زلنسکی پوتین را تحریم کرد


به گزارش مهر به نقل از ریانووستی، «ولادیمیر زلنسکی» به دستور «ولادیمیر پوتین» همکار روس خود را تحریم شخصی کرد.

زلینسکی دستور اعمال تحریم های شخصی علیه مقامات روسیه از جمله سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، سرگئی شویگو وزیر دفاع، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، میخائیل میشوستین نخست وزیر و آندری بلوسف معاون اول نخست وزیر و سایر مقامات روسیه صادر کرد.

رئیس‌جمهور روسیه در عین حال با اشاره به افزایش سریع قیمت‌ها در غرب و اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، گفت: غربی‌ها می‌خواهند اقتصاد روسیه را با تحریم‌ها محدود کنند و گمان نمی‌کنند که دود این موضوع به داخل آنها برود. چشم ها. .

پوتین با اشاره به اینکه روسیه را نمی توان منزوی کرد، گفت: محصور کردن کشوری مانند روسیه غیرممکن است، ساختن حصار از بیرون غیرممکن است و خودمان هم قرار نیست چنین حصاری دور خود بسازیم.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی با عنوان “ارتش اوکراین در میدان نبرد در حال مرگ است” خواستار کمک های خارجی بیشتر شد.

زلنسکی گفت: «سلاح ها و تحریم ها واکسن کووید-22 هستند که روسیه آورده است.

اشاره زلنسکی مقایسه عملیات نظامی روسیه در سال 2022 در اوکراین با ویروس کرونا معروف به کووید-19 است.

اظهارات رئیس جمهور اوکراین تنها چند ساعت پس از اظهارات قبلی وی مبنی بر اینکه نتیجه نبرد در نزدیکی سیورودونسک در شرق این کشور سرنوشت دونباس (از جمله مناطق دونتسک و لوگانسک) را تعیین خواهد کرد، منتشر شد.

مسکو این مناطق را به رسمیت می شناسد و آنها را جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک می نامد.

وی افزود: سیویرودونتسک همچنان کانون رویارویی در دونباس است. اساساً سرنوشت دونباس ما در اینجا تعیین می شود.

روسیه در 26 مارس سال گذشته عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد و از آن زمان تاکنون هدف تحریم های بی سابقه غرب و متحدانش قرار گرفته است.