زمان جمع آوری یارانه معیشتی، ژوئیه 1401


جی پلاس، یارانه زندگی که طی چندین سال پرداخت می شود. دستمزد زندگی به همه داده نمی شود. کمک هزینه معیشت به آنها برای حمایت از عده ای تعلق می گیرد. زمان یارانه معیشت تیرماه به زودی اعلام می شود. یارانه معیشتی با تغییراتی همراه بوده است.

اول اینکه حدود 50 روز از واریز یارانه نقدی 300 هزار تومانی به حساب معترضان می گذرد اما این یارانه همچنان قابل برداشت نیست. این سوال مطرح می شود که چرا هیچ یک از مراجع مسئول زمان دقیق برداشت یارانه را اعلام نمی کنند و چرا روند بررسی یارانه ها زمان بر است؟

ششم اردیبهشت ماه اعلام شد که یارانه نقدی جدید به حساب افرادی که قبلا یارانه دریافت کرده اند وارد شده است. اما در همان زمان اعلام شد که این مبلغ روی حساب مردم مسدود شده است تا بررسی های لازم انجام شود و وزارت تعاون کار و حمایت اجتماعی بررسی کند که آیا این افراد مشمول حمایت دولتی هستند یا خیر. بیش از یک ماه از آن تاریخ می گذرد. مرحله دوم یارانه جدید واریز شده و هفته آینده مرحله سوم به حساب سران 9 دهک درآمدی جامعه واریز می شود اما هنوز تکلیف بازماندگان و معترضان مشخص نیست. این گروه باید هر چه زودتر شناسایی شود و قبل از دور جدید یارانه ها، این افراد باید وظایف خود را بدانند و یارانه آنها برداشته شود.

به‌روزرسانی پرداخت‌های مزایای بازمانده
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: نتایج اولین گروه از متقاضیان دریافت یارانه مشخص شد. این گروه شامل دو میلیون و 500 هزار نفر بود که از این تعداد حدود دو میلیون و 200 هزار نفر مشمول دریافت یارانه بودند.

بر این اساس تمامی افرادی که به عدم دریافت یارانه جدید معترض بودند مشمول این حمایت پولی دولت می شوند و تنها 300 هزار معترض از لیست جدید خارج می شوند.

در حال حاضر ممکن است بسیاری از معترضان امیدوار باشند که از سوی دولت حمایت شوند، اما هنوز مشخص نیست دقیقا چه زمانی زمان برداشت یارانه ها فرا می رسد.

اگر براساس دستور پیگیری رئیس جمهور باشد، باید در هفته جاری تعیین این گروه از مشمولان مشخص شود و تا قبل از یارانه تیرماه -مرحله سوم مشارکت- می توان دستمزد این گروه را برداشت کرد.

فرض موجود دیگر این است که دولت همزمان با عید سعید قربان یارانه ای به این قشر و یارانه ای به 9 عشر دیگر جامعه پرداخت می کند. زیرا چنین اقدامی در این دولت بی سابقه است که کمک ها و کمک های معیشتی زیادی را برای اعیاد و مناسبت ها کنار می گذارد.

زمان برداشتن یارانه معترضان است
در اواسط خرداد مبلغی به حساب آنها واریز شد اما هنوز قابل برداشت نیست. این در حالی است که هیچ یک از مسئولان سازمان هدف یا وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی زمان دقیق برداشت این مبلغ را اعلام نکردند. برخی می گویند که پرونده های تجدیدنظر در وزارت کار همچنان در جریان است، روندی که با استعفای وزیر کار به تاخیر افتاده است.

اما رئیس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی تاکید کرد که نقش این گروه از معترضان باید زودتر مشخص شود. گفت جالب نیست که فاز سوم هم به تعویق بیفتد اما این گروه همچنان منتظر هستند و فرض کنیم اطلاعاتشان در حال بررسی است.

یارانه تیر 20 موعد است. در صورت تعیین معترضین باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات ظرف یک هفته آینده باشیم.

پرداخت کمک هزینه معیشت به مبلغ یک میلیون و 320 هزار تومان
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور گفت: 137 هزار خانواده بازنشسته جدید جذب می شوند.

