با پلیس در مورد ناپدید شدن همسرش دو دهه پیش.

اما ماه گذشته ، هیئت منصفه در لس آنجلس تنها هشت ساعت طول کشید تا این 78 ساله محکوم به جرم قتل برمان به سبک اعدام را پیدا کند.

قاضی مارک ویندهام قبل از محکومیت به حبس ابد گفت: “جنایت قتل یک شاهد بود.” “این وضعیت … این جنایت هولناک و نگران کننده را تشدید می کند.”

ویندهام درخواست دادگاه برای محاکمه جدید را رد کرد و گفت: “در واقع شواهد زیادی مبنی بر گناه وجود دارد.”

دادگاه همچنین صحبت های پسر برمان ، سراب کافمن ، را شنید که گفت او می پرسد اگر دورست مادرش را نمی کشت ، زندگی چگونه بود.

کافمن گریان می گوید: “هر طرحی از بین رفته است.” “تو حتی مرا کشتی ، آن شخصی که بودم.”

در جلسه دادگاه پنجشنبه ، گرد و غبار ناگهان روی ویلچر نشست.

دادستان ها می گویند او برمان نویس جنایی را کشت تا پلیس نیویورک نتواند همسرش ، کاتلین ، را در مورد ناپدید شدن وی مورد بازجویی قرار دهد.

برمان ، دختر یک گروه اوباش در لاس وگاس ، پس از ناپدید شدن همسرش ، سخنگوی دورست عمل کرد.

دورست ، یکی از اعضای خارجی یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین سلسله های املاک نیویورک ، هرگز در پرونده همسرش متهم نشد.

او در مارس 2015 در ارتباط با قتل برمن در اتاق هتلی در نورمن اورلئان دستگیر شد ، درست چند ساعت قبل از پخش مستند HBO “The Jinks: The Life and Deaths of Robert Durst”.

در فینال باشکوهش ، صدای دورست با خود می گفت: “آنجاست ، شما گرفتار هستید” و “البته او همه آنها را کشت” – ظاهراً غافل از این که هنگام ضبط آن قسمت هنگام چرخاندن آن میکروفون در دست داشت. بر. او در زمان استراحت در جلسه از سرویس بهداشتی استفاده می کرد.

در دادرسی روز پنجشنبه ، بستگان برمن از او خواستند که به آنها بگوید جنازه همسرش کجاست.

در اسناد همچنین به مرگ همسایه دارست ، موریس بلک ، در سال 2001 در تگزاس اشاره شده است که شکسته شده پیدا شد.

دورست اعتراف کرد که تکه تکه شده است اما ادعا کرد که قتل خود را شکست می دهد. او تبرئه شد.

او بارها هرگونه دخالت در مرگ برمن را تکذیب کرد ، اما اعتراف کرد که نامه ای ناشناس به پلیس نوشته است که به او اطلاع می دهد جسدش در خانه اش در بورلی هیلز است.

ماه گذشته ، دادستان جان لوین به هیئت منصفه گفت که “کوهی از شواهد” وجود دارد که دورست سه نفری را که با او ارتباط داشت ، کشته است.

او گفت یکی از دوستان درست شهادت داد که آهنربای املاک در مورد برمن به او گفته است: “این من بودم یا من. من چاره ای نداشتم.”

لوین به هیئت منصفه گفت: “او (همسر) کتی هرگز در مورد بدرفتاری های خانگی پاسخگو نبوده است. او هیچ گاه مسئول مرگ او نبوده است. در 20 سال گذشته ، او از کشتن سوسن فرار کرده است.” “لوین به هیئت منصفه گفت به

“در 20 سال گذشته ، او از مسئولیت موریس بلیک اجتناب کرده است. دورست هیچ تردیدی ندارد. او یک قاتل سه بار است که تاکنون موفق شده است از پاسخگویی اجتناب کند.” – خبرگزاری فرانسه

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *