زمین های ساخت مسکن در استان تهران شناسایی شد


به گزارش ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مسکن که با حضور استانداران، شهرداران و روسای ادارات برگزار شد، با اشاره به تقسیم کار قبلی در خصوص تعهد شهرداران به فروش مسکن، اظهار کرد: در حال حاضر در سال 1380 در سال 1394 به فروش می رسد. مقرر شد شهرداران زمین مناسبی برای ستاد اسکان بدهند.»

وی افزود: شهرداری ها متعهد به ساخت 130 هزار واحد مسکونی شده اند که در فاز اول 55 هزار واحد مسکونی در دستور کار است، زمین ها شناسایی شده و باید روند اجرایی آن تسریع شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه کلید حل مشکل مسکن در استان تهران زمین است، گفت: در زمینه زمین مشکلات مختلفی داشتیم، البته در این جلسه برای برخی از زمین های بزرگ بالای 3 هزار هکتار در شهرستان های دماوند زمین مشکل داشتیم. ، فیروزکوه، پیشوا، ورامین، کرچک و اسلامشهر، مقرر شد روند اجرای آن ادامه یابد.

منصوری با بیان اینکه مقرر شد با توجه به نیاز غرب استان در اسرع وقت زمین عرضه شود، گفت: با توجه به تمرکز ساخت و ساز در شهرهای جدید، مقرر شد به رفع مشکلات پرند و پردیس کمک شود. . شهرها به آرامی

وی ادامه داد: برخی موارد قبلی از جمله سیاست گذاری راه و شهرسازی مانند سیاست ثبت احوال نیاز به بازنگری دارد و قرار شد در جلسه ای با وزیر راه این موضوع بررسی و اصلاح شود. و توسعه شهری».

استاندار تهران با بیان مشکلات ثبت نامی گفت: بین افرادی که ثبت نام می کنند تا رسیدن به مرحله واریز فاصله زیادی وجود دارد که بخشی از آن به دلیل محدودیت های ثبت نام است، در حالی که باید گزینه های مختلفی به شهروندان ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، منصوری در ادامه خاطرنشان کرد: از استانداران و شهرداران تقاضا می شود برای تحقق تعهد خود مبنی بر ساخت 600 هزار واحد مسکونی در استان تهران ظرف 4 سال، جلسات مستمر داشته باشند.