سید مرتضی حسینی به همین مناسبت اظهار داشت: یک میلیون و 100 هزار خانوار در قالب 2 میلیون نفر تحت پوشش خیریه قرار گرفته اند و از امسال تاکنون 137 هزار خانوار جدید با حمایت دولت تحت پوشش این نهاد قرار گرفته اند و معیشت دریافت کرده اند. حقوق بازنشستگی از ماه می .

وی گفت: 120 هزار خانوار جدید دارای معلولیت شدید و بسیار شدید در دهک های یک تا هفت هستند.

بر اساس اظهارات حسینی، این خیریه در حال حاضر حدود 7 میلیون مددجو دارد که در قالب بیش از 100 خدمت خدمات رسانی می شود.

این خانوارها 2 میلیون یارانه نقدی دریافت می کنند
با شروع اولین ماه تابستان بسیاری از شهروندانی که معیشت آنها به شدت به یارانه نقدی وابسته است، این سوال مطرح شد که یارانه تیرماه چگونه پرداخت می شود؟

بر اساس اظهارنظر مسئولان مسئول، یارانه ها بر اساس دهک های درآمدی توزیع می شود و هر چه درآمد خانوار کمتر باشد، یارانه بیشتری دریافت می کنند و این واقعاً روی پرتفوی معیشتی آنها تأثیر مثبت می گذارد.

پیش از این روح الله صلبی، مدیرکل اقتصادی و دارایی استان گلستان در گفت و گو با رسانه ها گفت: یارانه ها بر اساس دهک های درآمدی توزیع می شود و هر چه درآمد خانواده کمتر باشد، یارانه بیشتری دریافت می کند و در واقع این تأثیر مثبتی بر روی پورتفولیو دارد، ابزاری برای وجود دارد.

وی افزود: قبل از اصلاح نرخ جدید یارانه، خانوارهای انفرادی 45 هزار و 500 تومان یارانه و 55 هزار تومان کمک معیشتی دریافت می کردند، مجموع یارانه پرداختی در این خانوار به 100 هزار و 500 صوم می رسید، اما پس از اصلاح نظام پرداخت یارانه انجام شد. این مبلغ تغییر کرد و درآمد خانواده های یک تا پنج نفره از 400 هزار تومان به دو میلیون تومان افزایش یافت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان در پاسخ به گلایه برخی از مردم مبنی بر افزایش قیمت بیش از چهار قلم کالای اصلی گفت: از ابتدا قرار نبوده که همه افزایش قیمت ها یارانه ای باشد و یارانه فقط برای سال 1396 اعمال می شود. 25 جایگاه مشمول یارانه شدند که امسال در رابطه با اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه تعداد آنها به چهار جایگاه کاهش یافت.

اسلابی با بیان اینکه بیشترین افزایش قیمت کالاها ناشی از تورم سالانه است، گفت: تورم حتی در صورت نبود یارانه نیز رخ می دهد و دلیل این امر در ساختارهای موجود در کشور است که البته اصلاح این ساختارها نیاز دارد. زمان. و این به بوروکرات ها نیاز دارد و جراحی اقتصادی می تواند این اصلاحات را سرعت بخشد.

وی به جزئیات پرداخت یارانه در تیرماه اشاره کرد و گفت: مقرر شد یارانه قبل از افتتاح زیرساخت توزیع کالابرگ به صورت نقدی پرداخت شود، بنابراین نحوه پرداخت یارانه در تیرماه امسال نیز نقدی خواهد بود. که تنها دغدغه دولت است. این است که نمی توان به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه فشار آورد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با بیان اینکه اجرای طرح ارتقای یارانه ها از بروز فساد و رانت گسترده جلوگیری می کند، تاکید کرد: عدم اجرای سیاست و اهداف توزیع ترجیحی ارز، روند افزایشی را در پی دارد. واردات، کاهش مشوق های تولید کالاهای اساسی و … از جمله دلایل اجرای طرح همگانی سازی یارانه های دولتی و جراحی های اقتصادی بود.

