زمین لرزه 7.6 ریشتری در مکزیک


به گزارش فارس، منابع خبری از وقوع زمین لرزه قدرتمند دوشنبه شب به وقت تهران در مکزیک خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، این زمین لرزه به بزرگی 7.6 ریشتر در 41 کیلومتری La Placitamichuacan، شهر کوچک مکزیک در نزدیکی سواحل اقیانوس آرام رخ داد. این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده و تاکنون گزارشی از تخریب و تلفات احتمالی منتشر نشده است.

USGS همچنین اعلام کرد که زمین لرزه شدیدی سواحل غربی مکزیک را لرزاند. این زمین لرزه در جنوب گوادالاخارا، در سواحل میچوآکان رخ داد. این زمین لرزه ها تا مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک گزارش شده است. مکزیک. این زمین لرزه خطر احتمالی سونامی را در این منطقه ایجاد کرد. گزارش ها حاکی از آن است که ساکنان این منطقه برای جلوگیری از خسارت احتمالی به خیابان ها هجوم آورده اند.

وقوع زمین لرزه در مکزیک پدیده عجیبی نیست و ساکنان پایتخت این کشور به دلیل قرار گرفتن این کشور بر روی مقاطع متلاشی از پوسته زمین به وقوع زمین لرزه های مهیب و مرگبار عادت کرده اند.

اخیراً حداقل یک نفر در زمین لرزه 7.1 ریشتری در سواحل آکاپولکو مکزیک کشته شد. در جریان این زمین لرزه، شهر مکزیک نیز لرزید و برق 1.6 میلیون مشتری در مکزیکو سیتی و ایالت های مکزیک، گوئررو، اوآخاکا و مورلوس قطع شد. در پایتخت، تیرهای برق و ساختمان ها برای چند ثانیه لرزید و ساکنان خانه های خود را ترک کردند تا مکانی امن پیدا کنند.