زلزله‌های امروز قصرشیرین هیچ گونه خسارتی نداشت


«حجت خدرویسی» در گفت و گو با ایرنا افزود: به محض وقوع زلزله امروز گروه های ارزیاب به کانون زلزله اعزام شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون گروه های ارزیاب در منطقه حضور دارند و ستاد مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل به سر می برند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت:این زلزله ها با وجود اینکه باشدت در قصرشیرین احساس شد با توجه به‌ مقاوم سازی و نوسازی بافت منازل شهری و روستایی این شهرستان هیچ گونه خسارت جانی و مادی نداشته است.

وی عنوان کرد: با توجه به تداوم پس لرزه ها پس از زلزله بزرگ ۲۱ آبان ۹۶ و همچنین زلزله چهارم آذر سال ۹۷، ستاد مدیریت بحران در این منطقه به طور دایم در آماده آباش کامل به سر می برد.

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی چهار و چهار دهم در مقیاس امواج  درونی زمین (ریشتر) شهرستان قصرشیرین را لرزاند.

این زلزله ساعت ۱۰ و ۲۰دقیقه و یک ثانیه بامداد روز  یکشنبه به وقوع پیوست که بلافاصله پس از این زمین لرزه، زلزله دیگری به بردگی ۴ ریشتر قصرشیرین را لرزاند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.