وی با اشاره به اینکه دولت مبارزه با فساد و پیگیری رانت را با حذف ارز ترجیحی در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: حذف نشد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل سوء استفاده ها و بالا بودن رانت ها، یارانه 4200 تومانی به جای پرداخت در ابتدای زنجیره تولید، در انتهای زنجیره تولید پرداخت و به دست مصرف کننده نهایی می رسید. مستقیماً به دهک های فقیر جامعه پرداخت می شود که به معنای افزایش عدالت در توزیع است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی متولی یارانه است، تصریح کرد: ما در وزارت اقتصاد بیشتر در حوزه نان کنترل داریم.

لازم به ذکر است که در همین راستا چندی پیش احسان خاندوزی وزیر اقتصاد به رسانه ها گفته بود تا زمانی که گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه های کالابرگ تهیه نشود، دولت تصمیم جدیدی در خصوص یارانه ها نخواهد گرفت. امیدواریم در تیرماه گزارشی از دوره‌های آزمایشی سامانه‌های کالابرگ به دولت ارسال شود تا ستاد اقتصادی در ماه‌های بعد تصمیم‌گیری کند.

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اجرای سیاست اصلاحی ترجیحی پولی و سود حاصل از اجرای این طرح گفت: عمومی شدن یارانه ها دست دلالان و رانت خواران را از بیت المال کوتاه می کند.

حجت الاسلام محمد سبزی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: همه کارشناسان اقتصادی و حتی خود مردم با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف بودند چرا که به اقتصاد کشور لطمه زد و متأسفانه منجر به افزایش پایه شد. کالا، هزینه اجاره و فساد

وی افزود: متاسفانه با تخصیص ارز 4200 تومانی آرد و بسیاری از کالاهای ضروری کشورمان مانند کره، شکر و … به کشورهای همسایه قاچاق شد و قاچاق معکوس با پول مردم افزایش یافت.

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با وجود اینکه دولت سابق متوجه سیاست غلط تخصیص ارز 4200 تومانی شد اما جرات لغو آن را نداشتند و از اجرای آن سرباز زدند، اما دولت سیزدهم برای صرفه جویی گامی جسورانه برداشت. ایران. اقتصاد با اصلاح ارز ترجیحی و عادلانه‌سازی یارانه‌ها برای جلوگیری از آسیب‌های جبران‌ناپذیر بیشتر به اقتصاد و کشور.

سبزی گفت: اکنون دولت از سوی مجلس اختیار توسعه و ارائه زیرساخت های مناسب برای تحویل باقیمانده ارز دامی و دارویی انتخابی به مردم را پیدا کرده و این زیرساخت به زودی به بهره برداری می رسد.

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ترویج یارانه ها دست دلالان و رانت خواران را کوتاه کرد، خاطرنشان کرد: اکنون دولت در حال بررسی امکان اعطای یارانه به صورت مستقیم از حلقه اول است. وارد کننده، به دست مردم، یعنی. آخرین حلقه در زنجیره عرضه و تقاضا این موضوع با دو روش یارانه نقدی و کالابرگ در حال بررسی است، اما مجلس کالابرگ را ترجیح می دهد زیرا ما از یارانه نقدی حمایت نمی کنیم، چرا که منجر به تورم می شود و آثار و منافع آن به جامعه هدف نمی رسد.

ششم اردیبهشت ماه اعلام شد که یارانه نقدی جدید به حساب افرادی که قبلا یارانه دریافت کرده اند وارد شده است. اما در همان زمان اعلام شد که این مبلغ روی حساب مردم مسدود شده است تا بررسی های لازم انجام شود و وزارت تعاون کار و حمایت اجتماعی بررسی کند که آیا این افراد مشمول حمایت های دولتی هستند یا خیر.

بیش از یک ماه از آن تاریخ می گذرد. مرحله دوم یارانه جدید واریز شده و هفته آینده مرحله سوم به حساب مراجع نظارتی 9 دهک اول درآمدی جامعه واریز می شود اما هنوز تکلیف بازماندگان و معترضان مشخص نیست.

این تاخیر در حالی صورت می گیرد که هفته گذشته رئیس جمهور در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد که وضعیت یارانه این گروه باید هر چه سریعتر مشخص شود و این افراد باید قبل از پرداخت دور جدید یارانه ها وظایف خود را بدانند و یارانه آنها لغو شود.

یک هفته از سخنان رئیس جمهور می گذرد و این وزارتخانه هنوز لیست مشمولان را اعلام نکرده است.