زغال اخته برای سلامت بینایی بهتر

مراقبت از چشم چیزی است که ما اغلب از نظر مراقبت های بهداشتی بدیهی می دانیم. با این حال، به دلیل این واقعیت که چشمان ما تحت فشار زیادی از منابع مختلف مانند تکنولوژی و اثرات منفی رادیکال های آزاد هستند، آنها حساس ترین اندام های بدن هستند. این به دلیل این واقعیت است که آنها به راحتی در معرض آسیب هستند و بنابراین نیاز به توجه فوری دارند. اگر به طور طبیعی علاقه مند به بهبود بینایی خود هستیم، نمی توانیم از جنبه تغذیه ای سلامت چشم خود غافل شویم. نگرانی‌ها در مورد سلامت چشم‌ها از آنجایی که سلامت چشم ما در نتیجه اثرات منفی افزایش سن بر سیستم بینایی رو به کاهش است، فوریت بیشتری پیدا می‌کند. در مورد تغذیه برای بینایی بهتر، وقتی به غذاهای چشمی فکر می کنیم معمولاً کرن بری به ذهنمان نمی رسد. با کمال تعجب، این غذا در واقع مملو از انواع آنتی اکسیدان است که در بهبود سلامت بینایی شما مفید است. این یک منبع قوی از ویتامین C است که آن را به یک غذای ضروری چشم تبدیل می کند که برای سلامت بینایی مفید است. خطر ابتلا به بیماری های بینایی مرتبط با سن مانند دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و رتینوپاتی دیابتی را کاهش می دهد. بنابراین، در اینجا به برخی از فواید بینایی کرن بری برای سلامت چشم اشاره می کنیم. علاوه بر این، در اینجا اطلاعاتی در مورد خواص درمانی این غذای بینایی برای سلامت عمومی آورده شده است:

فواید سلامت چشم: آب زغال اخته منبع خوبی از مواد مغذی سلامت بینایی ویتامین C و ویتامین A است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که از چشم ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند که باعث تجزیه سلول های سالم در بدن می شود. ویتامین C همچنین به تقویت بافت همبند سالم و کلاژن موجود در قرنیه چشم کمک می کند. خوردن انواع غذاهای غنی از انواع توت ها مانند گوجی بری، زغال اخته و زغال اخته از چشم ها محافظت آنتی اکسیدانی غنی در برابر بیماری های بینایی مرتبط با سن مانند آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و رتینوپاتی دیابتی می کند. این به این دلیل است که خواص مبارزه با رادیکال های آزاد این گونه غذاهای بینایی از سلامت سلول های چشم محافظت می کند و سیستم بینایی را سالم نگه می دارد.

محافظت در برابر عفونت های مجاری ادراری: آب زغال اخته از سطح بالایی از یک ماده قوی به نام پروآنتوسیانیدین تشکیل شده است. این ماده باعث کاهش سطح باکتری های چسبیده به دیواره دستگاه ادراری می شود. تاریخ همچنین نشان می دهد که زغال اخته در درمان عفونت های مثانه فوایدی برای سلامتی دارد. سرخپوستان بومی آمریکا از این غذا به عنوان یک درمان دارویی برای درمان این مشکل استفاده می کردند.

سلامت قلب بهتر: با توجه به این واقعیت که کرن بری از پلی فنول ها تشکیل شده است، این مواد با کاهش تجمع پلاک در شریان های قلب به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می کنند.

پیشگیری از سرطان: زغال اخته منبع قوی از ترکیبات آنتی اکسیدانی است. این مواد توانایی مبارزه با سرطان را دارند و بنابراین در کاهش تومورهای مختلف و پیشگیری از انواع سرطان مانند سرطان سینه، پروستات، تخمدان، کبد و روده بزرگ مفید هستند.

سلامت دندان ها را بهبود می بخشد: اثر ماده موجود در کرن بری به نام پروآنتوسیانیدین به عنوان یک عامل ضد باکتری از نظر کاهش تجمع باکتری هایی که به دندان ها می چسبند عمل می کند. با توجه به قدرت ویتامین C آن، همچنین در بهبود سلامت لثه و پیشگیری از بیماری لثه مفید است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر