رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن
رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن

رژیم کاهش وزن 7 روزه

امروزه به دلیل مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش می یابد و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل ضعف اصلی ظاهر و شکل ظاهری است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده است ، و او زمان کافی برای تهیه لباس های مناسب را ندارد و لباس های کافی که دوست دارد بپوشد را ندارد؛ در چنین مواردی ، اولین چیزی که برای این شخص به ذهن می رسد این است که آیا راه حلی عملی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش دهد ، لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که با آن می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب غذای مناسب

هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، همیشه به دنبال رژیم های طبیعی باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف استفاده نکنید که با فریب دادن افراد با چنین ترفندهای تبلیغاتی به عنوان معجزه ای برای کاهش وزن و … استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی تعیین کنید ، زیرا بدن شما تا حدی ورزش و رژیم سنگین را تحمل می کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 پوند در هفته کمک کند. با رعایت این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش مانند همه روشهای کاهش وزن دارای مزایا و معایب خود است و باید از همه جنبه ها مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت انسان آسیبی وارد نشود ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و روش های این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد زیادی بر این بود که رژیم طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات و گوشت هستند – فقط در روزهای آخر. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش ، مصرف غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، تعداد کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیتی برای کار و سن ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدف را با ذهنی آماده تعریف کرده و به آن دست یابید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین ، برای رسیدن به آن هر کاری ممکن انجام دهید. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید غذاهایی را که این رژیم فراهم می کند بخورید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. ممکن است عجیب به نظر برسد که بتوانید در این زمان کم و بدون گرسنگی به طور م weightثری وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که کالری موجود در غذا را در هر زمان از روز در نظر بگیرید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود رعایت دقیق دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش توانایی سوزاندن چربی بدن

دستور رژیم غذایی برای کاهش وزن به مدت 7 روز برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که به یاد داشته باشید که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف بر می دارید و زندگی خود را به طور اساسی تغییر می دهید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله ، شما باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین مجاز به خوردن سبزیجات به صورت خام یا پخته نخواهید بود. نوشیدن آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 رژیم روز دوم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم می توانید هر مقدار که می خواهید سبزیجات مختلف بخورید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز ، خوردن لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره به شدت توصیه می شود. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توان آن را به صورت پخته در صبحانه میل کرد تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد بازدید از دستشویی افزایش یابد. نوشیدن آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 سومین روز رژیم غذایی برای کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را احساس کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب ، شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح در رژیم غذایی سبزیجات و بعد از ظهر در رژیم میوه ، یا برعکس ، یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8-12 لیوان آب بنوشید.

4 رژیم روز چهارم برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. می توانید روزانه 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز به هیچ وجه احساس گرسنگی نکنید.

5 رژیم روز پنجم برای کاهش وزن: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی میزان اسید اوریک را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم غذایی برای کاهش وزن در روز 6: یک فنجان برنج بنوشید!

همچنین می توانید در این روز یک فنجان برنج میل کنید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات سیر شوید. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید ، و دستگاه گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم غذایی برای کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و جالب ترین روز آن است. در این می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که دوست دارید مهمانی داشته باشید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن قابل توجهی خواهید شد. بدون احتساب غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، شما علاوه بر کاهش وزن ، برای خود سلامتی و طراوت به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که پوست شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش تعداد کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم هیچ اطلاعاتی در مورد چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی وجود ندارد. همچنین در این رژیم هیچ اثری از پروتئین وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه کمبود همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد بعد از چند روز احساس گرسنگی و دست و پا چلفتی می کند.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تا به امروز ، هیچ مطالعه ای این را تأیید نمی کند.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه است. در واقع ، با کاهش تعداد کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین لازم است از رژیمی پیروی کنید که تمام نیازهای یک موجود در مواد مغذی را در نظر گرفته و فعالیتهای بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما را نیز حفظ خواهند کرد.

آیا ارزش امتحان کردن حالت GM را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن برای همیشه در یک هفته غیرممکن است ، زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که در چنین رژیم هایی دخالت نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. اگر بنا به دلایلی مجبور به کاهش موقت وزن نیستید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *